Sport 08.06.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:06.

Prvenstvo županije u gađanju malokalibarskim oružjem

Ovogodišnje prvenstvo županije u gađanju malokalibarskim oružjem održano je ovog vikenda na streljani u Čakovcu.

diciplini malokalibarska puška (40 hitaca ležeći) za seniore nastupile su tri ekipe a prvo mjesto osvojila je ekipa Čakovca s novim županijskim rekordom od 1044 kruga. Drugo mjesto osvojila je ekipa Slobode iz Mihovljana s 980 krugova, a treće mjesto osvojila je ekipa Mihovila s postignutih 924 kruga. U pojedinačnoj konkurenciji nastupilo je jedanaest natjecatelja, a prvo mjesto osvojio je Damir Nemec član Čakovca s novim županijskim rekordom od 354 kruga. Drugo mjesto osvojio je Nenad Nemec član istog kluba s 353 kruga, a treće mjesto osvojio je Hrvoje Marčec član Slobode s postignutih 346 krugova.

U disciplini malokalibarski pištolj Drilow (60 hitaca) za seniore prvo mjesto osvojila je ekipa Alzasa s novim županijskim rekordom od 1393 kruga. Drugo mjesto osvojila je ekipa Mihovila s 1323 kruga, a treće mjesto ekipa Slobode s postignutih 254 kruga. U pojedinačnoj konkurenciji prvo mjesto osvojio je Mario Juras član Alzasa s 491 krugom. Drugo mjesto osvojio je Antun Grošanić (Mihovil) s 469 krugova, a treće mjesto Ivica Takač (Alzas) s istim rezultatom ali s slabijom šestom serijom.

U disciplini malokalibarska puška trostav (3 x 20 hitaca) prvo mesto osvojila je ekipa Čakovca s 1405 krugova. Drugo mjesto osvojila je Sloboda s 1270 krugova, a treće mjesto osvojila je ekipa Mihovila s 1223 kruga. U pojedinačnoj konkurenciji devet natjecatelja prvo mjesto osvojio je Hrvoje Marčec (Sloboda) s 514 krugova. Drugo mjesto osvojio je Nenad Nemec (Čakovec) s 498 krugova, a treće mjesto njegov brat Damir s postignutih 474 kruga.

Normu za nastup na državnom prvenstvu u disciplini Mk pištolj Drulov ispunile su ekipe Alzasa i Mihovila, a pojedinačne norme ispunili su tri prvoplasirana natjecatelja. U disciplini Mk puška trostav pojedinačnu normu za nastup na državnom prvenstvu ispunili su Hrvoje Marčec i Nenad Nemec.