Sport 31.03.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

Čakovec - Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 300. Suci: Jeftić i Cepanec (oba Varaždin).
MKA*IPC: Sladoljev, Lončar, Kovačević, Varga, Balog, Karačić 8, Crnić 3, Zadravec 2, Vidaković 2, Marčec 1, Mesarić 3, Krajner 3, Pašalić 4, Herman 4, Ćavar 2, Jelinić 7. Trener: Josip Borković
Zamet: Matošević, Slavić, Đurica, Vučko 1, Sekić 2, Hrvatin 3, Tandara, Černeka 3, Uzelac, Ivanković 8, B. Kozina, Kovačević 4, K. Kozina 2, Kružić 2, Babić 2, Bracanović 4. Trener: Damir Čavlović
- - - -
Dugo nismo Čakovčane gledali tako dobro igrati. Posebno u 1. poluvremenu do 26. i 2. poluvremenu do 52. minute. Na kraju su Riječani dobro rezultatski prošli, domaći su im se tako na najbolji mogući način revanširali za nezasluženi poraz u 1. dijelu prvenstva. Ovo je dobra najava pred važni susret koji Čakovčani igraju nakon odmora za vrijeme Uskrsnih praznika u Karlovcu.
S Riječanima je mnogo toga bilo poznato već na početku. U 6. minuti već su vodili 5:0, dva su gola postigli s igračem manje. Do kraja poluvremena ta je razlika rasla, time da su gosti prvi pogodak postigli u 9. minuti, a vratari prvi udarac obranili u 24. minuti. Ton takvoj igri davali su nezaustavljivi u napadu Karačić i Jelinić, te vratar Sladoljev na golu. U drugom poluvremenu slično, razlika je stalno rasla, u 52. minuti na čak +14. Nekoliko grešaka pred kraj susreta nije utjecalo na povoljan dojam. Za očekivati je da će takvom igrom nastaviti, sada dolaze teži protivnici.
Josip Freiler

Ostali rezultati 23. kola: Metković - Croatia o. odgođeno, Medveščak - Poreč 23:24, Bjelovar - Siscia 24:32, Split - Moslavina 27:27, Dubrava - Osijek 33:22, Varteks - Karlovac 19:28, Buzet - Nexe 21:31.
16. Moslavina23 4 3 16 607:732 11
PAROVI 24. KOLA (7.4.): Croatia o. - Buzet, Nexe - Varteks, Karlovac - MKA*IPC, Zamet - Dubrava, Osijek - Split, Moslavina - Bjelovar, Siscia - Medveščak, Poreč - Metković.

FINALE KUPA HRVATSKE
S Moslavinom u Čakovcu
U prostorijama Hrvatskog rukometnog saveza u Zagrebu izvršen je ždrijeb četvrtfinala Kupa Hrvatske (utakmica se igra 12. svibnja, pobjednik ide u polufinale). Rukometaši čakovečkog MKA*IPC-a konačno su jednom imali sreću, domaćini su u Čakovcu ekipi Moslavini iz Kutine. Od predsjednika kluba Željka Kavrana dobili smo informaciju da u slučaju plasmana u polufinale istaknu kandidaturu da se završnica igra u Čakovcu.
(jf)

DUKAT 1. HRL (M)
Desetkovani Preložani
CRIKVENICA - PRELOG 31:21
Crikvenica - sportska dvorana. Gledatelja 100. Suci: Bernobić i Kalčić.
Prelog: Kolarek, Lesjak, Bergovec 2, Bratković 2, Lončarić, Peklar 8, Zadravec 2, Janušić 2, Belić 1, Matić 4. Trener: Saša Kuček
Desetkovani rukometaši Preloga očekivano su poraženi u Crikvenici u utakmici s istoimenim klubom, pretendentom za najviši plasman. Da stvar bude još gora na utakmici su se ozlijedili Lesjak te Zadravec te su i s 8 igrača namučili domaćina. Prvo poluvrijeme završilo je s 3 pogotka prednosti za Crikvenicu da bi na polovini drugog ponestalo snage poletarcima Preloga.
Ostali rezultati 20. kola: Solin - Zadar 24:30, Ivančica - Umag 35:30, Trilj - Gorica 19:35, Senj - Slatina 40:29, Đakovo - Arena 32:33, Kaštela - Županja 26:33.
14. Slatina 20 3 0 17 531:660 6
• Slijedi dvotjedna stanka u kojoj Preložani trebaju zaliječiti ozlijede, dobro se pripremiti te spremni dočekati momčad Ivančice 10. travnja u Prelogu. (Z. Premuš)

