Sport 11.04.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:21.

za ostanak!
MEĐIMURJE - KTC 31:31
Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 100. Suci: Kordić i Mitrović (Zagreb).
Međimurje: Obadić, Blagus 1, P. Sklepić 10, Škrobar 2, Bašek, Potočn jak 7, N. Petek 1, Hutinec 1, Levak 2, Horvat, Bedić, Zvonarek, L. Sklepić, M. Petgek 7, Toplek, Marciuš. Trener: Ivica Haček
Nakon dugo vremena Čakovčani su osvojili bod, šteta da nisu dva, imali su za to prilika, više je razloga da nije bilo tako. Počeli su dobro, u 6. minuti vodili 4:1, promašili su iza toga 2 zicera, s igračem više primili su 2 gola, nisu realizirali sedmerac i gosti vode 10:9. Kod vodstva gostiju 14:13 još jedan promašeni sedmerac uz pitanje struci zašto ga je izveo najmlađi igrač koji ga je i prethodno promašio. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 14:14. Početkom drugog poluvremena, u 34. minuti Križevčani vode 17:14, domaći su u 20. minuti poravnali na 20:20, u 54.minuti i dalje neriješeno 26:26 uz promašeni zicer za vodstvo. Do kojeg su domaći ipak došli u 58. minuti (30:29). Kod njihovog vodstva 31:30 u 60. minuti još jedan promašeni zicer što gosti koriste i poravnavaju i osvajaju bod.
Ostali rezultati 21. kola: Crikvenica - Kozala 25:30, Senj - Županja 27:35, Hr. dragovoljac - Biograd 33:22, Osijek - Moslavina 22:18, Umag - Matulji 24:22, Dugo Selo - Đakovo 25:35.
14. Senj/-1 21 2 1 16 -154 4
• Sada je sigurno da Čakovčani ispadaju iz Lige, uz mnogo briga novom vodstvu kluba kako dalje. Prvo trebaju sačiniti realan plan oko povratka u 1. ligu, treba riješiti i probleme u stručnom kadru, jer već na utakmici s KTC-om mnogo toga nije štimalo. Dražen Posavec čija se trenerska licenca koristila u Ligi (trener Haček nema taj dokument), odstupio je pa tu treba još do kraja prvenstva riješiti, kao i mnogo toga oko igračkog kadra, prvenstveno redovitog treniranja, tu su financijski problemi, da dalje ne nabrajamo. Srećom da nova uprava pokazuje u svojim prvim koracima i određenim rješenjima želju, treba ustrajati, naravno uz podršku odgovornih u sportu i rukometu. U 22. kolu putuju u Đakovo.

2. HRL-SJEVER (M)
Poraz od Ilove
ILOVA - PRELOG 27:25
Grubišno polje - dvorana Grubišno polje. Gledatelja 150. Suci Medved i Murić.
Prelog: Žeželj, Matić, Balog 3, Najman, Lončarić, Bratković 1, Horvatić 3, Krajner 9, Malek, Martinčević 3, Halić, Janušić 5, Belić 1. Trener: Josip Borković
Rukometaši Preloga izgubili su u Grubišnom polju. S pravom su igrače stalno upozoravali čelnici kluba da maksimalno ozbiljno shvate ovu utakmicu i da je neće bez maksimalnog zalaganja i htijenja dobiti. To se upravo i dogodilo. Domaćin je igrao izuzetno grubo na što mlada ekipa Preloga nije navikla što je rezultiralo vodstvom u prvom dijelu od četiri i na kraju dva pogotka prednosti.
Ostali rezultati 18. kola: Borovo - Ivanska 28:28, Ivančica - Garešnica 38:25, Požega - Viro Virovitica 25:28, Beli Manastir - Brod 31:36.
11. Ilova 16 6 0 10 -68 11
• Što je tu je, u subotu Prelog u derbiju prvenstva u 19.30 sati očekuje utakmica s Ivančicom. Iz kluba pozivaju gledatelje da dođu u što većem broju te pomognu svojim rukometašima ostvariti pobjedu. (Z. Premuš)

