Sport 25.04.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:21.

RUKOMET: Čakovčanke prvakinje!

PODRAVKA LINO - ZRINSKI 30:31
Koprivnica - Sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Rendulić (Kutina) i Feletar ( Bjelovar).
ZRINSKI: Žvorc, Ivačić, Dominić, P. Posavec 6, Šarić, Makar 3, Benčik, S. Posavec 6, Zadravec 9, E. Horvat, Resman 1, T. Horvat 5, Car, Balić, Androić, Laptoš 1. Trener Željko Golik
Čakovčanke su na najbolji mogući način potvrdile status novih prvoligašica. Pobijedile su na gostovanju u Koprivnici jedinog i direktnog protivnika za naslov prvaka ekipu Podravke Lino pa su tako kolo pred kraj prvenstva osigurale i naslov drugoligaškog prvaka.
Prvo poluvrijeme igrale su nešto „komotnije“, taj su susret domaće dobile sa 17:14, u drugom su poluvremenu domaćima održale „predavanje“ iz modernog rukometa i na kraju se opravdano veselile pobjedi i velikom uspjehu, na kojem su im osim predstavnika domaće ekipe čestitali i iz gledališta.
U subotu u 17 sati u posljednjem prvenstvenom susretu kao drugoligaši domaćini su ekipi Bjelovara (dvorana GŠ). S pravom očekuju pobjedu da neporažene završe prvenstvo, očekuju također i potrebnu podršku s tribina, i tako se na najbolji mogući način „oproste“ od 2. lige. Jer u novoj ćemo sezoni u Čakovcu gledati Podravku, Lokomotivu, Zamet, Zelinu, Samobor... Zaslužile su to mlade Čakovčanke, riječ je o mladom, perspektivnom i kvalitetnom sastavu s odličnim trenerom, upravom, sastavom pred kojim je tek prava rukometna budućnost. Naravno, ako nastave tako kvalitetno i predano raditi i imaju veću podršku odgovornih za taj rad. Rezultati neće izostati.
Ostali rezultati 17. kola: Darda - Brod Gym. 39:22, Bjelovar - Đurđevac 45:41, Pitomača - Ivanec 44:16, Pan Đakovo - Tvin Trgocentar odgođeno.
10. Đurđevac 17 1 0 16 -162 2
• 18. kolo: Zrinski - Bjelovar. (J. Freiler)

MEĐIMURJE - DUGO SELO 41:33
Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Suci: Česi (Zagreb) i Županić (Križevci).
Međimurje: Horvat, Kovačević, Obadić, Goleš, Zvonarek 3, Škrobar 8, Kolarić, Potočnjak 4, M. Petek 5, N. Petek 4, Levak 6, Hutinec 5, Torner, Sklepić 5, Bedić 1,Toplek. Trener: Ivica Haček
Iz utakmice u utakmicu Čakovčani igraju sve bolje. Šteta da je sve došlo ipak malo prekasno. Odlično su Čakovčani odigrali 50 minuta, samo na početku dozvolili su gostima vodstvo, isto je u 8. minuti bilo 7:3. U nastavku, do kraja utakmice gledali smo njihovu vrlo dobru igru, od obrane do napada. Ovaj put sve je štimalo, posebno borbenost i zalaganje. Do kraja prvog poluvremena Čakovčani su prvo poravnali rezultat, iza toga vodili 1-2 razlike i taj dio susreta završili vodstvom 19:18. U drugom poluvremenu još bolje, u 45. minuti bilo je već tada nedostižnih 10 razlike (33:23), to su vodstvo pametnom igrom do kraja kontrolirali i na kraju se opravdano veselili vrlo uvjerljivoj pobjedi.
Ostali rezultati 23. kola: Županja - Kozala 28:23, Crikvenica - Biograd 28:32, Senj - Moslavina 21:30, Hrvatski dragovoljac - Matulji 25:24, Osijek - KTC 33:24, Umag - Đakovo 31:24.
14. Senj/-1 23 2 1 10 -168 4
• Šteta da ranije nisu igrali tako dobro, sigurno bi osigurali opstanak u Ligi, ovako se već sada trebaju početi pripremati kako u novom prvenstvu, ovaj put u Drugoj ligi, trebaju igrati da osiguraju povratak u sadašnji rang. Naravno, ako odgovorni u klubu zauzmu pravilan stav i dogovore već sada zadatke oko povratka, jer mladom čakovečkom sastavu mjesto je u sadašnjem rangu natjecanja. U idućem kolu, u subotu, Čakovčani gostuju u Rijeci kod Kozale. (J. Freiler)

2. HRL-SJEVER (M)
Zakazali u Požegi
POŽEGA - PRELOG 32:24
Požega - sportska dvorana Grabrik. Gledatelja 100. Suci: Knežević i Tuluković.
Prelog: V. Belić, Matić 2, Balog, Bergovec 3, Najman, Lončarić, Bratković 1, Horvatić 2, Krajner 4, Malek 4, Halić, Janušić 2, M. Belić 6. Trener Josip Borković
Nisu uspjeli Preložani u Požegi potvrditi naslov prvaka lige, poraženi su i morati će u posljednjem kolu u Virovitici osvojiti najmanje bod kako bi zadržali prvo mjesto. Utakmica je na početku bila ravnopravna da bi Prelog na odmor otišao s pogotkom prednosti. U nastavku utakmice igralo se gol za gol i Prelog je u 53. minuti vodio 24:22 da bi u preostalih sedam minuta bio bez pogotka dok je domaćin napravio seriju od osam pogotka i ostvario pobjedu. Cijela ekipa je zakazala dok su Lončarić, M. Belić i Malek bili donekle raspoloženi, ali nisu imali podršku od ostale ekipe kojoj je jako nedostajao Martinčević a ozlijeđen je igrao V. Belić.
Ostali rezultati 20. kola: Borovo - Beli Manastir 10:0, Ivančica - Ivanska 33:22, Slatina - Viro Virovitica 28:28.
11. Garešnica 18 5 1 12 -40 11
• U idućem kolu Prelog je slobodan. (Z. Premuš)

3. LIGA SJEVER - ŽENE
Poraz u Bjelovaru
Rukometašice Čakovca u pretposljednjem su prvenstvenom kolu poražene u Bjelovaru, Preložanke su svoj susret s Kokom II odgodile. Rezultati 19. kola: Koka II - Prelog odgoda, Bjelovar II - Čakovec 33:27, Mlinar - Velimo Trojstvo 18:21, utakmica 18. kola: Koka II - Bjelovar II 36:32. Redoslijed:Veliko Trojstvo 28, Bjelovar II 26. Mlinar 22, Čakovec 17, Koka II 12, Prelog 7 bodova.