Sport 10.11.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:50.

PLIVANJE – 42.MEĐUNARODN I PLIVAČKI MITING MLADOSTI ZAGREB

ZLATO I SREBRO LUKE DODLEKA

Plivači Čakovečkog plivačkog kluba nastupili su u Zagrebu  na tradicionalnom Međunarodnom mitingu „Mladosti“, bio je to i jedan u nizu Grand prix natjecanja HPS—a, ujedno i jedno od najjačih plivačkih natjecanja u hrvatskoj na kojem se je natjecalo 508 plivača i plivačica iz 52 kluba 11 europskih država. Plivale su se i kvalifikacije za A,Bi C finala, prvih 8 plivača jutarnjeg programa nastupilo je u popodnevnom finalu. ČPK je pod vodstvom svog uspješnog trenera i tajnika kluba Gorana Kolarića prof. nastupio s 8 plivača: Luka Dodlek, Karlo Štampar, Andreja Štampar, Lea Marciuš, Nelly Lisjak, Petra Pospišil,Antonio Šantek i Kaja Sabol. Prema očekivanju najevidentnije i najvrednije rezultate postigli su mladi Luka Dodlek i Kaja Sabol.

LUKA DODLEK je nastupio u B finalu discipline 200 metara prsno (2:24,41) i osvojio 1.mjestop u kategoriji juniora i 9.mjesto u apsolutnoj kategoriji,u disciplini 400 metara mješovito (4:46,73)osvojio je 2.mjesto, B finalu discipline 50 metara leptir(26,75) bio je 7. a u  B finalu discipline 100 metara prsno (1:05,85) osvojio je 6. mjesto.      KAJA SABOL je nastupila u C finalu  discipline 100 metara leđno (1:09,83) i osvojila je 5.mjesto, a u disciplini 400 metara slobodno 84:55,80) bila je 9.