Ostalo 06.03.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

VJEŽBE NA KONJU S HVATALJKAMA U BAKUU: FILIP UDE TREĆI

Nakon što je u višeboju na natjecanju Test Eventa za Europske OI u Bakuu u Azerbajdžanu osvojio 3.mjesto i plasirao se u finale svih sprava, FILIP UDE je odabrao samo nastup vježbe konja s hvataljkama. Gdje je također osvojio vrlo dobro mjesto s ocjenom 14.700 bodova.

O plasmanu i samoj vježbi iz dalekog Bakua obavijestio nas je jedan od Filipovih trenera Mario Vukoja: “Filip je pao na „ruskim kolima“ /napravio je D umjesto E težine, napravio 2 umjesto 3 i pao/ pa je 3.mjesto s ocjenom 14.700 /6,6/ vrlo dobar plasman, ocjena je visoka ali zaslužena jer je sve odlično napravio osim tih „ruskih kola“ koja su i najzahtjevnija uz „busnari“. No prvi puta napravio je E saskok s kojim mu vježba ide od 6,8 na 7,1. Prvo i drugo mjesto osvojili su domaći gimnastičari Stepko (14.933/i Pahnuk (14.833). Očekivali smo ovakav nastup obzirom da se je Filip nakon napornog višeboja fizički i mentalno ispraznio, a natjecanje je počelo rano ujutro (6 sati po našem vremenu. Imali smo samo dan odmora između natjecanja i zbog toga smo i odustali od nastupa u finalu ostalih sprava. Primarni zadatak ovdje je bila provjera višeboja za koji je potrebna druga priprema, pa nije bilo exstra vremena za pripremu vježbe konja s hvataljkama, što pak smo sve ipak dobro odradili. Sada ćemo odraditi još jedno višebojsko natjecanje u Francuskoj ligi i onda nam ostaje još mjesec dana rada samo na konju s hvataljkama do EP U Montpeilleru. Definitivno dobra odluka što smo tako rano krenuli s višebojem jer ćemo kasnije na SP morati raditi i višeboj (za kvalifikacije za OI) i vježbu 6,7 na konju s hvataljkama za što će Filip morati biti totalno spreman. Ovakva natjecanja odlična su priprema za nas i ovakav pristup trebao bi na jesen donijeti upravo onakvu formu koju očekujemo“, završio je Mario Vukoja.