Sport 22.11.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

Čakovec - Dvorana GŠ. Gledatelja: 150. Suci: Cepanec i Jeftić (oba Varaždin).
Međimurje: Matučec, Logožar, Milas, Martinčević 4, Matić 1, Mišević 2, Krajner 5, Goleš, Bratković, Zadravec 5, Škrobar, Martinjak 4, Barić 3, Budiša 1, Sklepić, Petek 2. Trener: Alan Belko
Spačva: Juzbašić, Abramović, Gazić, Kalaica, Androš 4, Tomas, M. Mišić 3, Didić, Pahanić 3, Mi. Mišić, Šunda 1, Raljević 1, Kuže 13, Pongračić 2, Oroz 6, Rimac. Trener: Josip Mečić
- - - -
Novi poraz, na ovoj utakmici nekompletnih Čakovčana, koji to nije trebao biti. Igrali su dobro do 23. minute prvog poluvremena, kasnije slabije što su gosti iskoristili i uzeli ponuđeno. Vodili su domaći u 5. minuti 2:0, u 7. minuti je bilo 7:4, moglo je biti i više da nije bilo nekoliko nepotrebnih promašaja i ekshibicija pojedinaca, razbranili su Čakovčani gostujućeg vratara Juzbašića koji je do kraja susreta bio najbolji pojedinac s 20 obrana i jednim obranjenim sedmercem, a Kuže im je svaku grešku kažnjavao pogotkom. Dobro je branio i domaći vratar Matučec, iako ozlijeđen pa je u 23. minuti vodstvo Čakovčana unatoč svega spomenutog bilo vrlo uvjerljivo, čak 14:8. Onda su stali i do kraja poluvremena za 7 minuta nisu postigli gol, gosti su to iskoristili i na odmor se otišlo s vodstvom od tek 14:13. Odmah na početku drugog dijela susreta gosti su preokrenuli rezultat poveli 16:15, s igračem manje postigli 2 gola, domaći opet griješe, promašuju u odlučnim momentima nekoliko zicera i sedmerac i već u 40. je minuti bilo je sve jasno oko pobjednika. Gosti su uzeli ponuđeno i nije im u tome trebala pomoć varaždinskog sudačkog para.
► SUDAČKA FARSA - kad smo kod sudaca moramo nešto posebno istaći. Već početkom tjedna kad smo saznali imena sudaca odmah nam je bilo jasno da se neće dobro završiti. Varaždinski suci koristili su svaku priliku i mogućnost da oštetite domaćina i time su jasno pokazali da im je na srcu varaždinski premier ligaš imenom Varteks s kojim se Čakovčani sastaju za dva tjedna. Pitamo odgovornoga, predsjednika Udruge sudaca Posavca koji delegira suce, također iz Varaždina: ima li smisla da se na takav perfidan način oštećuje mladi čakovečki sastav, pa mu predlažemo da i za dva tjedna delegira isti sudački par i da se svi pokažu u pravom svijetlu. U idućem kolu, u subotu mladi Čakovčani gostuju u Splitu.

Ostali rezultati 10. kola: Dubrava - Buzet 31:23, Bjelovar - Gorica 23:24, Zamet - Varteks di Caprio 37:26, Poreč - Split 27:22, Karlovac - Siscia 30:30, slobodna je bila Kaštela; utakmica 11. kola: Siscia - Kaštela 38:31.

13. Varteks 9 0 0 9 236:325 0
Parovi 11. kola: Spačva - Karlovac, Split - Međimurje, Varteks di Caprio - Poreč, Gorica - Zamet, slobodna je Dubrava.

2. LIGA SJEVER (M)
Loše drugo
poluvrijeme
SLATINA - PRELOG 38:31
Slatina - Školska-sportska dvorana. Gledatelja: 150 Suci: Baić i Šolekić.
Prelog: Žeželj, V. Belić 4, I. Halić 2, Šestan, Balog 9, Bergovec 6, Martinčević, Lončarić, Lisjak 1, M. Belić 5, Malek 1, Mikloška, Vuk, Janušić 3, Grgek. Trener: Saša Kuček
Derbi kola zasluženo je pripao domaćinu koji je na najbolji način iskoristio lošu predstavu gostiju koji su napravili puno tehničkih pogrešaka te krivih dodavanja. Prvi dio Prelog je odigrao kvalitetno, u jednom trenutku je vodio 13:11 da bi na odmor otišli rezultatom 15:15. U nastavku od negdje 35. do 45. minute izuzetno loša igra Preložana što je na kraju rezultiralo porazom od 7 pogodaka.
12. Boso 9 1 0 8 243:239 2
• 10. kolo: Prelog - Ivanska. (Z. Premuš)

