Sport 19.11.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:20.

MEĐIMURJE 19
KOZALA 28
Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja 50. Suci: Vanja i Vedran Banović (Požega).
Međimurje: Horvat, Torner, Goleš, Škrobar 2, Bralić, N. Petek, Toplek, Levak 1, Pustić, Hutinec 2, Hajdarović, Goričanec, Sklepić 5, Mišević 4, Kobvačić 4, M. Petek 1. Trener Ivica Haček
Agonija čakovečkog kluba se nastavlja kada je najviše trebalo u derbi - susretu začelja cijela je momčad zatajila, osramotili su se pred malobrojnim gledateljima. Time su se doveli u težak položaj na tablici za što su prvenstveno sami krivi, posebno se to odnosi na igru u drugom poluvremenu. Prvi je dio završen 12:12, već tada je bilo mnogo pogrešaka i promašaja, razbranili su gostujućeg vratara Sorića koji je i u drugom poluvremenu nastavio vrlo dobro braniti. Prvi su gol u drugom poluvremenu domaći postigli u 41. minuti, gosti za to vrijeme sedam, do 47. minute postigli su još jedan, greške i promašaje nismo uspjeli izbrojiti.
Ostali rezultati 11. kola: Umag - Dugo Selo 35:29, Osijek - Đakovo 27:29, Hrvatski dragovoljac - KTC 26:39, Senj - Matulji 24:26, Crikvenica - Moslavina 26:27, Županja - Biograd 24:22.
14. Senj 11 2 1 8 260:317 4
► Mnogo je upitnika ostalo za vrijeme i nakon utakmice. Ovom prilikom samo nekoliko. Ponovo nisu plaćeni suci i delegat, tko će platiti crveni karton N. Peteka, može li se igrati kao što neki igraju bez treninga i zalaganja, mogu li klub voditi u ovako teškoj, gotovo bezizlaznoj situaciji dvojica, trojica ljudi i postoji li uopće vizija kako dalje? Ovako sigurno ne, klub diše na škrge i sreća je da je prvi dio prvenstva pri kraju. U pauzi treba riješiti sve dileme, ovako dalje ne može i ne smije ići. U subotu, u Čakovcu gostuje trenutno drugoplasirani klub Lige - Umag.

II. LIGA-SJEVER (M)
Prelogu derbi
IVANČICA 21
PRELOG 33
Ivanec - sportska dvorana. Gledatelja 250. Suci: Magić i Špiranec.
Prelog: V. Belić 4, Balog 3, Bergovec 5, Najman, Vlašić, Lončarić, Bratković 2, Horvatić, Krajner 2, Malek 2, Mikloška 1, Martinčević 5, Halić, Janušić 5, M. Belić 3. Trener Josip Borković
U derbiju 8. kola Prelog je ostvario potpuno zasluženu i značajnu pobjedu u Ivancu protiv lidera prvenstva.
Od početka gosti su igrali maksimalno angažirano i ozbiljno, posebno u obrani na čelu s odličnim vratarom Lončarićem. Prvi dio završili su s +11 pogodaka da bi u nastavku rutinski održavali prednost.
Petnaest minuta prije kraja utakmice trener Borković dao je priliku mladim igračima koji su uspjeli zadržati ovu prednost te utakmicu priveli kraju s + 12. U sljedećem kolu Prelog ugošćuje u Prelogu ove subote, u 19 sati Požegu te domaćin poziva navijače da dođu i pomognu im u pohodu na vodeću poziciju na prvenstvenoj ljestvici.
Ostali rezultati 8. kola: Đurđenovac - Viro-Virovitica 0:10, Požega - Garešnica 30:25, Ilova - Ivanska 29:38, Borovo - Brod 40:24, Slatina - Beli Manastir 31:27.

ZRINSKI - PAN ĐAKOVO 24:20
Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja 10. Suci: Cupek i Kožuhar (iz Garešnice).
Zrinski: Markanović, Žvorc, Ivačić, Trstenjak, P. Posavec 10, Šarić, Makar 6, Glad, S. Posavec 3, Zadravec 3, T. Horvat 2, Car, L. Posavec, Resman, E. Horvat, Laptoš. Trener Željko Golik
Nakon što su se u prvom poluvremenu propisno ispromašivale (5-6 zicera, 1 sedmerac, mnogo tehničkih grešaka…) i taj dio susreta gubile dva razlike, u drugom poluvremenu druga slika.
Ozbiljnom i odgovornom igrom brzo je stečena nedostižna razlika od 4-5 golova, takav je rezultat zadržan do kraja susreta, dileme oko pobjednika nije bilo. Istakle su se sestre Paula i Stela Posavec.
Ostali rezultati 6. kola: Brod Gym. - Bjelovar 26:31, Darda - Podravka Lino 20:27, Đurđevac - Pitomača 22:41, Ivanec - Tvin Trgocentar 25:29.

10. Đurđevac 6 0 0 6 141:198 0

• 7. kolo: slijedi teško gostovanje u Pitomači. Ako se želi do uspjeha treba igrati bolje, tijekom svih 60 minuta.

3. LIGA SJEVER - ŽENE
Porazi naših
Iako domaćini, obje su naše ekipe poražene u 8. prvenstvenom kolu. Prelog od vodećeg Velikog Trojstva, tijesno - s golom razlike, slično je bilo i u Čakovcu gdje su igračice Mlinara nakon uzbudljive borbe na kraju slavile. Rezultati 8. kola: Prelog - Veliko Trojstvo 24:25, Čakovec - Mlinar 22:25, Koka II - Bjelovar II odgoda. Redoslijed: Veliko Trojstvo 11, Bjelovar II 10, Mlinar 9, Prelog, Koka II 5, Čakovec 4 boda.