Sport 21.09.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:32.

Prvenstvo hrvatske u gađanju Vk pištoljem i revolverom

Državno prvenstvu u gađanju Vk pištoljem i Vk revolverom održano je ovog vikenda na streljani u Osijeku.

U disciplini Vk pištolj 10+10 hitaca nastupilo je deset ekipa, a naslov prvaka države osvojila je ekipa SK „Policajac“ iz Karlovca s 548 krugova. Drugo mjesto osvojila je ekipa SK „Centar“ iz Splita s 538 krugova, a treće mjesto ekipa SK „Metak“ iz Osijeka s istim brojem krugova ali slabijim rezultatom u brzoj paljbi. Ekipa SK „Mihovil“ iz Čakovca osvojila je deveto mjesto s postzignutih 488 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji nastuoila su pedeset i četiri natjecatelja, a prvo mjestop osvojio je Ilija Čančarević (Sveučilište-zagreb) s postignutih 185 krugova. Najuspješniji član Mihovila bio je Damir Novak s postignutih 174 kruga na devetnaestom mjestu. 39.mjesto osvojio je Vjeran Horvat s 158 krugova, a 42.mjesto Antun Ladić s postignutih 156 krugova.

U disciplini Vk revolver 10+10 hitaca nastupilo je jedanaest ekipa, a naslov prvaka i u ovoj disciplini osvojila je ekipa SK „Policajac“ iz Karlovca s 555 krugova. Drugo mjesto osvojila je ekipa SK „Centar“ iz Splita s 548 krugova, a treće mjesto ekipa SK „Protect“ iz Rijeka s 546 krugova. Ekipa SK „Mihovil“ iz Čakovca u ovoj disciplini osvojila je jedanaesto mjesto s postignutih 472 kruga. U pojedinačnoj konkurenciji nastupilo je pedeset i pet natjecatelja, a prvo mjesto osvojio je Slavko Matanić (Policajac – Karlovac) s 191 krugom. Najuspješniji član Mihovila bio je Vjeran Horvat na 47.mjestu s 11 krugom. 51.mjesto osvojio je Damir Novak s 156 krugova, a 52.mjesto Antun Ladić s postignutih 155 krugova.

U disciplini Vk pištolj/revolver 15+15 hitaca nastupilo je trinaest ekipa, a naslov prvaka države i u ovoj disciplini osvojila je ekipa SK „Policajac“ iz Karlovca s 828  krugova. Drugo mjesto osvojila je ekipa SU „Sveti Mihovil“ iz Lučkog s 826 krugova, a treće mjesto ekipa Sd „Sveučilište“ iz Zagreba s 806 krugova. Ekipa SK „Mihovil“ osvojila je šestro mjesto izjedanačivši vlastiti županijski rekord od 799 krugova. Ekipa SK „Alzas“ iz Čakovca osvojila je 12.mjesto s postignutih 757 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji nastupilo je pedeset i devet natjecatelja, a svoj drugi naslov prvaka države osvojio je  Slavko Matanić (Policajac – Karlovac) s 281 krugom. Strijelci iz naše županije ostvarili su slijedeće plasmane. 24.mjesto Vjeran Horvat (Mihovil) s 268 krugova, 25.mjesto Ivica Takač (Alzas) s 267 krugova, 26.mjestoAntun Ladić (Mihovil) s 266 krugova, 29.mjesto Damir Novak (Mihovil) s 265 krugova, 42.mjesto Božidar Kolarić (Alzas) s 258 krugova i 55.mjesto Saša Kralj s postignutih 232 kruga.