Sport 25.04.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

MEĐIMURJE 28
GORICA 37
Čakovec - dvorana GŠ. Gledatelja: 100. Suci: Kordić i Mitrović (oba Zagreb).
Međimurje: Matučec, Kovačević, Hajdarović, Martinčević 5, Horvatić 3, Krajner 4, Raguž, Mišević 4, Kočevar, Goleš, Barić 5, Torner, Sklepić 3, Vidović, Novak, Petek 4. Trener: Dario Varga
Čakovčani su mogli s favoriziranim sastavom Gorice i bolje proći da su cijeli susret odigrali kao prvih 30 minuta. Slabo su počeli u 7. su minuti gosti imali vodstvo 7:2. Slijedi faza dobre igre domaćih, u 13. minuti gosti vode samo 9:8, a do 27. minute i dalje njihovo vodstvo s golom razlike (16:15). Time da su Čakovčani 2 gola postigli s igračem manje, a kod vodstva Gorice 14:13 s igračem više nisu iskoristili priliku poravnati. Do kraja poluvremena koje su gosti dobili rezultatom 18:16 još jedan propušteni zicer domaćih, a odmah na početku drugog poluvremena za manje od minute domaći su promašili čak 4 zicera, a do kraja susreta igrali slabo u obrani, s mnogo tehničkih grešaka i promašaja u napadu.
KAŠTELA 47
MEĐIMURJE 24
Kaštela - sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Palić i Torbarina (oba Zadar).
Međimurje: Kovačević, Matučec, Martinčević 7, Horvatić, Raguž 1, Petek 8, Torner 2, Novak, Sklepić 5, Kočevar, Vidović, Toplek. Trener: Dario Varga
U zaostalom susretu 1. kola očekivani poraz. Nakon što je većina igrača dan ranije igrala u Metkoviću dvije utakmice 1. kadetske lige, gdje su se neki igrači ozlijedili, a svi umorili, u Kaštelama su im se priključili neki stariji igrači, neki nisu ni doputovali pa su igrali u nekompletnom sastavu. Prvih 30 minuta dobro su parirali domaćima koji su taj dio susreta završili tijesnim 20:17 vodstvom. U drugom poluvremenu ponestalo im je snage i koncentracije, postigli su samo 7, a domaći čak 27 golova i sve je na kraju bilo jasno, a poraz zbog navedenih okolnosti visok, možda ipak izražen prevelikom razlikom.
VARTEKS DC 41
MEĐIMURJE 25
Varaždin - sportska dvorana. Gledatelja: 200. Suci: Kober i Sunajko (oba Zagreb).
Međimurje: Kovačević, Matučec, Martinčević 5, Horvatić 2, Krajner 2, Petek 4, Torner 1, Goleš, Barić 7, Peras, Sklepić 4, Novak. Trener: Dario Varga
Nekompletni čakovečki sastav uvjerljivo je poražen u lokalnom derbiju, već nakon prvih 30 minuta sve oko pobjednika bilo je jasno. U drugom dijelu dilema je bila samo s koliko razlike. Osim toga većini iz čakovečkog sastava bila je to sedma utakmica koju su igrali u roku od 7 dana, četvrta u zadnja dva dana. Malo previše i za profesionalce, ne za mlade igrače kakvi igraju u redovima Međimurja. No što je tu je, prvenstvo treba odigrati do kraja dostojanstveno i sportski, valjda početi razmišljati kako dalje u Prvoj ligi.
J. Freiler

RUKOMET
II. LIGA SJEVER (M)
Visoka pobjeda
u derbiju
PRELOG - SLATINA 39:27
Prelog - školska sportska dvorana. Gledatelja 100. Suci: Emanović i Mikić (oba Štivica).
Prelog: Žeželj, V. Balić 7, Balog 2, Matić 3, Bergovec 3, Najman, Martinčević 1, Bratković 7, Mikloška 1, Lončarić, Lisjak 2, M. Belić 7, Malek 1, Sermek 2, Janušić 3. Trener: Josip Borković
Rukometaši Preloga u derbiju kola potpuno su nadigrali te visoko porazili ekipu Slatine s 12 pogodaka razlike. Ozbiljan pristup maksimalni angažman domaćih rezultat je odlične rukometne predstave i visoke pobjede pa su gledatelji na kraju utakmice domaće igrače nagradili gromoglasnim aplauzom.
Ostali rezultati 20. kola: KTC - Orahovica 51:33, Đurđenovac - Ivanska 44:29, Požega - Ilova 26:29, Borovo - Nova Gradiška 33:26, Viro Virovitica - Boso 27:22.
12. Boso 20 2 0 18 -159 4
• 21. kolo: Ivanska - Prelog. (Z. Premuš)

II. LIGA SJEVER (Ž)
Niz poraza
BROD GYMNASIUM - ZRINSKI 30:19
Sl. Brod - sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci; Pozanić (Osijek) i Žunec (Slatina).
Zrinski: Žvorc, Markanović, Ivačić, Kristofić, Laptoš 1, Vrbančić 3, S. Posavec 4, Zadravec 9, Trstenjak 2, L. Posavec, Ahel, E. Horvat. Trener: Željko Golik
Nekompletni sastav nije uspio u Slavonskom Brodu, nastavljen je niz poraza. U 1. poluvremenu igrale su donekle dobro i koncentrirano pa su domaće imale vodstvo 13:10, u 2. dijelu pad koncentracije, promašaji i domaće su došle lako do visoke i zaslužene pobjede. Kod Čakovčanki je vidljiv umor od napornih natjecanja na više ‘frontova’, kao da s nestrpljenjem čekaju završetak naporne sezone. Prije toga moraju još odigrati dvije utakmice, prvu u subotu kao domaćini s Cernom gdje kane prekinuti niz poraza i pobjedom se oprostiti od svojih vjernih navijača.
Ostali rezultati 20. kola: Đurđevac - Bjelovar 24:36, Vukovar - Osijek 18:33, Cerna - Ivanec 20:16, Pitomača - Darda 29:27.

