Sport 07.12.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:13.

RUKOMET: Dva remija Međimurja

Kutina: - Sportska dvorana. Gledatelja: 300. Suci: Vanja i Vedran Banović (oba Požega).
MOSLAVINA: Kristić, Masnec 9, Podvalej 5, Lukes 1, Barić 1, Bedić 4, Sertić 1, Slukan 1, Jurić 5, Mirković 2, Brnas, Mamić, Sruk, Crnojević, Slakoper. Trener: Dubravko Prelčec.
MEĐIMURJE: Sladoljev, Balent, Čužić 3, Varga 4, Jeftić 5, Maretić 5, Zadravec 1, Paponja 8, Herman 3, Rodik, Malović, Marciuš, Šunjić, Sklepić, Ćavar, Marčec. Trener: Željko Anić.
Još se jednom pokazalo da je Moslavina protivnik koji po tradiciji ne odgovara Čakovčanima, igra li se u Kutini ili Čakovcu, bez obzira na položaj na prvenstvenoj tablici.
Igra Čakovčana i rezultat 1. poluvremena nije međutim najavljivala uzbudljiv završetak susreta. Igrali su u tom dijelu igrači Međimurja dopadljivo, borbeno i efikasno, rezultat prvih 30 minuta i visoko vodstvo od čak 16:10 to potvrđuje. Dobro je bilo i u većem dijelu 2. poluvremena, u 38. minuti i dalje uvjerljivo vodstvo 20:13, 4 minute pred kraj još uvijek uvjerljivih +4. Što se iza toga dogodilo teško je opisati. Nekoliko grešaka, promašenih zicera, minutu pred kraj kod vodstva jedan razlike pobjedu je propustio osigurati Paponja, promašio je sedmerac za +2 i u posljednjoj sekundi susreta stigla je “kazna”. Domaći su imali sedmerac, možda i malo prestrogo suđen, koji su međutim iskoristili i neočekivano se veselili sretno osvojenom bodu. Čakovčani pak su ti koji moraju žaliti za drugim bodom, ali i zamisliti se i naći rješenja zašto već nekoliko puta u samom finišu susreta gube dobiveno. Tu mislimo na utakmice s Nexeom, Sisciom, pa i Partizanom Beograd unatoč pobjede.
Rezultati 12. kola: Buzet-Arena 24:23, Karlovac-Split 27:25, Medveščak-Poreč 26:28, Gorica-Bjelovar 26:21, Zamet-Siscia 33:28, Dubrava-Nexe 28:30, Moslavina-Međimurje 29:29, Varteks di caprio-Croatia Osiguranje 25:38.
Međimurje – Varteks di caprio 26:26
ČAKOVEC – Dvorana Graditeljske škole. Suci: Jurinović i Mrvica (oba Zadar).
MEĐIMURJE: Sladoljev, Balent, Marciuš, Čužić 3, Varga, Jeftić 4, Krajner, Maretić 2, Zadravec, Malović, Šunjić 4, Herman 2, Ćavar 3, Sklepić, Marčec, Paponja 8. Trener: Željko Anić.
VARTEKS DI CAPRIO: Žitnjak, Hlapčić, Marčec, Babić 8, Jagačić 4, Žnidarić, Vincek, Imanović, Sršen, Vidaček 4, Žganec, Božić, Štimac 2, Turan 1, Barić 2, Prole 5. Trener: Željko Golik.
Nakon lokalnog derbija s Varteks di capriem jedno je sigurno, Čakovčani i dalje igraju slabo i sreća je da je utakmica završila bez pobjednika, Varaždinci su ti koji unatoč slavlja osvojenim bodom moraju žaliti da nisu osvojili dva. Što bi bilo realno i zasluženo. Domaći ponovo neprepoznatljivo slabi, neborbeni, s mnogo promašaja i tehničkih grešaka, posebno u napadu, slabo u obrani. Kad se tako igra i osvojeni bod je velik «kaokuća». Kritika i stručnom stožeru i nekoliko pitanja. Zašto kad je ušao u igru i postigao 3 gola za redom nije nastavio igrati Jure Šunjić, zašto je 10-etak minuta branio i nije obranio ni jednu loptu Nikola Marciuš, zašto je indisponiranog Hermana mijenjao mladi Malović koji je nekoliko puta u odlučujućim momentima pogriješio.. Da dalje ne nabrajamo jer ima još toga, neki tvrde da je jedan od razloga slabih igara što igračima nisu isplaćene obećane plaće. U takovoj situaciji Čakovčane danas (utorak) čeka utakmica s državnim prvacima Croatia osiguranjem, igra se u Krapini u 18,30 sati, a u posljednjem kolu u Čakovcu (subota 19 sati dvorana GŠ-e) gostuje Buzet.
O utakmici s Varteks di capriem ukratko. Već u 1. minuti gosti su vodili2:0, domaći preokrenuli rezultat u 13. minuti (vodstvo 6:5), u 19. minuti vode 9:6. Umjesto da nastave dobrom igrom dozvolili su gostima da na kraju prvog poluvremena rezultat učine neizvjesnim, vodili su tek 13:12. Drugo poluvrijeme zaista je bilo neizvjesno. U 34. minuti Varaždinci ponovo vode 2 razlike, takovo vodstvo zadržali su do 45. minute kada Paponja i Jeftić s 3 uzastopna gola dovede domaće u vodstvo 21:20. Koje je kratko trajalo, 10 minuta pred kraj ponovo gosti imaju prednost od 2 gola, s 2 igrača više domaći ne uspijevaju preokrenuti rezultat pa u zadnjoj minuti igrači trenera Golika imaju vodstvo 26:25. Srećom da je Šunjić isto anulirao, imali su domaći i zadnji napad nisu ga iskoristili pa je završeno bez pobjednika. Sve ostalo opisali smo u uvodu., uz dodatak da je dobro da prvi dio prvenstva završava u subotu.
Rezultati 13. kola: Croatia osiguranje-Buzet 25:21, Međimurje-Varteks di caprio 26:26, Nexe-Moslavina 40:19, Siscia-Dubrava 27:19, Bjelovar-Zamet 27:28, Poreč-Gorica 29:29, Split-Medveščak 28:27, Arena-Karlovac 28:29.
11. kolo: Varteks-Buzet 34:33