Sport 23.09.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:49.

Prvenstvo države u gađanju pištoljem i revolverom velikog kalibra

Prvenstvo države u gađanju pištoljem i revolverom velikog kalibra održano je ovog vikenda na streljani Vrapčanski potok u Zagrebu.

U disciplini 25 m pištolj i revolver središnjeg paljenja serijski 15 + 15 hitaca nastupilo je deset ekipa. Naslov prvaka države osvojila je ekipa  „Policajac“ iz Karlovca s postignutih 819 krugova. Ekipa Mihovila iz Čakovca osvojila je posljednje deseto mjesto s postignutih 710 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji nastupila su 52 natjecatelja. Prvo mjesto osvojio je Josip Čelić ( Sv. Mihovil-Zagreb) s 285 krugova, a članovi Mihovila ostvarili su ove plasmane: 36. Antun Ladić s 256 krugova, 41. Antun Grošanić s 240 krugova i 51. Damir Novak s postignutih 214 krugova.

U disciplini 25m Vk revolver 10+10 hitaca nastupilo je petnaest ekipa, a naslov prvaka države osvojila je ekipa „Osijek 1784“ iz Osijeka s postignutih 544 kruga. Ekipa Mihovila iz Čakovca osvojila je četrnaesto mjesto s 491 krugom. U pojedinačnoj konkurenciji nastupila su 63 natjecatelja, a prvo mjesto osvojio je Josip Čelić ( Sv. Mihovil-Zagreb) s 190 krugova. Strijelci iz naše županije ostvarili su slijedeće plasmane: 32. Antun Grošanić (Mihovil) s 174 kruga, 45.Ivica Takač (Alzas) 168 krugova, 47. Antun Ladić (Mihovil) 167 krugova, 53.Zoran Hajec (Alzas) s 156 krugova i 59.Damir Novak (Mihovil) s 150 krugova.

U dsiciplini 25m Vk pištolj 10+10 hitaca nastupilo je petnaest ekipa, a naslov prvaka države osvojila je ekipa „Augustin Vivoda“ iz Buzeta s postignutih 547 krugova. Ekipa Alzasa iz Čakovca osvojila je 13. mjesto s 487 krugova, a ekipa Mihovila iz Čakovca 15.mjesto s 434 kruga. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto osvojio je Filip Aračić (Osijek 1784) s 188 krugova. Strijelci iz naše županije ostvarili su slijedeće plasmane: 38. Ivica Takač (Alzas) s 164 kruga, 39. Zoran Hajec (Alzas) 163 s kruga, 44.Kolarić Božidar (Alzas) s 160 krugova, 49. Damir Novak (Mihovil) s 152 kruga, 50. Antun Grošanić (Mihovil) s 152 kruga, 51. Vjeran Horvat (Mihovil) s 150 krugova i 56. Antun Ladić (Mihovil) s 132 kruga.