Sport 06.04.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

PLIVANJE: Jakov Rojko pet medalja na državnom

U Splitu je održano 35. zimsko prvenstvo Hrvatske u plivanju, natjecalo se 565 najboljih hrvatskih plivača i plivačica iz 30 klubova, među inim i oni najbolji, Duje Draganja, Gordan Kožulj, Sanja Jovanović, Smiljana Marinović, Mario Todorović. Velik uspjeh postigli su plivači i plivačice Čakovečkog plivačkog kluba (ČPK), njih 10 pod vodstvom trenera Gorana Kolarića: Petra Marciuš, Nelly Lisjak, Lea Marciuš, Kaja Sabol, Deni Juričan, Kristijan Stunković, Jakov Rojko, Luka Dodlek, Josip Baksa i Lovro Tkalčec, a po prvi su put na prvenstvu sudili i plivački suci iz Čakovca: Milena Bogdanović i Tea Hatlak.
Kad smo spomenuli veliki uspjeh prije svega se to odnosi na mladog, još kadeta Jakova Rojka koji je osvojio čak 5 medalja, i to 4 srebrne (100 i 200 metara slobodno, 100 i 200 metara leđno) i 1 brončanu (100 metara mješovito). Petra Marciuš je plivala u A finalu 50 metara slobodno i osvojila odlično 4. mjesto, Luka Dodlek također je osvojio odlično 4. mjesto u disciplini 400 metara mješovito, a tu je i 4. mjesto kadetske štafete (Dodlek, Baksa, Tkalčec, Rojko) u disciplini 4x100 metara mješovito.