Sport 02.03.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:13.

Čakovec - Dvorana Graditeljske škole. Suci: Gubica i Milošević (Osijek).
Međimurje: Kvesić, Marciuš, Zubac 1, Ćuzić 2, Varga 3, Jeftić 3, Krajner, Delić 2, Zadravec 2, Paponja 4, Martinjak, Malović 2, Martinčević, Herman 6, Marčec, Petek. Trener: Željko Anić
Poreč: Tomaić, Taraboshia 7, Mataia, Galiot 2, Vujić 5, Perhat, Čorić 2, Sladoljev, Begić, Gudić 5, Radaković 3, Thoss 5, Topić, Miličević 1. Trener: Vladimir Brčić
- - - -
Novi poraz i nastavak slabih igara. Uoči utakmice s Porečom nisu štrajkali, trenirali su i najavljivali uspjeh, na tome je nažalost ostalo. Kako su igrali, tako su prošli, posebno se to odnosi na igru u drugom poluvremenu. Dobro su počeli, imali početno vodstvo 3:1, u 12. minuti 7:4, nakon 7:7 u 14. minuti faza dobre igre i u 19. minuti vodstvo 12:8. Što im nije bilo dovoljno da prvih 30 minuta riješe u svoju korist, nizom grešaka dozvolili su gostima da poravnaju rezultat i prvo poluvrijeme završi tek 14:14.
U drugih 30 minuta izuzetno slabo što je već na početku najavljivalo loš završetak. Do 39. minute postigli su domaći tek 1, gosti pak 6 golova, voljni im je moment bio ‘na nuli’ pa ne iznenađuje na kraju uvjerljiv poraz. Osim toga gostujući vratar Sladoljev, do jučer njihov klupski kolega bio je nerješiva enigma, obranio je 2 sedmerca i 19 udaraca i najzaslužniji je za pobjedu Porečana. Gosti su lošu igru domaćih dobro koristili i punili im mrežu iz kontri te im se na taj način dostojno revanširali za poraz u prvom dijelu prvenstva.
• I što sada, odgovorni ako ih u klubu ima moraju pod hitno mnogo toga učiniti i mijenjati inače se Čakovčanima loše piše. Već na idućem gostovanju u Splitu. Akcija bi trebala biti djelotvorna i ponavljamo hitna, ovako dalje ne ide Nadamo se da su odgovorni shvatili i dobronamjernu kritiku malobrojnih gledatelja s tribina koji također traže akciju. U međuvremenu je i među mladim ekipama došlo do nepotrebnih previranja, ostavku je podnio direktor kluba Damir Srnec pa i to govori da je hitno potrebno djelovati, dok još ima vremena i prostora za to. Za sada ga još uvijek srećom ima. U protivnom?

Ostali rezultati 19. kola: Siscia - Buzet 19:19, Nexe - Bjelovar 36:28, Zagreb CO - Split odgođeno, Varteks di Caprio - Arena 34:29, Moslavina - Karlovac 25:26, Dubrava - Medveščak 32:24, Zamet - Gorica 35:36.

HD - PRELOG 34:19
Dugi Rat - sportska dvorana, gledatelja 150.
Prelog: V. Belić 4, Matić 6, Bergovec 4, Balog 4, Lisjak 1, M. Belić 9, Janušić 1, Lončarić, Bratković, Hamonajec, Grgec, Halić, Trener: Saša Kuček
Nakon neriješenog, pobjede, rukometaši Preloga u trećem proljetnom kolu u Dugom Ratu u utakmici s Hrvatskim dragovoljcem doživjeli su i prvi poraz 34:29. U prvom poluvremenu Preložanci su dobro odigrali utakmicu, u nekoliko navrata vodili da bi ipak domaćin otišao na odmor s prednošću od dva pogotka razlike. U nastavku domaćin uz obilatu sudačku pristranost na kraju utakmicu završio s +5. (Z. Premuš)

