Sport 03.03.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

PLIVANJE: Jakov Rojko osvojio dvije bronce!

U Šibeniku je proteklog vikenda održano kadetsko prvenstvo Hrvatske u plivanju, na kojem je nastupio 161 plivač iz 24 hrvatska kluba, među njima i iz ČPK-a koje je vodio trener prof. Goran Kolarić. Odličan rezultat ostvario je Jakov Rojko (12), koji je u disciplinama na 100 i 200 m slobodno osvojio brončane medalje. Važno je napomenuti da je plivao s godinu dana starijim plivačima. Na 200 m leđno zauzeo je 8. mjesto, na 800 m slobodno 11. a na 100 m leđno 14. mjesto.
I ostali iz Čakovečkog plivačkog kluba postigli su dobre rezultate. Nelly Lisjak svoj najbolji rezultat isplivala je na 200 m leptir i zauzela 8. mjesto, dok je na 100 m leptir bila 17. Luka Dodlek je na 400 m mješovito popravio svoj dosadašnji rezultat za čak 9 sekundi i bio 8., dok je Lovro Tkalčec na 200 m prsno zauzeo 23. mjesto. Svi oni imaju pravo nastupa na Kadetskom prvenstvu Hrvatske i sljedeće godine. (J. Freiler)