Sport 11.04.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:42.

RUKOMET: Pobjeda Preloga u dramatičnoj utakmici

PRELOG 27
DUGO SELO 26
Prelog - Školska sportska dvorana. Gledatelja 200. Suci: Magić i Špiranec.
Prelog: Lončarić, Matić 4, Bogović, Koprek, Bergovec 3, Božek, Horvatić 5, Logožar, Krajner 4, Malek, Martinčević 3, Tizaj, Janušić 1, Belić 7, Šelj. Trener Dubravko Hozjak
Rukometaši Preloga u dramatičnoj, uzbudljivoj i do posljednje sekunde neizvjesnoj utakmici ostvarili su vrijednu i potpuno zasluženu pobjedu. U prvih 13 minuta domaćin je stalno vodio golom razlike, a gosti su to stalno pratili i u 17. minuti poravnali na 7:7. Slijedi serija golova domaćih igrača i vodstvo od 11:7 da bi borbeni i uporni gosti preko kontri i polukontri sustigli domaću prednost i u zadnjim sekundama prvog poluvremena dolaze u prvo vodstvo u utakmici. Početak drugog poluvremena donio je stalno vodstvo gostiju od jedan do dva gola da bi u 40 minuti rezultat na semaforu glasio 15:19 za goste. Domaći rukometaši promjenom taktike obrane pokušavaju sustići goste i korak po korak to uspijevaju te u 57. minuti uspijevaju poravnati na 25:25. U posljednjoj minuti utakmice koja je digla sve navijače na noge uz čiju pomoć domaćin 30 sekundi prije kraja pogotkom Nevena Martinčevića ostvaruje vodstvo od 27:26 da bi u posljednjem napadu Prelogu bila isključena dva igrača, ali s velikom željom i prekidanjem protoka napada uspjevaju ga zadržati i ostvariti pobjedu. Na kraju utakmice navijači su igrače i trenera Hozjaka nagradili gromoglasnim aplauzom.
Ostali rezultati 22. kola: Zadar - Matulji 35:33, Županja - Hrvatski dragovoljac 35:32, Osijek - KTC 34:27.

13. Biograd 20 6 2 12 -80 14
• U sljedećem kolu Prelog odlazi na daleko gostovanje u Split kod Hrvatskog dragovoljca iz Dugog Rata koji se trenutno nalazi na 8. mjestu prvenstvene tablice. (Z. Premuš)

2. LIGA-SJEVER (Ž)
Čakovčanke prvakinje!
ZRINSKI - DARDA 38:26
Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 100. Suci: Blesić i Presek (Koprivnica).
Zrinski: Kovačević, Ivačić, P. Posavec 12, Šarić, Makar 1, Glad 1, S. Posavec 8, Zadravec 5, Resman, Androić, Car 3, Ladić, Barić, Benčik 2, Laptoš 6. Trener Željko Golik
Zaostali susret 16. kola zasluženo su i očekivano dobile mlade Čakovčanke. Igrale su koliko im je trebalo za visoku pobjedu, gošće su samo do sredine prvog poluvremena bile ravnopravni suparnik. Iza toga Čakovčanke su zaigrale ozbiljnije i do 10 minuta pred kraj povisile razliku na +10 (30:20). Zadnjih 10-ak minuta igrao je kompletni sastav mlađih kadetkinja koji je razliku povećao na konačnih +12. Da su realizirane sve povoljne prilike, 5-6 puta umjesto u stativi i prečki lopta završila u mreži, rezultat bi bio još uvjerljiviji.
PITOMAČA - ZRINSKI 36:36
Pitomača - sportska dvorana. Gledatelja: 150. Suci: Vajdić i Jurenec (Koprivnica).
Zrinski: Ivačić, Kovačević, P. Posavec 7, Šarić, Makar 3, Kovač, Glad, S. Posavec 10, Zadravec 6, Resman 3, Androić, Car, Ladić, Benčik, Balić, Laptoš 7. Trener Željko Golik
Kolo prije kraja prvenstva Čakovčanke su ponovo osvojile naslov prvakinja i osigurale plasman u 1. ligu. U Pitomači u susretu s trećeplasiranim sastavom Lige igrale su koliko im je trebalo da ostanu neporažene, osvojile su bod koji im je osigurao naslov. Nakon prvih 30 minuta vodile su 20:18, u drugom su poluvremenu domaće pokušavale sve da one na kraju zabilježe uspjeh s prvakinjama, nisu u tome uspjele, ipak su na kraju osvojile bod. Sve igračice koje su igrale s trenerom Golikom na čelu zaslužuju pohvale za igru ne samo na ovoj utakmici nego u tijeku cijelog prvenstva.
Ostali rezultati 17. kola: Bjelovar - Đakovo 29:25, Brod - Podravka Lino 23:35, Darda - Tvin Trgocentar 38:31, Ivanec - Đurđevac 23:35.
10. Ivanec 17 1 1 15 378:582 3
• U subotu u 19 sati u posljednjem su kolu Čakovčanke u dvorani GŠ domaćini ekipi Broda, pozivaju gledatelje da im se pridruže u proslavi 1. mjesta i naslova prvakinja.