II. LIGA SJEVER (Ž)
Promašivale i zabijale
ČAKOVEC - PAN ĐAKOVO 23:16
Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 30. Suci: Blesić i Presek (Koprivnica).
Čakovec: Kolak, Poljaković 1, Križaić, T. Horvat 4, Radić-Vržina, I. Horvat, Vojković, Iv. Horvat, Vugrinec 1, Rob, Jurković 4, Posavec 4, Dežić 9, Jurović. Trener: Stjepan Golik
Čakovčanke su zasluženo došle do novih i važnih bodova, pobjeda je mogla biti i uvjerljivija. Već u prvom poluvremenu da nisu propustile realizirati čak 5 sedmeraca i da nisu umjesto mreže gostujućih vratarki pogodile čak 8 puta stativu ili prečku, a promašile su i nekoliko zicera. U drugom poluvremenu bolje, posebno što se tiče realizacije na kraju uvjerljiva pobjeda, na kojoj su im čestitale i gošće.
Ostali rezultati 17. kola: Zelina - Bjelovar 37:30, Vinkovci - Podravka odgođeno, Dragovoljac - Petrijevci 31:25, Pitomača - Darda 34:29, Brod slobodan.
11. Vinkovci 14 1 0 13 292:455 2
• Slijedi pauza zbog Uskrsnih blagdana, a onda utakmica u Pitomači.

III. LIGA SJEVER (M)
Porazi naših
Dvadeseto kolo nije dobro završilo za naše predstavnike. Nedelišće je poraženo od mladih Bjelovarčana i time u mnogome umanjilo šanse za visok plasman, dok su mladi Čakovčani u nekompletnom sastavu uvjerljivo poraženi u Grubišnom Polju.
Rezultati 20. kola: Marof - Garešnica Žarkovo 29:29, Novska - Ivanska 23:39, Bjelovar II - Nedelišće 39:26, Ludbreg MB - Kučan 30:23, Ilova - MKA*IPC II 41:29, Varteks II - Lipa 33:22, Daruvar - Concordia odgođeno; 19. kolo: Ivanska - Bjelovar II 29:25.

Zrinski u vodstvu
Pobjedom na gostivanju mlade igračice Zrinskog i dalje drže 1. mjesto na tablici, i to s utakmicom manje od Koke. Preložanke pak su kao domaćini poražene uvjerljivo upravo od Koke, a valja zabilježiti i rezultat iz Daruvara gdje su Bjelovarčanke postigle čak 60 golova!
Rezultati 15. kola: Ivančice - Zrinski 23:27, Daruvar - Bjelovar II 21:60, Ivanec - Mlinar 29:42, Prelog - Koka II 21:37, Viktorija - Lipik 14:23.

Polovično u Osijeku
Protekli su vikend mlađi kadeti čakovečkog premier ligaša igrali u Osijeku i pobjedom i porazom zadržali prvo mjesto na tablici (zajedno s Osijekom i Bjelovarom). A upravo je Osijek s 21:14 bio bolji od igrača trenera Alana Belka, u drugom su susretu igrali bolje i pobijedili jako Đakovo 29:24. Slijedi pauza i pripreme za novi izazov u Našicama s domaćinima i Požegom. U Osijeku su igrali: Hajdarović, Breznik, Mišević 4, Vidović 1, Horvatić 14, L. Raguž 3, Škrobar 3, B. Raguž 3, Pustić 4, Torner 2, Tkalčević 1, Varošanec 1, Puklek, Kolarić. (Josip Freiler)