II. LIGA SJEVER (Ž)
Uvjerljive Zrinske
ČAKOVEC - NATURA AGRO 29:33
Čakovec - Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 100. Suci: Bačić i Musolin (Bjelovar).
Čakovec: Kolak, Poljaković, Križaić, T. Horvat, Zlojtro 2, Gudlin 1, I. Horvat, Vugrinec 7, Rob, In. Horvat 3, Jurković 1, Cerovec 1, Kapelari, Nedeljko, Dežić 13, E. Horvat 1. Trener: Dražen Posavec
Domaće su same krive za poraz, utakmica ima dva poluvremena. Prvo su završile vodstvom 15:12, imale prilike to vodstvo povećati. Imale su na golu nesavladivu Aleksandru Kolak koja međutim u drugom dijelu nije mogla spriječiti mnoge greške i promašaje suigračica, u konačnici i poraz. Previše su Čakovčanke griješile, gošće sve to koristile i uglavnom im iz kontri punile mrežu, na kraju se i opravdano veselile po malo neočekivanoj, ali zasluženoj pobjedi.
ZRINSKI - DARDA 37:18
Čakovec - SGC Aton. Gledatelja: 100. Sutkinje: Jurenec (Koprivnica) i Posavec (Virovitica).
Zrinski: Žvorc, Kristofić 10, P. Posavec 4, Laptoš 5, Makar 1, Vrbančić 1, Sanjković 1, S. Posavec 2, Bogdan 2, Zadravec 2, Horvat 3, Resman, Ivačić, Delladio 3, Sklepić 2, Trstenjak 1. Trener: Nebojša Buvač
Rezultat je najbolji pokazatelj događanja u Atonu. Već poslije prvog poluvremena bilo je sve jasno oko konačnog pobjednika, upitno je bilo samo s kolikom će razlikom simpatična ekipa Darde napustiti Nedelišće gdje je susret odigran. Bio je to za mladi čakovečki sastav malo jači i ozbiljniji trening, trener Buvač dao je priliku igrati svima, sve su ju dobro iskoristile i najavile svoje velike mogućnosti u daljnjem tijeku prvenstva.

III. LIGA SJEVER (M)
Uspješan vikend
Uspješan vikend međimurskih predstavnika u Trećoj ligi sjever. Iako se očekivalo više od Nedelišća kao domaćina u susretu s Ludbregom. Zato je međutim Infio star ponovo na čelu tablice, a konačno i pobjeda mladih Čakovčana. Rukometašice Preloga bilježe drugu uzastopnu pobjedu. Rezultati:
• MUŠKI - 19. kolo: Veliko Trojstvo - Varteks di Caprio II 31:36, Kučan - Info star 0:10, Kneginec - Ilova 30:44, Međimurje II - Lipa 38:26, Nedelišće - Ludbreg 23:23, Koprivnica - Garešnica 27:30, Novska - Daruvar 33:32, Concordia - Bjelovar II 30:25. Redoslijed: Info star 29 bodova, Bjelovar II, Varteks di caprio II, Novska 27, Nedelišće i Ilova 25, Koprivnica 24, Garešnica 23, Lipa i Međimurje II 19, Concordia 18, Daruvar, Kneginec i Ludbreg 9, Veliko Trojstvo 8, Kučan 2 boda.
• ŽENE - 13. kolo: Ivančice - Podravka III 20:34, Mlinar - Daruvar 39:31, Viktorija - Prelog 13:29, Bjelovar II - Ivanec 24:34, Koka II - Gradina 39:16, Dragovoljac - Lipik 45:13. Redoslijed: Podravka III 25 bodova, Ivanec 22, Koka II 21, Mlinar 19, Dragovoljac i Daruvar 14, Prelog i Bjelovar II 12, Ivančice 9, Lipik i Gradina 3, Viktorija 0 bodova.

I. HRVATSKA KADETSKA LIGA
Dvije pobjede
U Trilju su bili uvjerljivi s domaćim istoimenim sastavom, pobjeda 22:11, a pobijedili su i uvjerljivim rezultatom momčad Zadra, bilo je 29:16 u njihovu korist. Pod vodstvom trenera Ivice Hačeka, igrao je slijedeći sastav: Rob 3, Tkalčec, Mišević 5, Škrobar 11, Horvatić 3, Kolarić 1, Vidović, Toplek 1, Pustić 2, Bregović 14, B. Raguž, Hajdarović, Puklek 1, Vurušić 3, Breznik, Goleš 1, Kušen 6.