3. LIGA-SJEVER (Ž)
Preložankama međimurski derbi
PRELOG - ČAKOVEC 22:19
Prelog - Sportska dvorana. Gledatelja: 50. Sutkinje: Koren i Stančir (obje Koprivnica).
Prelog: Markač. Karol 6, Božek, Lipić 1, Palačić, Mikloška 2, Delladio 5, Hančić 1, Martinčević, Sraka 4, Slaviček 3, Glavina, Kečkeš, Kos. Trener Juraj Delladio
Čakovec: Poljaković 3, Kolarić, T. Horvat 5, Gudlin 6, Zelić, I. Horvat 3, Cerovec 1, Lesjak 1, Mlinarić. Trener Pavao Juršić
Lokalni derbi zasluženo na strani domaćih. Već nakon prvog poluvremena boljom i koncentriranijom igrom vodile su 10:8, na kraju je vodstvo povećano na +3 što je bilo dovoljno za 2 važna boda i konačnu pobjedu. Čakovčanke nekompletne, a bilo je i previše grešaka za povoljniji rezultat.
Ostali rezultati 17. kola: Ludbreg - Koka II 25:41, Mlinar - Veliko Trojstvo 35:30. Redoslijed: Mlinar 27, Koka II 25, Čakovec 21, Veliko Trojstvo 14, Prelog 11, Ludbreg 2 boda.
3. LIGA-SJEVER (M)
Poraz i
pobjeda naših
Rukometaši Čakovca (Horvat, Hajdarović, Sklepić 15, Hutinec 2, Levak 3, M. Petek 9, Škrobar 6, Torner 1, Vurušić 2, Zvonarek 8) visokim su rezultatom 46:30 pobijedili Lipu u Lipiku. Istovremeno su rukometaši Nedelišća (Vikert, Topličanec 1, Korent 3, Vuković 4, Srnec 4, Zebec, Jarni, Tkalčec, Farkaš 4, Radović, Špiranec, Radiković 7, Trstoglavec, F. Goričanec 4, Prekupec 2, Jakšić 1) kao domaćini poraženi od Varaždina II 36:30, ponovo su u prvom poluvremenu igrali bolje nego u završnici susreta.
Ostali rezultati 21. kola: Vidovec - Trnovec 36:33, Marof - Bjelovar II 31:27, Ludbreg MB - Concordia 36:30, KTC II - Gola 39:20. Redoslijed: Vidovec 36, Čakovec 32, Ludbreg MB 25, Trnovec i Bjelovar II 24, Varaždin II 22, Marof 19, Nedelišće 14, Concordia 10, Gola 8, KTC II 7 i Lipa 5 bodova.