Sport 07.03.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:02.

PRELOG 29
ŽUPANJA 22
Prelog - školska sportska dvorana. Gledatelja 200. Suci: Čambala i Šimić.
Prelog: Žeželj, V. Belić, Matić 2, Bogović 1, Bergovec 1, Lončarić, Bratković 2, Horvatić 2, Logožar, Krajner 4, N. Martinčević 3, Halić, Janušić 4, M. Belić 10. Trener: Dubravko Hozjak
Rukometaši Preloga su u derbiju kola punog neizvjesnosti i rezultatskog preokreta potpuno zasluženo pobijedili kvalitetnu Požegu. Važnost utakmice dovela je do nervoznog početka domaće ekipe koja na početku prvog poluvremena nikako nije uspjevala odigrati na nivou svoje kvalitete i u tako nervoznom početku gosti su se bolje snašli i na odmor otišli s prednošću od dva pogotka. Iako je poluvrijeme završilo 11:13 za goste, u zadnjim minutama vidjelo se da Prelog polako počinje igrati svoju prepoznatljivu igru. Potvrda toga bio je početak drugog poluvremena gdje je već u 34. minuti rezultat bio 14:14 s velikim pritiskom domaće ekipe na protivnički napad te tendencijom brzog protoka lopte u kontru, polukontru ili produženi protunapad. Takva zajednička igra domaće ekipe već u 48. minuti dovodi do prednosti od pet pogodaka (22:17). Domaći igrači nisu stali na tome već nošeni gromoglasnom podrškom navijača u 57. minuti dolaze do najvećeg vodstva na utakmici 28:20. Na kraju zbog malih egzibicija domaće ekipe za publiku gosti smanjuju rezultat na konačnih 29:22.
Ostali rezultati 17. kola: Osijek - Split 31:31, Crikvenica - Zadar 31:28, KTC - Biograd 34:20, Hrvatski dragovoljac - Matulji 38:32, Dugo Selo - Ivanić 21:28.
13. Biograd 16 3 2 11 -89 8
• Sljedeći vikend Prelog je slobodan, a kroz ta dva tjedna pokušat će se podići kondicijska spremnost ekipe, zaliječiti do kraja ozljede i pokušati spremno otputovati u Osijek te tamo pokušati ostvariti maksimum. (Z. Premuš)

2. LIGA SJEVER (Ž)
Važni bodovi
ĐAKOVO - ZRINSKI 20:25
Đakovo - sportska dvorana. Gledatelja: 150. Suci: Soldo i Garić (Slavonski Brod).
Zrinski: Dominić, Ivačić, Kovačević, P. Posavec 12, Šarić, Glad 1, S. Posavec 2, Zadravec 4, Resman 2, Androić, Car, Balić, Ladić, Benčik, Laptoš 4. Trener: Željko Golik
Čakovčanke nastavljaju pobjedonosni pohod prema naslovu prvaka. U važnom susretu u Đakovu ponovo su pokazale zajedništvo i snagu, koncentraciju, dobru efikasnost i što je posebno važno dobru igru u obrani. Unatoč toga što su domaće igrale vrlo borbeno i oštro, nisu se dale iznenaditi, do izražaja je ponovo došla kvaliteta i uigranost čakovečkog sastava. Što ohrabruje pred novo gostovanje u Virovitici. • A dvije Čakovčanke, jedine igračice iz 2. liga pozvane su u juniorsku reprezentaciju za Croatia kup u Umagu. To su Paula Posavec i Nikolina Zadravec, istovremeno pak će Stela Posavec s kadetskom reprezentacijom igrati na jakom turniru u Mađarskoj.
Ostali rezultati 12. kola: Podravka Lino - Tvin Trgocentar 30:28, Bjelovar - Đurđevac 40:27, Brod - Ivanec 27:22, Pitomača - Darda 39:36.

ČAKOVEC - PRELOG 36:18
Čakovec - dvorana GŠ. Gledatelja: 50. Suci: Marčinković (Bjelovar) i Vratić (Koprivnica).
Čakovec: Makovec, Poljaković 8, T. Horvat 7, Sršan 1, Vržić/Kržina, Đuran 1, Gudlin 10, Kapelari, Rob, I. Horvat 4, Cerovec 2, Lesjak, Mlinarić 3. Trener: Pavao Juršić
Prelog: Markač, Karol 3, Lipić, Kovač, Palačić 2, M. Martinčević 3, Hančić 2, E. Martinčević, Božek 1, Herc, Glavina 1, Barlović, Grabant, Delladio 6. Trener: Juraj Delladio
Lokalni derbi lako su dobile Čakovčanke i preuzele vodstvo na tablici. Pobjeda im ni u jednom trenutku nije bila upitna, igrale su dobro, upravo toliko koliko je trebalo za na kraju uvjerljivih +18.
Ostali rezultati 12. kola: Koka II - Ludbreg 24:22, Veliko Trojstvo - Mlinar igra se u srijedu. Redoslijed: Čakovec 18, Mlinar 17, Koka II 14, Veliko Trojstvo 11, Prelog 8, Ludbreg 0 bodova.

3. LIGA SJEVER (M)
I dalje pobjede naših
I nakon tri odigrana kola odlučujućeg dijela prvenstva oba naša predstavnika s maksimalnim učinkom. Treću uzastopnu pobjedu ostvarili su rukometaši Nedelišća i približili su se zacrtanom cilju sredini tablice. U Nedelišću su vrlo uvjerljivim rezultatom 42:16 pobijedili Lipu, igrali su vrlo dobro i efikasno i s optimizmom čekaju idućeg protivnika, u subotu pon ovo kao domaćini ekipu Ludbrega MB. S Lipom je igrao sljedeći sastav: Vikert, Jarni, Trstoglavec 1, Radiković 1, F. Goričanec 4, Jakšić 4, Srnec 4, Prekupec 3, Vuković 7, Korent 4, Topličanec, Radović 3, Sklepić 6, Tkalčec 2, M. Goričanec 1, Zebec 2 - trener Matija Kraljić.
Istovremeno su rukometaši Čakovca na teškom gostovanju u Bjelovaru zabilježili dobrom igrom, posebno u 2. poluvremenu važnu i uvjerljivu, treću uzastopnu po redu proljetnu 37:28 pobjedu nad drugim sastavom Bjelovara. Pobjeda je to koja ih i dalje zadržava na diobi 1. mjesta s Vidovcem s kojim pak za 10-ak dana slijedi odlučujući susret u Vidovcu. Igre Čakovčana i ostalo uz to najavljuju umjereni optimizam uoči ovog važnog susreta, prije toga u subotu treba zabilježiti pobjedu u Lepoglavi s Concordiom. U Bjelovaru je uvjerljivu pobjedu ostvario sljedeći sastav: Horvat, Kovačević, Hajdarović, N. Petek, M. Petek 4, Škrobar 5, Kovačić, Torner 1, Hutinec 3, Barić 1, Vurušić 3, Sklepić 15, Zvonarek 1, Bašek, Toplek, Levak 4 - trener Saša Kuček.
Ostali rezultati 16. kola: Concordia - Vidovec 28:38, Gola - Varaždin II 29:28, Trnovec - KTC II 33:17, Marof - Ludbreg MB 22:23. Redoslijed: Čakovec i Vidovec 26, Trnovec 18, Bjelovar II i Ludbreg MB 17, Marof 15, Nedelišće i Varaždin II 14, Gola 8, Concordia 6, Lipa 4 i KTC II 3. boda.