2. HRL-SJEVER (Ž)
Blizu naslovu
prvakinja
ZRINSKI - TVIN TRGOCENTAR 33:29
Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 150. Suci: Mucko i Šipoš (Varaždin).
Zrinski: Žvorc, Dominić, Ivačić, P. Posavec 9, Šarić, Makar 1, Androić, Glad, S. Posavec 8, Zadravec 5, Resman 2, T. Horvat 2, Car, Balić, E. Horvat, Laptoš 6. Trener: Željko Golik
Važna pobjeda Čakovčanki u utakmici zaostalog 14. kola, koja ih još više približava konačnom cilju. Nakon vodstva 3:0, kratko opuštanje i u 10. minuti tek 7:7. Iza toga do kraja poluvremena vrlo dobra i efikasna igra, lijepe kombinacije i akcije što je rezultiralo uvjerljivim vodstvom 18:10. U drugom poluvremenu do desetak minuta pred kraj to je vodstvo uglavnom održavano, ulaskom u igru mladih igračica koje manje igraju gošće su uspjele tek ublažiti poraz.
• Prije početka utakmice predsjednik MRS-a Miljenko Topličanec u ime Saveza predao je bukete cvijeća mladim kadetskim reprezentativkama Steli i Pauli Posavec te Nikolini Zadravec i čestitao im na uspješnim nastupima i plasmanu kadetske reprezentacije na EP u Poljskoj.
PAN ĐAKOVO - ZRINSKI 24:25
Đakovo - sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Soldo i Garić (oba Sl. Brod).
Zrinski: Žvorc, Ivačić, P. Posavec 11, S. Posavec 5, Makar, Zadravec 2, Resman 1, T. Horvat 4, E. Horvat, Balić, Laptoš 2. Trener: Željko Golik
Čakovčanke i dalje neporažene. S teškog gostovanja i „vrućeg terena“ u Đakovu vratile su se kao pobjednice, minimalna pobjeda više je nego zaslužena. Igrale su dobro, kontrolirale rezultat i nakon prvog poluvremena vodile 15:13, u drugom dijelu susreta unatoč tijesnom omjeru nisu dozvolile domaćima da eventualno preokrenu rezultat. Čak ni kada su imali igračicu ili dvije manje zbog neujednačenog sudačkog kriterija.
Ostali rezultati: 14. kolo: Brod G. - Ivanec 32:25, Đurđevac - Pan Đakovo 24:27, Darda - Pitomača 17:31, Bjelovar - Podravka 35:28; 15. kolo: Bjelovar Brod G. odgođeno, Podravka - Darda 43:26, Pitomača - Đurđevac 39:17, Tvin Trg. - Ivanec 32:23.
10. Đurđev. 15 1 0 14 -139 2
• Sve to dobro im je došlo pred odlučujući susret s trećeplasiranom ekipom Pitomače u nedjelju u 18 sati u dvorani Graditeljske škole. Čakovčanke pozivaju gledatelje da im sportskim navijanjem pomognu uspjeti, pobjedom, što je realno i očekivano sasvim su se približile željenom cilju, osvajanju naslova prvaka.

3. LIGA SJEVER - ŽENE
Porazi naših
Sedamnaesto prvenstveno kolo bilo je neuspješno za obje naše ekipe. Čakovčanke su poražene u Velikom Trojstvu, a Preložanke u Bjelovaru. Prilika za popravak je osamnaesto kolo kada su Čakovčanke i Preložanke domaćini.
Rezultati 17. kola: Bjelovar II - Prelog 31:29, Mlinar - Koka II 26:33, Veliko Trojstvo - Čakovec 31:22. Redoslijed: Veliko Trojstvo i Bjelovar II 24, Mlinar 21, Čakovec 16, Koka II 10, Prelog 7 bodova.
RK “SAN-SPORT”
Osvojili turnir u Virovitici
Na Uskršnjem turniru za dječake “A” rođene 2000./01. dječaci RK „San-sporta“ iz Čakovca osvojili su 1. mjesto. U svojoj skupini pobijedili su moćnog protivnika iz prvenstvenog djela natjecanja „Viro-Viroviticu“ s 14:8 te „Petrinju“ 22:16. U finalu turnira dočekao ih je pobjednik druge skupine „Moslavina“ iz Kutine koju su, uz maksimalan angažman i svesrdnu podršku roditelja s tribina, pobijedili rezultatom 18:15. Ovakav sjajan rezultat na turniru izborili su: F. Baranašić, F. Murk, A. Bobičanec, M. Hozjan, K. Kranjec, E. Horvat, E. Škoda, L. Mihalic, M. Mihalic, L. Novak, N. Škvorc, L. Lukman, B. Ninić i K. Rodi uz vodstvo trenerskog para F. Munđar - G. Vuk.
Iz RK „San-sport“ upućuju poziv dječacima rođenim 2000. - 2005. godine da im se pridruže u njihovom klubu ukoliko se žele baviti ovim prekrasnim sportom, družiti se, putovati i pobjeđivati. Zainteresirani dječaci mogu doći na treninge koji se održavaju u ponedjeljak od 17 - 19.15 sati, četvrtak od 20.30 do 21.30 i petak od 18 do 19.15 sati u dvorani II. osnovne škole, te utorkom od 19 do 20.30 u dvorani OŠ Mala Subotica. (K.M.)