Sport 19.05.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

Zagreb - dvorana Dubrave. Gledatelja: 200. Suci: Milošević i Gubica (oba Osijek).
Dubrava: Bošković, Vinković, Božić, Glasnović, Šokičić, Vida 5, Zovko 1, Kovačević 2, Horvat 5, Totić, Badžek, Golsum 1, Gotovac 4, Vladović 2, Šandrk 10. Trener: Zoran Mlinarić
MKA*IPC: Lončar, Sladoljev, Pažin, Varga 1, Karačić 9, Zadravec, Marčec, Krajner, Herman 3, Ćavar 7, Jelinić 4, Balog, Crnić 3, Rodik, Mesarić 1, Pašalić. Trener: Josip Borković
- - -
Čakovčani su propustili veliku priliku da pobjedom u Zagrebu riješe pitanje trećeg mjesta na tablici. Da nisu pobijedili isključivo su sami krivi, do samog su finiša vodili, bili su bolji, na kraju neshvatljivo slabi s mnogo grešaka što su domaći koristili i iskoristili.
Neki su igrači u završnici susreta igrali neku “svoju privatnu utakmicu”, svašta su si dozvoljavali, većina ih ni tijekom dobre igre nije kad je najviše trebalo dala svoj maksimum, a kad su Čakovčani pred kraj zaigrali slabo, svoju su priliku iskoristili i stari poznanici, posebno iz proteklog prvenstva i Kupa osječki suci Milošević i Gubica i s nekoliko odluka i oni pridonijeli porazu Čakovčana. Ovo posljednje nije glavni razlog poraza, tek spominjemo da se i to zna.
Krenulo je dobro, u 18. su minuti Čakovčani vodili 11:8, poluvrijeme je završeno 13:13, imali su vodstvo od 5 razlike - 21:16 u 41. minuti, ni to im nije bilo dovoljno u nastavku igre koji smo opisali. Domaći su u 52. minuti poravnali rezultat, preuzeli vodstvo koje su do kraja održali i iskoristili “poklon” Čakovčana.
► Šteta, moglo je bolje završiti, sada u posljednjoj utakmici sA Splitom u Čakovcu, iduće srijede pobjedom treba pokušati doći na kraju do 4. mjesta na tablici i time potvrditi nastup u Europi iduće sezone. I usredotočiti se ujedno na završnicu Kupa, ždrijeb parova je tijekom tjedna.

Ostali rezultati 29. kola: Moslavina - Croatia osiguranje odgođeno, Siscia - Osijek 36:25, Poreč - Zamet 29:27, Metković - Karlovac 29:24, Medveščak - Nexe 30:40, Bjelovar - Buzet 21:22, Split - Varteks di Caprio 41:25.
16. Osijek 29 6 0 23 -109 12
Parovi 30. kola: Croatia osiguranje - Dubrava, MKA*IPC - Split, Varteks di Caprio - Bjelovar, Buzet - Medveščak, Nexe - Metković, Karlovac - Poreč, Zamet - Siscia, Osijek - Moslavina.

DUKAT 1. HRL (M)
Pobjeda za navijače
PRELOG - SLATINA 33:32
Prelog - školska sportska dvorana. Gledatelja 150. Suci: Bosak i Herceg (Vž).
Prelog: Kolarek, Belić 4, Čižmešija, Matić 3, Bergovec 5, Lesjak, Bratković 3, Čonkaš 4, Lončarić, Mikloška, Belić 5, Lisjak, Raspet, Janušić 7, Kočet 2. Trener Saša Kuček
Rukometaši Preloga pobjedom su se oprostili od svojih simpatizera od uspješne sezone. Odlučno su mladi rukometaši Preloga ušli u utakmicu protiv suparnika koji je bio već siguran putnik u drugoligaško društvo. Odlična igra tokom prvog poluvremena donijela je i najveću prednost domaćinu od 13:7. Nastavak je donio opuštanje te pad koncentracije te borbeni gosti uspijevaju poravnati rezultat i prijeći u vodstvo. Ipak, Preložani prebacuju u veću brzinu te u samom finišu utakmice ostvaruju pobjedu te nova dva boda koja im omogućuju da se podignu za još jedno mjesto više na prvenstvenoj ljestvici.
Ostali rezultati 25. kola: Umag - Gorica 22:32, Zadar - Arena 23:23, Županja - Senj 38:30, Solin - Ivančica 24:23, Crikvenica - Đakovo 44:23, Kaštela - Trilj 38:21.
14. Trilj 25 2 2 21 -157 6
• 26. kolo: Gorica - Prelog. (Z. Premuš)

II. LIGA SJEVER (Ž)
9. mjesto
ČAKOVEC - ZELINA 25:37
Čakovec - dvorana GŠ. Gledatelja: 50. Suci: Medved i Mucko (Varaždin).
Čakovec: Kolak, Poljaković, T. Horvat 4, I. Horvat 1, Iv. Horvat 1, Vugrinec 4, Rob, Jurković 3, Cerovec, Posavec 2, Kapelari, Dežić 10, Jurović. Trener Stjepan Golik
Sedmerci: Čk 3/4, Ze 3/5, isključenja: Čk 4 min., Ze 6 min.
Očekivana pobjeda novih prvoligašica iz Sv. Ivana Zeline koje su već ranije osigurale naslov prvakinja. Domaće su dobro parirale do sredine prvog dijela, krajem malo popustile pa su to gošće iskoristile i nakon 30 minuta imale 15:10. Domaće su sredinom drugog dijela došle do 18:15, dalje nisu mogle zbog veće ujednačenosti i kvalitete gošći.
Ostali rezultati 22. kola: Pitomača - Vinkovci 37:17, Pan Đakovo - Brod Gymnasium 30:25, Darda - Bjelovar 28:26, Petrijevci - Podravka Lino 29:29, slobodan Dragovoljac.

