Sport 21.02.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:20.

Derbi Međimurju
MEĐIMURJE - SENJ 38:20
Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 200. Suci: Bosak i Herceg (Varaždin)
Međimurje: Horvat, Bralić, Mišević 2, Škrobar 5, Sklepić 4, Potočnjak 4, N. Petek 4, Zvonarek, Hutinec 6, Levak 2, Bedić 1, Torner 2, Martinjak 4, M. Petek 3, Sklepić 1, Marciuš. Trener: Ivica Haček
Derbi začelja u znaku domaćina koji su nakon dužeg vremena došli do važne i očekivane, apsolutno zaslužene pobjede. Dileme oko pobjednika zapravo nije bilo. Početno vodstvo 5:2 domaći su stalno povećavali, u 21. minuti bilo je 16:6, na kraju poluvremena +10. U drugom poluvremenu domaći trener Ivica Haček dao je priliku igrati svima iz zapisnika, svi su je dobro iskoristili, efikasnost i koncentracija bili su nešto slabiji što je i razumljivo jer Senjani nisu bili protivnik koji bi im mogao ozbiljnije ugroziti pobjedu i animirati ih za još bolju igru.
Ostali rezultati 15. kola: Osijek - Kozala 28:28, Umag - Hrvatski dragovoljac 31:32, Dugo Selo - Crikvenica 32:29, Đakovo - Županja 32:23, KTC - Biograd 38:27, Matulji - Moslavina 19:37.
14. Senj/-1 15 2 1 12 339:442 4
• U subotu Čakovčane čeka po svemu sudeći utakmica odluke. Gostuju u Crikvenici kod još jednog direktnog protivnika s dna tablice, Crikvenice, pobjeda bi im mnogo značila, to vjerojatno znaju svi, poraz im bi već sada umnogome otežao i onako težak položaj na tablici. I još nešto, na utakmici sa Senjom bilo je iznenađujuće velik broj gledatelja pa i to treba Čakovčane animirati da još bolje u nastavku prvenstva igraju i bore za boje svoga kluba.

ŽRK “ZRINSKI”
Spremne u
nastavak prvenstva
Desetim prvenstvenim kolom, u subotu 23. veljače nastavlja se prvenstvo Druge rukometne lige sjever u kojem naše predstavnice, rukometašice čakovečkog Zrinskog kreću s 1. mjesta kao jesenje prvakinje.
- Dobro smo tijekom priprema radili i spremno čekamo nastavak prvenstva, rekao nam je trener Čakovčanki Željko Golik, u mnogome zaslužan za uspjehe mladih Čakovčanki. - Trenirali smo svakodnevno i vrlo intenzivno, odigrali nekoliko kontrolnih utakmica, i nema ozlijeđenih. Imamo mladu i kvalitetnu ekipu, dobru logističku potporu iako bi trebali imati još više razumijevanja onih koji vode rukomet i sport. Motivacije nam ne nedostaje, pokušat ćemo sve da i na kraju prvenstva budemo visoko plasirani. Pred ovom je ekipom ako se nastavi tako odgovorno i dalje raditi i trenirati, tek prava rukometna budućnost. Već prva utakmica i gostovanje u Dardi dat će odgovore na neka pitanja, ja sam po prirodi optimist, a sve što sam rekao je realno, završio je Golik.
Parovi 1. kola: Brod Gymnasium - Đurđevac, Darda - Zrinski, Bjelovar - Ivanec, Podravka Lino - Tvin Trgocentar, Pitomača - Pan Đakovo.

2. HRVATSKA LIGA SJEVER-MLADI
Dvije pobjede Nedelišća
Mladi rukometaši Nedelišća nastavljaju s uspješnim i efikasnim igrama. S dvije vrlo uvjerljive pobjede u 4. krugu 2. lige sjever odigranom u Grubišnom Polju to su potvrdili. Prvo su bili vrlo uvjerljivi s domaćinom Ilovom Grubišno Polje (31:15), a onda su s 38:12 deklasirali i vršnjake KTC-a Križevaca. Sve to je dobra najava pred 5. prvenstveni krug kojeg su Nedeliščani domaćini 3. ožujka u dvorani ATON, ugošćuju vršnjake premier ligaša Varteks Di Capria i Vidovec BIOS-a. U Grubišnom Polju trener Darko Okreša dao je svima priliku igrati, svi su je dobrom i efikasnom igrom opravdali, a igrao je slijedeći sastav: Špiranec, Vrček 6, Radiković 3, Goričanec 9, Jakšić 5, Srnec 8, Prekupec 6, Vuković 9, Trstoglavec 2, Numanović 5, Zebec 6, Radović 5, Farkaš 3 i Kerman 2.
U Grubišnom Polju igrali su i kadeti Međimurja, zabilježili su također dvije uvjerljive pobjede. Domaćina Ilovu su pobijedili 37:17, a KTC Križevce 34:20. Pod vodstvom trenera Dražena Posavca igrali su: Obadić, L. Pintarić, Levak 13, Toplek 18, Zvonarek 9, Novak 6, Hrešć, Hutinec 8, M. Pintarić 6, Golub 11.

3. LIGA SJEVER (Ž)
Čakovec - Prelog 27:25
Čakovec - dvorana GŠ. gledatelja: 30. Sutkinje: Jurenec i Vajdić (obje Koprivnica)
Čakovec: Rob, Poljaković 4, Križaić, T. Horvat 1, Sršan, Radić-Vržina 2, Vojković 3, Mikulić 2, Gudlin 12, Zelić, I. Horvat, Kodba 1, Cerovec, Kržina, Đuran, Mlinarić 2. Trener: Pavao Juršić
Prelog: Žeželj 1, Karol 5, Kovač, Zimprich 2, Gosarić 4, Mikloška 1, Golomboš 2, Varga 1, Slaviček 5, Barlović 1, Delladio 3. Trener: Juraj Delladio
Lokalni derbi na početku drugog dijela prvenstva zasluženo su dobile domaće. Dobrom i boljom igrom u većem dijelu susreta. Već nakon 30 minuta vodile su 16:9, početkom 2. poluvremena i 19:10. Kasnije nešto slabije, propustile su realizirati čak 5 sedmeraca i nekoliko „zicera“ što su Preložanke iskoristile pred kraj smanjile rezultat, za nešto više nije bilo vremena i mogućnosti.
Ostali rezultati 11. kola: Veliko Trojstvo - Koka II 30:24, Mlinar - Bjelovar II 33:29. Zaostali susret 10. kola: Prelog - Mlinar 25:31. Redoslijed: Bjelovar II 16, Veliko Trojstvo i Mlinar 15,Čakovec 8, Koka II 7, Prelog 5 bodova.