Sport 02.05.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

KAŠTELA 41
Čakovec - Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 50. Suci: Cepanec i Jeftić. (Varaždin).
Međimurje: Kovačević (6+1), Kočevar 1, Škrobar 1, Krajner 6, Petek 8 (5), Goleš, Matučec (6+0), Kolarić 1, Kovačić 5, Horvatić, Peras, Torner 1, Sklepić 1, Novak 1, Vidović 2. Trener: Dario Varga
Marina Kaštela: D. Bujas 2, Topić 3, Krokar 2, Javorčić, Babić, M. Bujas 13 (1), Bosnić (8+0), Jureškin 6, Jukić 3, Radnić 6, Družijanić (15+0), Nenadić 6. Trener: Ante Jureškin
Sedmerci: Međimurje: 5/5, MarinaKaštela: 2/1. Isključenja: Međimurje: 6 minuta (Sklepić 2+2, Petek 2), Marina Kaštela 2 minute (Javorčić 2 minute)
- - - -
Sve već viđeno, nekompletni čakovečki sastav i dalje bez pobjede. Već u prvih 30 minuta dalo se naslutiti kako će susret završiti. Gosti su poveli 3:0, domaći u 13. minuti izjednačili na 6:6, to je s njihove strane bilo sve. Mnogo su griješili, nekima se nije igralo, neki nisu ni došli igrati, nekim je sve bilo smiješno (!?). Gosti su sve lijepo koristili i iz kontri lako postizavali golove. Do kraja poluvremena postigli su ih 21, do kraja susreta 41. U drugom su poluvremenu domaći prvi gol dali tek u 36. minuti, igrali još slabije nego u prvih 30 minuta pa je jedina dilema bila s koliko razlike će biti na kraju poraženi. Zato je za njih dobro da se prvenstvo približava kraju, ovako dalje ne može i ne ide.
Zbog nastupa na završnici kadetskog prvenstva utakmicu s Dubravom Čakovčani su odgodili, igrat će se najvjerojatnije 9. svibnja. (JF)

RUKOMET
II. LIGA SJEVER (M)
Važna pobjeda
IVANSKA - PRELOG 27:38
Ivanska - ŠS dvorana Ivanska. Gledatelja 100. Suci: Dragojčac i Kostecki.
Prelog: V. Belić 2, Halić, Balog 9, Matić 2, Bergovec 7, Bratković 4, Sermek, Lončarić 1, Lisjak, M. Belić 5, Malek 3, Mikloška 3, Janušić 2, Grgek. Trener: Josip Borković
Izuzetno važnu pobjedu ostvarili su rukometaši Preloga na teškom gostovanju u Ivanskoj pobijedivši kvalitetnog domaćina s čak 11 pogodaka razlike. Nakon prvog dijela u kojem su Preložani na odmor otišli s +1 nastavak je bio odigran veličanstveno, po mnogima najbolje u proljetnom nastavku prvenstva što je i rezultiralo ovako visokom pobjedom koja ih je potpuno približila drugoj poziciji. Slijedi dvotjedna stanka te posljednja utakmica s Ilovom.
Ostali rezultati 21. kola: Slatina - Orahovica 35:32, Ilova - Đurđenovac 36:25, Nova Gradiška - Požega 24:29, Boso - Borovo 18:30, Viro-Virovitica - KTC 30:30.

ZRINSKI - CERNA 29:17
Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 50. Suci: Presek i Blesić (oba Koprivnica).
Zrinski: Markanović, Ivačić, Kristofić, P. Posavec 3, Laptoš 5, Makar, Vrbančić 2, S. Posavec 5, L. Posavec 4, Zadravec 4, T. Horvat 4, Resman, Delladio 1, Ahel, Trstenjak 1, E. Horvat. Trener: Željko Golik
Lako, prema očekivanju, Čakovčanke su se uvjerljivom pobjedom oprostile od svojih gledatelja. Pobjeda je to koja ni u jednom momentu nije bila upitna. Mogle su si igračice trenera Golika dozvoliti i 10-ak puta pogoditi stativu ili prečku, promašiti nekoliko zicera, razlika u kvaliteti bila je očita, simpatične gošće na kraju su rezultatski još i dobro prošle, a kod domaćih su priliku igrati dobile sve igračice, sve su je dobro i iskoristile.
Ostali rezultati 21. kola: Pitomača - Đurđevac 17:20, Darda - Brod Gym. 26:26, Ivanec - Petrijevci 24:21, Podravka Lino - Vukovar 50:29, Osijek - Bjelovar 33:23.
12. Vukovar 21 1 0 20 469:658 2
• 22. kolo: U posljednjem kolu Čakovčanke gostuju u Petrijevcima.