Pobjeda i poraz
Kolo prije kraja prvenstva naši su predstavnici postigli polovičan uspjeh. Mladi Čakovčani pobijedili su nove, već od ranije prvake Ivansku, Nedelišće je neočekivano poraženo od Kučana. U posljednjem kolu sastaju se međusobno u Nedelišću, time da Nedelišćanima ostaje odigrati i dva zaostala susreta.
Rezultati 25. kola: Ilova - Marof 31:22, Varteks DC II - Ludbreg 26:36, Daruvar - Bjelovar II 33:46, Concordia - Novska 30:30, LiPa - Garešnica Ž. 35:32, MKA*IPC II - Ivanska 36:27, Kučan - Nedelišće 34:31.

MKA*IPC - MOSLAVINA 34:32
Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 200. Suci: Gonzurek i Cindrić (Osijek).
MKA*IPC: Sladoljev, Lončar, Pažin 5, Rodik, Varga 1, Karačić 9, Crnić 4, Zadravec 1, Marčec, Mesarić 7, Krajner, Pašalić 1, Herman 4, Ćavar, Jelinić 2, Kovačević. Trener: Josip Borković
Moslavina: Slakoper, K. Slukan, Masnec 2, Podvalej 4, Katić, Lukes, Barić 6, Šušnja, Harmičar, Rudar, Sertić 4, S. Slukan 6, Jurić 5, Batinović 5. Trener: Bruno Mikuličić
Rutinskom igrom s osrednjim sastavom Moslavine iz Kutine Čakovčani su došli do pobjede, nakon koje su ponovili prošlogodišnji uspjeh i opet će igrati u završnici hrvatskog kupa. Sada s nestrpljenjem očekuju ždrijeb polufinala i mjesto odigravanja.
Za pobjedu pred svojim vjernim i bučnim gledateljima nije im trebalo posebno dobro igrati, igrali su upravo toliko dobro da zabilježe pobjedu. Čakovčani u ovom trenutku imaju vrlo mladi i kvalitetni sastav koji ako ostane na okupu može u novoj sezoni predstavljati pozitivan hit našeg rukometa. No za to im treba veća podrška odgovornih koji očito kada je rukomet u pitanju ne pokazuju dovoljno interesa za pomoć.
Već na početku domaći su imali vodstvo 7:2, nakon nešto slabije igre ono su im gosti ugrozili (8:7), što je igrače trenera Borkovića potaklo da zaigraju bolje i poluvrijeme završavaju vodstvom 17:14. Do sredine drugog poluvremena riješeno je pitanje pobjednika, Čakovčani su vodili uglavnom sa 6 razlike. Na kraju su dozvolili gostima da i oni imaju fazu dobre igre, nisu im međutim dozvolili ugroziti očekivanu i apsolutno zasluženu pobjedu, rezultatski izraženu premalim omjerom, prema viđenome na parketu čakovečke dvorane.
Završnica Kupa igra se početkom lipnja, do tada se Čakovčani usredotočuju na završnicu prvenstva.

ZAVRŠNICA PRVENSTVA HRVATSKE ZA DJEVOJČICE
Čakovčanke prvakinje Hrvatske!
Proteklog je vikenda u Umagu održano finale prvenstva Hrvatske za djevojčice (rođ. 1996. godine i mlađe) na kojem su kao prvakinje Regije sjever nastupile i djevojčice RK “Zrinski” Čakovec. Osvojile su prvo mjesto i naslov prvakinja Hrvatske, što je velik uspjeh ove generacije. Prvenstvo su osvojile bez izgubljenog boda sa 7 uvjerljivih pobjeda, uvjerljivijih nego to govore rezultati.
Prvo su u grupi pobijedile Dugo Selo 19:15, Orijent Rijeku 14:11, Sinj 14:9, Split 21:13, zagrebačku Lokomotivu 15:10. U polufinalu je bilo malo teže, ali i “lakše” nego to govori rezultat 12:11. U finalu za koje su se Čakovčanke posebno spremale ‘pala’ je Podravka Koprivnica, a rezultat govori sve - 18:13.
Pod vodstvom trenera Nebojše Buvača i njegove pomoćnice Darinke Pavleković, a pod budnim okom predsjednice kluba Ljubice Vrbančić, uz podršku roditelja i brojnih umaških gledatelja te odbojkašica pribislavečkog “Kaštela”, za “Zrinski” su nastupile: Vinković, Dominić, Laptoš, Resman, Makar, Balić, Delladio, Horvat, Kržina, Kodba te Stela i Paula Posavec koje su izabrane i u najbolju sedmorku turnira.