Sport 03.01.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:58.

PRELOG: Malonogometni turnir

U sklopu proslave 100 godina igranja nogometa u Prelogu odigran je malonogometni Božićni turnir “Mladost 2013” na kojem je sudjelovalo 17 momčadi podijeljenih u 4 skupine u kategoriji u-14. Nakon razigravanja po skupinama u četvrtfinale se plasiralo 8 najboljih, koji su u međusobnom razigravanju dali polufinalsite. To su bili MNK Prizma, Polet SMNM te Međimurje i Rudar 1. Turnir je osvojila ekipa MNK Prizma koja je u finalu pobijedila Međimurje, dok je Rudar iz Murskog Središća osvojio 3. mjesto pobijedivši ekipu Poleta. Najbolji strijelac turnira bio je Matej Vuk iz ekipe Međimurja, najbolji igrač Antonio Međurečan, a najbolji golman Karlo Slukić, obojica iz pobjedničke ekipe.
Dan kasnije na turniru u-16 sudjelovalo je 18 momčadi podijeljenih u 4 skupine. Nakon razigravanja po skupinama u četvrtfinale se plasiralo 8 najboljih. Polufinale su izborili Međimurje 2 i Graničar Kotoriba te MNK Varaždin te PRO-KOR. Turnir je osvojila ekipa Graničara iz Kotoribe koja je u finalu pobijedila PRO-KOR, dok je MNK Varaždin osvojio 3. mjesto pobijedivši ekipu Međimurje 2. Najbolji strijelac turnira bio je Petar Ignac iz ekipe Graničara, najbolji igrač Josip Šestak iz PRO KOR-a te najbolji golman Neven Hlišč iz ekipe MNK Varaždin. Nagrade najboljim ekipama predali su Mato Kljajić predsjednik MNS-a te ispred organizatora NK Mladosti Željko Baksa.