Ostalo 12.01.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:51.

ZORAN JAGIĆ BRONČANI

Zgusnut kalendar kuglačima nije dopustio ni pravo uživanje u blagdanima jer su u prva dva vikenda 2015. godine odradili isto toliko bitnih natjecanja. 03. i 04. siječnja na kuglanama u Koprivnici i Zaboku odigravalo se pojedinačno prvenstvo Regije sjever koje je posebice iz perspektive međimurskih predstavnika iznjedrilo pomalo iznenađujuće rezultate. To se svakako ne odnosi na Zorana Jagića iz Željezničara koji tijekom cijele sezone pokazuje izuzetno stabilnu formu na svim lokacijama, a koji rezultati su nagrađeni trećim mjestom na regionalnom prvenstvu gdje je sa rezultatima od 575 i 593 osvojio brončano odličje te plasman na završnicu prvenstva Hrvatske. Ugodno je iznenadio Zanatlijin Franjo Gosarić koji se plasirao na 10. poziciju (556+547), a tek su je sedam čunjeva nedostajalo do državnog finala. Zakazao je prije svega tercet Željezničara od kojih se Ninoslav Mikac sa krajnje prosječnim učincima od 543 i 536 smjestio na 13. mjesto. „Vječni“ prvak Međimurja, Predrag Turk, predvodio je donju polovicu sudjelućih i sa 524+550 zauzeo tek 15. mjesto, a još poneku stepenicu ispod bio je njegov „zamjenik“ Bojan Košak  (555+506) na tek 19. poziciji. Uslijed odustanka Stjepana Jagića i Tomislava Tvaroga, sukladno tradiciji na regionalnom prvenstvu sudjelovao je i Stjepan Blažek (512+495) te okončao na 24. mjestu. Od preostalih međimurskih kuglača koji nastupaju za druge klubove spomenimo oca i sina Zvonimira i Bojana Plevnjaka koje je sveukupno dijelio samo čunj (1110-1109) te koji su osvojili 7. odnosno 8. mjesto, a iako im je taj plasman pružao mogućnost nastupa na nacionalnom prvenstvu, od istog su odustali. Njihov klupski suigrač Rajmond Pokirvač bio je šesnaesti.

Zoran Jagić je vikend potom sudjelovao i na prvenstvu Hrvatske gdje se među 32 natjecalja tražilo njih 16 koji će nastaviti takmičenje po kup sistemu i odlučiti o novom prvaku. Kvalifikacije su se u dva dana odigrale na kuglani u Bjelovaru, a Jagić je nastupima od 563 i 542 zauzeo 25. mjesto te nije izborio nastup na finalu na svojoj kuglani u Varaždinu koje je na rasporedu nadolazećeg vikenda.