2. LIGA SJEVER (Ž)
Sigurna pobjeda
ZRINSKI - BROD G. 27:23
Čakovec - Dvorana GŠ. Gledatelja: 60. Suci: Plentaj (Bjelovar) i Ružić (Virovitica).
Zrinski: Rob, Kristofić 2, P. Posavec 5, Laptoš 1, Makar 10, Vrbančić 1, S,. Posavec 2, Zadravec 3, Markanoviać, L. Posavec, T. Horvat, Resman 3, Ivačić, E. Horvat, Delladio, Trstenjak. Trener: Željko Golik
Brod Gymnasium: Marić, Vucić 2, Musa 2, Roso, Selak 6, Dajđić, Lončar, Njerž 5, Horatović 4, Pilipović, Orašinović 4. Trener: Darko Celner
Sedmerci: Zrinski:12/11, Brod Gymnasium: 5/4. Isključenja: Zrinski: 12 minuta, Brod Gymnasium: 14 minuta
Važna i zaslužena pobjeda mladih Čakovčanki. Već nakon prvih 30 minuta vodile su +5, mogle i više, tijekom drugog poluvremena u dva je navrata vodstvo bilo i +8. Sve to bilo je dovoljno za sigurnu pobjedu, mogla je biti izražena i uvjerljivijim omjerom. Moramo spomenuti i ne baš uvjerljivo suđenje, najbolji pokazatelj takve konstatacije je nezadovoljstvo oba trenera i kompletnog gledališta.
U idućem kolu Čakovčanke gostuju u Cerni. Za kraj još jedna informacija. U nedjelju je ŽRK Zrinski domaćin l. kruga Prve hrvatske mlađe-kadetske lige, uz njih igraju i Koka Varaždin, PAN Đakovo i Osijek. No domaćini nisu u Čakovcu, nego u Varaždinu, u dvorani Arena, razlog je da su troškovi u čakovečkoj dvorani čak 2.000 kuna, u varaždinskoj, bez naknade. Pa sada radi i treniraj s mladima! Ostali rezultati 9. kola: Bjelovar - Đurđevac 37:26, Osijek - Vukovar 29:18, Podravka - Petrijevci 31:31, Ivanec - Cerna 32:25, Darda - Pitomača 30:35.

Ukupno 6 bodova
Deseto kolo bilo je uspješno za naše predstavnike u muškoj konkurenciji, deveto kolo kod žena donijelo je polovičan uspjeh. Rukometaši Info stara zabilježili su pobjedu na gostovanju u Velikom Trojstvu, Nedelišće je na svom parketu bilo bolje od Daruvara. Kod žena poraz Čakovčanki od drugog sastava Koke i pobjeda Preloga na domaćem parketu.
• ŽENE - 9. kolo: Mlinar - Bjelovar II 28:23, Čakovec - Koka II 26:40, Veliko Trojstvo - Ivančice 29:27, Lipik - Podravka III 25:28, Prelog - Gradina 31:28, slobodan Tvin Trgocentar II. Redoslijed: Tvin Trgocentar II i Koka II 16, mlinar 14, Bjelovar II i Veliko Trojstvo 10, Prelog 8, Čakovec 6, Ivančice i Podravka III 4, Lipik 2, Gradina 0 bodova.
• MUŠKI - 10. kolo: Trnovec - Marof 23:35, Veliko Trojstvo - Info star 33:44, Koprivnica - Vidovec II 38:30, Concordia - Ludbreg 26:24, Nedelišće - Daruvar 43:32, Novska - Garešnica 27:31, Bjelovar II - Lipa 50:19. Redoslijed: Garešnica 18, Nedelišće 15, Concordia i Koprivnica 14, Bjelovar II i Novska 13, Ludbreg i Info star 12, Marof 8, Vidovec I 7, Daruvar, Lipa i Trnovec 4, Veliko Trojstvo 0 bodova.
POLUFINALE
MEĐIMURSKOG KUPA
Međimurje u finalu s Prelogom
NEDELIŠĆE - MEĐIMURJE 36:42 (21:23)
Nedelišće - dvorana SGC-a Aton. Gledatelja: 100. Suci: Zeko i Munđar (oba Čakovec).
Nedelišće: Horbec, Lacić, Šoltić, Numanović, Puklek 6, Novak 1, N. Petek 10, Kovačić 10, Bašek, Blagus 5, Marčec 2, Ristić 2, Maček. Trener: Goran Vuk
Međimurje: Kovačević, Matučec, Martinčević 4, Matić 1, Varga, Krajner 13, Bratković 1, Škrobar 6, Martinjak, Barić 6, Budiša 2, Sklepić 2, Goleš, M. Petek 3, Zadravec 4. Trener: Alan Belko
Očekivana, rutinska pobjeda mladih Čakovčana, koji su osrednjom igrom, koliko im je to trebalo osigurali igranje finala međimurskog kupa gdje ih čeka momčad Preloga.
Iz rezultata, a na utakmici je postignuto čak 78 golova je vidljivo da se igralo bez obrana, samo u napadu, i tu su Čakovčani bili bolji od domaćih trećeligaša kojima ambicioznost nije bila dovoljna za bolji rezultat.