Ostalo 19.10.2016. 08:41. Zadnja izmjena: 19.10.2016. 09:05.

Streljaštvo - županijska liga, 1. kolo

Započela sezona i natjecanje županijske lige te međunarodne regionalne FIRS lige

Prvim kolom koje je održano u subotu (15. listopada) na streljani u Čakovcu započelo je natjecanje Županijske lige u gađanju serijskim i standardnim zračnim oružjem za sezonu 2016. / 2017.

U disciplini serijska zračna puška za kadetkinje u pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto osvojila je Anamarija Turk, članica Zelenbora s 183 kruga ispred klupske kolegice Klare Živko sa 171 krugom, a treće mjesto osvojila je Lea Zadravec, članica 6. travnja s postignutim 131 krugom.

U kategoriji kadeta prvo mjesto osvojila je ekipa Čakovca s 531 krugom, drugo mjesto osvojila je ekipa Zelenbora s 525 krugova, a treće mjesto ekipa 6. travnja s 397 krugova. Pojedinačno prvo mjesto osvojio je Lovro Novak (Čakovec) sa 187 krugova ispred klupskog kolege Jana Novaka sa 173 kruga, a treće mjesto osvojio je Filip Kočar (Zelenbor) s postignutim 171 krugom.

U kategoriji seniorki ekipa Selnice postigla je 713 krugova, a ekipa Strahoninca 604 kruga. Pojedinačno prvo mjesto osvojila je Ana Varga (Omladinac) s 310 krugova. Drugo mjesto osvojila je Marija Horvat (Selnica) s 307 krugova, a treće mjesto Marija Bujanić, članica istog kluba s postignutih 272 kruga.

U kategoriji seniora postignuti su slijedeći rezultati: 1. Čakovec 1059 krugova, 2. Sloboda 1023 kruga,, 3. Mihovil 981 krug, 4. Selnica 861 krug, 5. Omladinac 777 krugova i 6. Strahoninec s 719 krugova. Pojedinačno prvo mjesto u kategoriji seniora osvojio je Marko Kolac (Sloboda) s 371 krugom. Drugo mjesto osvojio je Nenad Nemec (Čakovec) s 363 kruga, a treće mjesto Damir Nemec, član istog kluba s 359 krugova.

U kategoriji veterana ekipa Selnice postigla je 497 krugova, a ekipa Zelenbora 479 krugova. Pojedinačno prvo mjesto osvojio je Zlatko Kramar (Čakovec) sa 181 krugom. Drugo mjesto osvojio je Ivan Zadravec (Selnica) sa 180 krugova, a treće mjesto Zvonimir Turk (Čakovec) s postignutih 179 krugova.

U disciplini zračna puška standard za kadete ekipa Čakovca postigla je 507 krugova, a ekipa 6. travnja 476 krugova. Pojedinačno prvo mjesto osvojio je Lovro Novak (Čakovec) sa 183 kruga. Drugo mjesto osvojio je Jan Kos (6. travnja) s 166 krugova, a treće mjesto osvojio je Jan Novak (Čakovec) s postignuta 162 kruga.

U kategoriji juniora zračnom puškom standard pojedinačno prvo mjesto osvojio je Marko Kolac (Sloboda) S 597,3 krugova. Drugo mjesto osvojio je Filip Zadravec (Zelenbor) s 589,6 krugova, a treće mjesto osvojio je Goran Kolac (Sloboda) s 583,6 krugova.

U kategoriji seniorki zračnom puškom standard pojedinačno prvo mjesto osvojila je Vitomira Turk (Zelenbor) s 397,5 krugova ispred klupskih kolegica Darie Borko s 395,9 krugova i Lare Vrančić s postignutih 393,3 krugova.

U kategoriji seniora zračnom puškom standard postignuti su ovi rezultati: 1. Zelenbor 1792,8 krugova, 2. Sloboda 1787,5 krugova, 3. Čakovec 1776,4 kruga i 4. Omladinac s postignutih 1621,3 kruga. Pojedinačno prvo mjesto osvojio je Hrvoje Marčec (Sloboda) s 606,6 krugova. Drugo mjesto osvojio je Nenad Nemec (Čakovec) s 603,7 krugova, a treće mjesto osvojio je Dragan Turk (Zelenbor) s 602,8 krugova.

U disciplini zračni pištolj standard prvo mjesto osvojila je ekipa Alzasa s 1635 krugova. Drugo mjesto osvojila je ekipa Sloboda s 1629 krugova, a treće mjesto ekipa Mihovil s 1573 kruga. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto osvojio je Saša Kralj (Alzas) s 560 krugova ispred klupskog kolege Ivice Takača s 559 krugova, a treće mjesto osvojio je Hrvoje Marčec (Sloboda) s 550 postignutih krugova.

Drugo kolo na rasporedu je u subotu, 22. listopada s početkom u 14 sati.

Regionalna FIRS liga - gađanje zračnim pištoljem standard

Minulog vikenda u organizaciji SK-a Ptuj održano je prvo kolo međunarodne regionalne FIRS lige u gađanju zračnim pištoljem standard.za sezonu 2016. / 2017.

U ovom kolu nastupilo je devet ekipa, a postignuti su ovi rezultati: 1. SK Ptuj 1718 krugova, 2. SD Juršinci 1661 krug, 3. SK Alzas 1660 krugova, 4. SD J. Kerenčić 1556 krugova, 5. PLE Zalaegerszed - A 1651 krug, 6. Region Süd - A 1636 krugova 7. SD Š.K. Turnišće 1634 kruga, 8. PLE Zalaegerszed-B 1613 krugova, 9. Region Süd - B 1578 krugova i 9. SD Murska Sobota s postignutih 1320 krugova.

U pojedinačnoj konkurenciji nastupilo je trideset i osam natjecatelja, a prvo mjesto osvojio je Kevin Venta (Kovinar - Ormož) s 582 kruga. Članovi Alzasa postigli su ove rezultate: 9. Saša Kralj 557 krugova, 14. Božidar Kolarić 552 kruga, 16. Ivica Takač 551 krug, 28. Natalija Vugrinec - Kikelj 529 krugova i 34. Marijan Turk s 516 postignutih krugova.