Sport 25.02.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:20.

RUKOMET: Poraz Međimurja, Prelog vodeći

CRIKVENICA - MEĐIMURJE 27:19
Crikvenica - sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Emanović i Mikić (oba Štivica).
Međimurje: Horvat, Marciuš, Bakšaj, Mišević 4, Škrobar 3, P. Sklepić 1, Potočnjak, N. Petek 2, Zvonarek, Levak 1, Hutinec 3, Bedić, Torner, Martinjak 5, M. Petek, L. Sklepić. Trener: Ivica Haček
Nakon početne pobjede sa Senjom Čakovčani su najavljivali uspjeh u Crikvenici i pomak s dna tablice. Bio je to međutim „račun bez krčmara“, uvjerljivo su poraženi, igrali su slabo, posebno u drugom poluvremenu, posebno u napadu gdje su propustili realizirati niz zicera, dva sedmerca, o tehničkim i taktičkim greškama nećemo. Tek toliko da su si već sada izuzetno otežali položaj na tablici i prvoligaški status. Domaći, a riječ je o osrednjem sastavu što je vidljivo iz položaja na tablici, sve su to koristili i na kraju lako došli do njima važne i uvjerljive pobjede.
Ostali rezultati 16. kola: Kozala - Matulji 25:20, Moslavina - KTC 37:29, Biograd - Đakovo 28:29, Županja - Dugo Selo 34:30, Senj - Umag 19:31, Hrvatski dragovoljac - Osijek 27:30.

14. Senj/-1 16 2 1 13 358:473 4

• Sve je ovo slaba najava pred subotnji susret sa Županjom (dvorana GŠ, 18 sati), gdje ako se želi uspjeh mnogo toga treba ispraviti. Mogu li to Čakovčani u situaciji u kojoj se nalaze, ovisi kako će biti „raspoloženi“, nadamo se međutim da će ipak smoći volje i snage i uspjeti. Inače im se već na početku odlučujućeg dijela prvenstva loše piše. (J. Freiler)

2. HRL-SJEVER
Druga proljetna pobjeda
PRELOG - SLATINA 23:24
Prelog - školska sportska dvorana. Gledatelja 150. Suci: Cupek i Kožuhak.
Prelog: Balog 3, Bergovec 1, Najman, Vlašić, Matić, Bratković 2, Horvatić 4, Logožar, Krajner 4, Malek 5, Mikloška 1, Martinčević 6, Halić, Janušić, Belić 6, Šelja. Trener: Josip Borković
Vodeća ekipa prvenstva ostvarila je u susretu s uvijek neugodnom Slatinom i drugu proljetnu pobjedu od 8 pogodaka razlike koja je prema propuštenim prilikama mogla biti i veća. Preložani su od početka utakmice dominirali što je rezultiralo s osam pogodaka prednosti s kojom su otišli na odmor. U nastavku slika iz prvog dijela da bi domaći trener Borković priliku dao i igračima koji manje igraju ali je prednost ostala ista do kraja utakmice.
Ostali rezultati 13. kola: Požega - Borovo 24:20, Viro-Virovitica - Brod 30:32, Ivančica - Ivanec - Ilova 29:23, Garešnica - Ivanska 35:29.
11. Ilova 12 3 0 9 -70 5
• U subotu je derbi utakmica u Ivanskoj gdje Preložani gostuju protiv istoimene ekipe. (Z. Premuš)

2. LIGA SJEVER - ŽENE
Pobjeda unatoč
grubostima
DARDA - ZRINSKI 19:26
Darda - sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Tunuković i Knežević (oba Vrpolje).
Zrinski: Žvorc, Ivačić, P. Posavec 10, Makar 3, Marković, S. Posavec 2, E. Horvat, Zadravec 6, Resman 1, T. Horvat 3, L. Posavec 1, Car, Benčik, Laptoš. Trener: Željko Golik
Odlično su mlade Čakovčanke startale u odlučujući dio prvenstva. Iako su zabilježile važnu, zasluženu i uvjerljivu pobjedu na kraju mnogo ogorčenja u njihovim redovima, zbog vrlo grube i pogibeljne igre domaćih igračica. Srećom da nema ozbiljnijih i težih ozljeda, a suci su takvu igru tolerirali. No i u takvoj „igri“ došla je do izražaja veća kvaliteta i rukometno znanje mladog i ujednačenog čakovečkog sastava. Igrale su pametno, kontrolirale igru i rezultat tijekom svih 60 minuta, prvo su poluvrijeme završile vodstvom 12:7, sredinom drugog vodile i +8 i unatoč i dalje velikih grubosti domaćih.
Ostali rezultati 10. kola: Brod Gym. - Đurđevac 24:21, Bjelovar - Ivanec 32:17, Podravka Lino - Tvin Trgocentar 25:23, Pitomača - Pan Đakovo 31:24.
10. Đurđevac 10 0 0 10 235:338 0
• U subotu rukometašice Zrinskog dočekuju Đurđevac u nadi da će biti nastavljena pobjedonosna serija.
3. LIGA SJEVER - ŽENE
Pobjeda i poraz naših
Nakon što su u 11. kolu bile bolje u lokalnom derbiju s Prelogom, u 13. su kolu Čakovčanke zabilježile novu pobjedu. Kao domaćini minimalnim su rezultatom 22:21 pobijedile favorizirani sastav Velikog Trojstva nakon što su u drugom poluvremenu nadoknadile vodstvo gošći 12:7 iz 1. poluvremena. Domaćini su bile i rukometašice Preloga, one pak nisu uspjele s vodećim sastavom Bjelovara II zadržati vodstvo iz 1. poluvremena (12:11) pa su na kraju poražene 24:20.
Rezultati 12. kola: Prelog - Bjelovar II 20:24, Koka II - Mlinar 24:29, Čakovec - Veliko Trojstvo 22:21. Redoslijed: Bjelovar II 18, Mlinar 17, Veliko Trojstvo 15, Čakovec 10, Koka II 7 i Prelog 5 bodova.

1. HRVATSKA MLAĐA KADETSKA LIGA
Prelog +2, Međimurje -2
U Rukometnom klubu Međimurje dobro su organizirali 4 utakmice 1. hrvatske mlađe kadetske lige. Nažalost u obje utakmice koliko su odigrali njihovi mlađi kadeti pod vodstvom trenera Davora Varge poraženi su. Prvo od vršnjaka Preloga 26:23, a onda i od Varteks 29:16. Mladi pak Preložani pobijedili su vršnjake Trnovca 29:22, a Trnovčani su poraženi i od Varteksa 33:15. Utakmice s mladim igračima naših klubova dobro došle za uigravanje i upoznavanje protivnika, naravno i sticanje toliko potrebnog iskustva.

TURNIR KADETA U LUDBREGU
Nedelišće najbolje
Mladi rukometaši - kadeti Nedelišća sudjelovali su u Ludbregu na prijateljskom turniru u organizaciji RK Ludbrega MB i osvojili su zasluženo 1. mjesto. Osim njih i domaćina igrali su i kadeti Preloga, turnir im je dobro došao pred dva prvenstvena susreta kadetske kategorije u Nedelišću u nedjelju s kadetima Vidovca i Varteksa. Pod vodstvom trenera Darka Okreše u Ludbregu je pobijeđen domaćin Ludbreg MB 28:23, iza toga i Prelog 36:34, a igrao je sljedeći sastav: Špiranec, Radiković, Goričanec, Jakšić, Prekupec, Vuković, Trstoglavec, Numanović, Tkalčec, Zebec, Radović, Farkaš i Kerman.