Sport 07.08.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:48.

PRIJATELJSKE UTAKMICE: Galeb porazio Slaven Belupo

GALEB3

SLAVEN BELUPO0

Oporovec - igralište NK Galeb. Gledatelja 100. Sudac: Mihoci. Pomoćnici: Žerdin i Novak. Strijelci: 1:0 Pigac (37), 2:0 M. Bađari (65), 3:0 R. Balent (71, 11m).

Galeb: Farkaš, R. Balent, Fleten, Bađari, D. Balent, Turk, Mihoci, Erdelji, Ružman, Horvat, Pigac; još su igrali: Hertelendi, Vuk, Pantaler, Granatir, Belić, Križaj, Kos, Kovaček, Slaviček. Trener Robert Švenda

Slaven Belupo: Sudec, Sminderovac, Mikor, Senić, Krsnik, Srbljinović, Rajić, Rebić, Tkalčić, Jambor; još su igrali: Tihelka, Međimurec, Borac, Šarlija, Pavlović, Sakač, Kovačić, Sajko, Širić, Najduković, Poldrugač, Jajalo, Šepec, Širić, Jurjević, Đuraj, Bogda. Trener Goran Mikolaj

Izuzetno motivirani i razigrani domaćin demonstrirao je odličnu igru protiv kombinirane ekipe Slaven Belupa te ostvario pomalo neočekivanu visoku ali potpuno zasluženu pobjedu koja je mogla biti i uvjerlivija. Vodeći pogodak postigao je Pigac nakon ubačaja Bađarija gdje si je lijepo primirio loptu koju zakucava u gol nemoćnog gostujućeg vratara. Na 2:0 povisuje M. Bađari nakon gužve dok konačni rezultat utakmice postavlja R. Balent iz kaznenog udarca u akciji u kojoj se Ružman našao u odličnoj prilici ali biva rušen. Nakon utakmice gledatelji su gromoglasnim aplauzom nagradili domaće igrače i trenera Roberta Švendu za veliku pobjedu. Nakon utakmice zajednički domjenak za sve sudionike utakmice te druženje dok su gosti bili oduševljeni gostoprimstvo te su se najtoplije zahvalili predsjedniku domaćina Damiru Dominiću. (Zlatko Premuš)

Međimurje - Varaždin  1:1

Čakovec - pomoćno igralište SRC-a Mladosti. Gledatelja: 100. Sudac: Šupljika (Čakovec). Strijelci: 1:0 Rebernik (35), 1:0 Kuhta (60).

Međimurje: Šafarić, Dodlek, Novko, Jambrović, Begović, Hranilović, Vuković, Golik, Rebernik, Kokot, Vuk (još su igrali: Posavec, Vabec, Mesarić, Kahrimanović, Kopasić, Hrustek, Kamenić, Šimunić, Pintarić, Podgorski, Horvat). Trener Mario Kovačević

Iako su obje momčadi tek na početku priprema, gledali smo vrlo zanimljiv i borben susret, s mnogo lijepih akcija. Već u12. minuti iskusni Režić je iz slobodnog udarca pogodio prečku. U 35. minuti odličnu akciju domaćeg navalnog reda efektnim je pogotkom zaključio mladi Rebernik. U drugom poluvremenu u obje momčadi mnogo izmjena, bolje su se snašli gosti. U 60. minuti nakon kornera najbolje se snašao Kuhta i postigao izjednačujući pogodak. Iza toga dva je puta odličnim intervencijama spašavao Šafarić.

U redovima Međimurja mnogo je mladih, sve međimurskih igrača, nakon godinu dana ponovo igra mladi Ivan Kopasić, vratio se iz Rijeke mladi Pono Pintarić, iz Varaždina su došli Mihael Rebernik, Josip-Domagoj Hranilović, vratar Posavec, sve također mladi  međimurski igrači, tu je nešto iskusniji Ante Begović, juniori Hrustek, Kamenić, Šimunić, Jambrović... Kad se još bolje uigraju biti će to solidan mladi trećeligaški sastav, iako su u međuvremenu otišli Puclin, vratar Farkaš, a ranije i Kuzmić, Petak i Skoliber.

ZTE FC - Međimurje  3:2

Zalaegerszeg - gradski stadion. Gledatelja: 3400. Sudac: Nagy (Zalaegerseg). Strijelci: 1:0 Delczeg (17), 1:1 Kokot (28), 2:1 Grbić (54), 3:1 Kroner (66), 3:2 Vabec (82).

Međimurje: Šafarić, Dodlek, Novko, Mesarić, Vuković, Rebernik, Kokot, Golik, Vuk, Jambrović, Hranilović (još su igrali: Horvat, Stojkov, Vabec, Podgorski, Kamenić, Hrustek, Pintarić, Šimunić). Trener Mario Kovačević

Unatoč porazu od mađarskog visokorangiranog drugoligaša Čakovčani su zadovoljno napustili Zalaegerszeg. Bili su, posebno u prvom dijelu susreta koji je završen 1:1, uglavnom ravnopravni protivnik domaćim fizički jačim igračima koji su i ranije počeli s pripremama za tamošnje prvenstvo. Imali su u 5. minuti  priliku preko Novka postići vodeći pogodak, domaći vratar to je spriječio. U 17. minuti domaći su postigli vodeći pogodak, u 28. minuti nakon lijepe kombinacije Kokot je poravnao rezultat. U tom dijelu, ali i do kraja susreta istakao se vratar Šafarić, obranivši čak 5-6 zicera domaćih napadača. Ipak domaći su u 2. poluvremenu kada su Čakovčani promijenili većinu igrača postigli 2 pogotka za na kraju zasluženu pobjedu. Darko Vabec je u finišu susreta postigao efektan pogodak i ublažio poraz.

Borac PMP -

Međimurje  0:10

Turčišće - igralište Borca. Gledatelja: 100. Sudac: Lozić (Belica). Strijelci: 0:1 Vuk (9), 0:2 Kokot (14), 0:3 Vuk (16), 0:4 Golik (18, 11 m), 0:5 Vuković (21), 0:6 Vuk (26), 0:7 Vuk (41), 0:8 Hrustek (57), 0:9 Hrustek (71), 0:10 Vabec (74).

Borac PMP: Sternad, Gavez, Rošanić, Baksa, Jančec, Križaić, Tišljarić, Novak,. Sabadi, Brumen, Zrna (još su igrali: Kontrec, Kočevar, Sršan, Trstenjak, Cikač, Kolarić). Trener Rajko Gavez

Međimurje: Šafarić, Dodlek, Novko, Mesarić, Jambrošić, Hranilović, Vuković, Golik, Kokot, Vuk, Rebernik (još su igrali: Posavec, Šimunić, Vabec,Begović, Hrustek, Kamenić, Stojkov, Podgorski, Horvat, Hlapčić, Grahovec). Trener Mario Kovačević

Utakmica koja je u ovoj fazi priprema dobro došla. Dobro su se rastrčali, iz lijepih kombinacija postigli 10 pogodaka, imali inicijativu svih 90 minuta, još nekoliko prilika za pogodak, jednom su pogodili prečku... Trener Kovačević sigurno je zadovoljan učinkom svoje mlade momčadi, što pak se tiče domaćih, a riječ je o članu Međimurske lige, u ovom momentu nisu mogli bolje, prema viđenome rezultatski su još i dobro prošli. A nakon utakmice su se iskazali kao dobri i uzorni domaćini i ugostili kompletnu čakovečku momčad, stručni stožer i vodstvo puta.