Sport 28.02.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

Čakovec - Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 100. Suci: Bernobić i Kalčić (oba Rijeka).
MEĐIMURJE: Matučec, Kovačević, Hajdarović, Horvatić 4, Mišević 2, Škrobar, Krajner 5, Petek 10, Budiša, Zadravec 4, Novak, Pustić, Sklepić, Kovačić 3, Marčec, Barić 3. Trener: Dario Varga
POREČ: Sladoljev, Krajnović, Tomaić, Čužić 5, Deak, Vujić 5, Prelac, Čorić 2, Laković 1, Gavranović 4, Gudić 7, Topić, Radaković 4, Thoss 5, Gruičić 1, Miličević 3. Trener: Vladimir Brčić
- - - -
Sve na utakmici s Porečom viđeno je od strane domaćih igrača i na većini prethodnih utakmica. I dalje su bez prvenstvene pobjede. Dobar početak, do 10. minute njihovo vodstvo (6:5), iza toga počelo je s greškama, posebno u napadu što su gosti obilato koristili i iz brzih kontri postizali lako golove te već do kraja poluvremena imali nedostižno 21:12 vodstvo. Početkom drugog poluvremena nakon što je Matučec konačno imao nekoliko dobrih obrana Čakovčani su zaigrali bolje i do 50. minute smanjili na -5. Više nisu mogli i stigli, osim raspoloženog Peteka imali su premalo igrača raspoloženih za igru pa su gosti, a riječ je o kvalitetnom i ujednačenom sastavu predvođeni donedavnim igračima Međimurja vratarem Sladoljevim i Čužićem bez problema priveli utakmicu kraju i zasluženo i očekivano pobijedili.
Šteta da par riječi moramo posvetiti i lošim riječkim sucima koji su u nekoliko navrata očigledno oštetiti domaće, posebno u prvom poluvremenu kada se rezultat ‘lomio’, a i u drugom su poluvremenu bili najslabiji pojedinci na terenu i opravdano su malobrojni gledatelji negodovali na takvo suđenje.
I još nešto za kraj. Prije i poslije susreta obje su momčadi i njihova vodstva s negodovanjem komentirali događanja s utakmice Split - Gorica na kojoj su Splićani kao “domaćini” u Velikoj Gorici iznenađujuće poraženi, a o svemu se tome mnogo pisalo i međusobno komuniciralo na Facebooku između dva kluba i igrača dan prije utakmice. Ako bude volje odgovornih koji u HRS-u vode natjecanje i ako se budu poštivale Propozicije moglo bi nakon svega biti vrlo interesantno. A tu je također još jedan ‘zadatak’ natjecateljskim organima. Trebali bi konačno poštivati Propozicije i glede Spačve iz Vinkovaca čiji mladi sastavi ne igraju redovno natjecanje, a morali bi prema važećim propisima. Baš nas zanima kakav će biti epilog svega. Tijekom tjedna Čakovčane čekaju dva nastupa, oba puta gostuju, sutra u Kaštelama, a u subotu u Karlovcu.
Josip Freiler

RUKOMET
II. LIGA SJEVER (M)
Visoka pobjeda
PRELOG - BOSO 40:20
Prelog - Školska sportska dvorana. Gledatelja 250. Suci: Međimurec i Mraz.
Prelog: Žeželj, V. Belić 5, Martinčević 1, Bergovec 6, Najman, Lončarić, Bratković, Malek 5, Grgek 1, Mikloška 3, Sermek 4, Halić, Janušić 6, M. Belić 9. Trener: Josip Borković
Bez većih problema rukometaši Preloga ostvarili su visoku pobjedu nad simpatičnom ekipom Bosa. Već na odmoru domaćin je vodio +6 da bi u nastavku zaigrao još kvalitetnije i bolje što je na kraju rezultiralo pobjedom od +20.
Ostali rezultati 13. kola: Požega - Borovo 24:23, Đurđenovac - Viro-Virovitica 32:30, Slatina - Ilova 33:32, Ivanska - KTC 33:31, Orahovica - Nova Gradiška 36:30.
12. Boso 13 2 0 11 -111 4
• 14. kolo: Viro-Virovitica - Prelog. (Z. Premuš)

II. LIGA SJEVER (Ž)
Bjelovar - Zrinski odgođeno
Utakmica koju su mlade rukometašice Zrinskog trebale igrati u Bjelovaru s tamošnjom istoimenom ekipom odgođena je zbog nastupa Bjelovarčanki na završnici prvenstva Hrvatske za kadetkinje. Novi termin igranja je danas (utorak( u Bjelovaru, Čakovčanke očekuju da dobrom i borbenom igrom mogu do isto takvog rezultata. Idući prvenstveni susret slijedi u subotu kada u dvorani Graditeljske škole gostuje vodeći sastav Lige Osijek, najvjerojatniji prvak i novi / stari prvoligaš. - Pokušat ćemo sve da im što bolje pariramo i takvom igrom dođemo do za nas povoljnog rezultata, rekla nam je mlada igračica čakovečkog sastava Andreja Vrbančić.

III. LIGA SJEVER
Derbi Garešnici
Pobjeda i poraz naših predstavnika u muškoj i ženskoj konkurenciji. U derbi susretu rukometaši Info-stara poraženi su u Garešnici od vodećeg sastava Lige, a Nedelišće je kao domaćin zabilježio uspjeh s Lipom. Kod žena Čakovec je pobjedom poboljšao položaj na tablici, Prelog je pak poražen u Varaždinu od vodeće Koke II. Rezultati:
• MUŠKI: 15. kolo: Ludbreg - Bjelovar II 21:38, Daruvar - Vidovec II 31:29, Garešnica - Info-star 27:21, Novska - Marof 34:28, Nedelišće - Lipa 28:26, Concordia - Trnovec 37:21, Koprivnica - Veliko Trojstvo 10:0. Veliko Trojstvo odustalo je od nastupa i do kraja prvenstva sve utakmice gubi 10:0. Poredak: Garešnica 26 bodova, Novska, Koprivnica i Bjelovar II 21, Info-star i Concordia 20, Nedelišće 17, Ludbreg 16, Marof 14, Vidovec II 11, Daruvar i Lipa 8, Trnovec 6, Veliko Trojstvo 0 bodova.
• ŽENE: 13. kolo: Tvin Trgocentar II - Bjelovar II odgoda, Čakovec - Veliko Trojstvo 26:21, Mlinar - Lipik 31:18, Koka II - Prelog 41:31, Ivančice - Podravka III 27:30, Gradina slobodne. Poredak: Koka II 24 bodova, Tvin Trgocentar II i Mlinar 18, Bjelovar II 14, Prelog 12, Čakovec, Veliko Trojstvo i Ivančice 10, Podravka III 6, Lipik i Gradina 2 boda.

I. HRVATSKA LIGA DJEVOJČICE - SJEVER
Dvije pobjede
Mlade igračice ŽRK Zrinskog Čakovec (rođene 1998. godine i mlađe) proteklog su vikenda u Novoj Kapeli odigrale dvije utakmice. Pobijedile su prvo vršnjakinje domaćeg sastava Slavonke (Nova Gradiška) 19:17, a iza toga i sastav Cerne 18:14. Na taj su način i dalje u vrhu tablice i blizu osiguranja nastupa u završnici prvenstva Hrvatske.