Osigurana završnica
• Pobjeda i poraz mladih Čakovčana u 10. krugu odigranom u Osijeku. S domaćim istoimenim sastavom nisu mogli i ‘smjeli’ zabilježiti uspjeh, poraženi su 26:20, s vršnjacima člana SEHA lige iz Našica bilo je lako, a pobjeda 29:18 neupitna. Tom pobjedom i 2 važna boda po svemu sudeći Čakovčani su osigurali nastup na završnici državnog prvenstva gdje brane naslov državnog viceprvaka lani osvojenog na završnici u Rijeci. U Osijeku, pod vodstvom trenerskog tandema Varga-Posavec i tehnika Horvatića igrali su: Hajdarović, Martinčević 7, Horvatić 6, Mišević 14, Levak 1, Toplek 2, L. Raguž 2, Torner 5, B. Raguž 2, Pustić 5, Kočevar 1, Goleš 1, Vidović 1, Novak 2.
• Isplatio se daleki put do Metkovića gdje su odigrali dvije utakmice. Usput, većina iz momčadi morala je razmišljati i o utakmici dan iza toga s Kaštelama u Ligi za opstanak, dan iza toga i još dvije u kadetskoj ligi u Ivancu, iza toga i prvenstvenoj u Ligi za opstanak s Varteksom u Varaždinu. I mnogo jače i kvalitetnije momčadi trebale bi izdržati takav tempo, dobro je da su u Metkoviću osigurali igranje završnice državnog kadetskog prvenstva. Pobijedili su domaći istoimeni sastav 24:19, iza toga poraženi su od Splita 40:33. Na toj utakmici nisu igrali svi iz prvog sastava, čuvali su se za utakmicu s Kaštelama, neki su se na žalost ozlijedili, a izostali su i neki iz standardnog sastava. U Metkoviću su igrali: Hajdarović, Martinčević 15, Horvatić 14, Toplek 1, L. Raguž 7, Torner 10, Pustić 1, Novak 3, Kočevar 3, Vidović 3.

III. LIGA SJEVER
Preložanke do bodova
Nedelišće nije uspjelo zaustaviti lidera prvenstva, Info star svoj susret s Trnovcem igra sutra, kod žena poraz Čakovčanki od drugog sastava Koke, pobjeda Preložanki bez borbe s Gradinama. Rezultati:
• MUŠKI - 22. kolo: Bjelovar II - Novska 39:31, Nedelišće - Garešnica 30:33, Concordia - Daruvar 43:27, Koprivnica - Ludbreg 26:14, Veliko Trojstvo - Vidovec II 0:10, Trnovec - Info star igra se sutra, Lipa - Marof 32:26. Redoslijed: Garešnica 38, Koprivnica 36, Info star 32, Novska 31, Bjelovar II 29, Concordia 26, Ludbreg 21, Nedelišće i Vidovec II 19, Marof 17, Daruvar, Trnovec i Lipa 12, Veliko Trojstvo 0 bodova.
• ŽENE - 20. kolo: Bjelovar II - Mlinar 38:32, Koka II - Čakovec 37:29, Ivančice - Veliko Trojstvo 15:22, Podravka III - Lipik odgoda, Gradina - Prelog 0:10. Redoslijed: Koka II 34, Mlinar i Tvin Trgocentar II 26, Veliko Trojstvo 24, Prelog 21, Bjelovar II 20, Čakovec 17, Ivančice 10, Podravka III 8. Lipik 4, Gradina 2 boda.
ZAVRŠNICA PRVENSTVA
HRVATSKE ZA DJEVOJČICE
Čakovčanke tek 14.
U Đurđevcu je proteklog vikenda održana završnica prvenstva Hrvatske za djevojčice rođ. 1998./99., među 16 ekipa učesnica bila je i ekipa djevojčica čakovečkog Zrinskog. Iako je riječ o mladom i perspektivnom sastavu, ovaj put Čakovčanke nisu uspjele. Već u grupi B poražene su od riječkog Zameta 12:9 i Murvica 14:11, a pobijedile su Trogir 12:11. Iza toga u utakmicama koje su odlučivale o konačnom plasmanu poražene su od Makarske 11:10, kasnije i Kaštele 13:9, pa su igrale na kraju za poredak od 13. do 14. mjesta. Tu je bolja bila ekipa Pitomače 17:16 i Čakovčanke su osvojile tek 14. mjesto što je za ovu ekipu neuspjeh. Prvakinje Hrvatske su mlade djevojčice Sinja. (Josip Freiler)