III. LIGA SJEVER
Pobjede Info stara
Rukometaši Info-stara s dvije pobjede i dalje konkuriraju za najviši plasman, istovremeno oni Nedelišća i dalje nižu poraze. Pobijedile su i rukometašice Preloga, Čakovčanke su svoj susret igrale jučer. Rezultati:
• MUŠKI - 23. kolo: Lipa - Bjelovar II 34:38, Marof - Trnovec 30:40, Info star - Veliko Trojstvo 10:0, Vidovec II - Koprivnica 25:31, Ludbreg - Concordia 26:29, Daruvar - Nedelišće 35:31, Garešnica - Novska 34:24. Rezultati odgođenih utakmica: Trnovec - Info star 23:45, Bjelovar II - Nedelišće 42:26. Redoslijed: Garešnica 40, Koprivnica 38, Info star 36, Bjelovar II 33, Novska 31, Concordia 26, Ludbreg 21, Nedelišće i Vidovec II 19, Marof 17, Daruvar i Trnovec 14, Lipa 12, Veliko Trojstvo 0 bodova.
• ŽENE - 21. kolo: Gradina - Bjelovar II 0:10, Prelog - Podravka III 39:26, Lipik - Ivančice i Tvin Trgocentar II - Koka I odgođeno, Čakovec - Mlinar igrali su jučer. Redoslijed: Koka II 34, Mlinar i Veliko Trojstvo 26, Tvin Trgocentar II 24, Prelog 23, Bjelovar II 22, Čakovec 17, Ivančice 10, Podravka III 8, Lipik 4, Gradina 2 boda.

Kadeti na završnici
U Poreču će se od 3. do 6. svibnja održati završnica kadetskog prvenstva Hrvatske (rođeni 1994./95. godine), na kojem će nastupiti i kadeti Rukometnog kluba Međimurje i pokušati obraniti lani osvojeni naslov državnih viceprvaka, možda i više. Uz njih na završnici sudjeluju i kadeti Croatia osiguranja Zagreb, Dubrave i Dubrave-Zagreba iz Zagreba, Kozale Rijeka, Splita, Osijeka i Moslavine Kutina. Mladi Čakovčani pod vodstvom trenerskog tandema Danio Varga - Dražen Posavec i nezaobilaznog tehnika Zvonka Horvatića u Poreču će nastupiti kompletni, dobro pripremljeni i motivirani, u sljedećem sastavu: Hajdarović, Breznik, Mišević, Martinčević, Škrobar, Horvatić, L. Raguž, Pustić, B. Raguž, Torner, Novak, Kočevar, Vidović, Goleš, Kolarić, Toplek, Levak i Golub.

MINI RUKOMET
Čakovčanke do osmine finala
U Karlovcu je igrana završnica prvenstva Hrvatske u mini rukometu za djevojčice rođene 2001. godine i mlađe. Zapažen uspjeh imale su i mlade igračice ŽRK Zrinskog Čakovec pod vodstvom trenerice Darinke Pavleković. U svojoj su grupi osvojile 1. mjesto pobjedama nad zagrebačkom Lokomotivom čak 17:1 i Trninom iz Križa 5:4, te neriješenim ishodom s vršnjakinjama Trilja 6:6. Tim su se rezultatima plasirale u osminu finala gdje su poražene od ekipe RŠD Bjelovara 8:5. Možda bi i bolje prošle da se na toj utakmici nije povrijedila njihova najbolja igračica Nika Bogdan. No i ovo je evidentan rezultat. Uz spomenutu Bogdan za čakovečki mladi sastav igrale su: Kozjak, Vuić, Solarić, Pajić, Malašić, Talaš, Đuranić, te P. i J. Vnuk.