Sport 05.03.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:20.

RUKOMET: Prelog ispao iz kupa, poraz Međimurja

MEĐIMURJE 26
ŽUPANJA 27
Čakovec - Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 150. Suci: Lovrić (Zagreb) i Tanasić (Dugo Selo).
Međimurje: Horvat, Marciuš, Bašek 1, Mišević, Škrobar 11, P. Sklepić 1,Potočnjak 1, N. Petek 2, Lesjak, Levak,Hutinec 4, Torner, Bedić, Martinjak 5, M. Petek 1, L. Sklepić. Trener: Ivica Haček
Sedmerci: Međimurje 7/7, Županja 2/2. Isključenja: Međimurje 8 minuta, Županja 10 minuta. Igrač utakmice: Vedran Škrobar (Međimurje)
Još jedan poraz Čakovčana koji to nije trebao biti. Uz samo malo više sportske sreće, bolje koncentracije, ali i bolje taktike mogli su doći do uspjeha. Ovako su već sada u vrlo teškom položaju na tablici. Vodili su Čakovčani do 20. minute s 2 razlike, iza toga nepotrebno je došlo do promjene vratara, fizički jači i ujednačeniji sastav gostiju sve je to lijepo iskoristio i već nakon 30 minuta imao vodstvo 13:11. U drugom su poluvremenu gosti do samog finiša to vodstvo pametnom igrom do samog finiša kontrolirali, domaći su uspjeli smanjiti na -1, dalje nisu mogli iako je prije toga bilo prilike za bolji rezultat. Osim toga najbolji pojedinac susreta Vedran Škrobar nije imao adekvatnu podršku ostalih u momčadi za eventualni rezultatski preokret pa je poraz na kraju bio neminovan. Šteta moglo je biti bolje.
Ostali rezultati 17. kola: Hrvatski dragovoljac - Kozala 21:24, Osijek - Senj 38:18, Umag - Crikvenica 30:22, Dugo Selo - Biograd 40:27, Đakovo - Moslavina 30:22, KTC - Matulji 32:25.

14. Senj/-1 17 2 1 14 376:511 4
• U subotu slijedi teško gostovanje u Biogradu gdje su domaći apsolutni favoriti. Bili bi najsretniji da nas Čakovčani razuvjere u toj konstataciji.
J. Freiler

1/8 FINALA KUPA
Gorica ide dalje
PRELOG 29
GORICA 37
Prelog - Školska sportska dvorana. Gledatelja 350. Suci; Cepanec i Jevtić.
Prelog: Balog 5, Bergovec, Najman, Vlašić, Bratković 4, Horvatić 4, Logožar, Krajner 3, Malek 2, Mikloška, Martinčević 2, Janušić 2, Belić 7, Šelja. Trener: Josip Borković
Kao što se i očekivalo premijer ligaš Gorica ostvarila je pobjedu nad domaćim Prelogom u prekrasnoj atmosferi sportske-školske dvorane Preloga u utakmici 1/8 rukometnog kupa Hrvatske u kojoj se okupilo oko 350 gledatelja. U prvom poluvremenu domaćin je bio bolja ekipa, stalno je vodio da bi u jednom trenutku ostvario prednost od 11:8 ali su gosti ipak na odmor otišli s minimalnom prednošću. U nastavku utakmice došla je do izražaja fizička pripremljenost, kvaliteta gostiju što je rezultiralo da su dominirali terenom te utakmicu završili pobjedom s 8 pogodaka razlike. (Z.P.)
2. HRL-SJEVER
Važna pobjeda
IVANSKA - PRELOG 25:30
Ivanska - Sportska dvorana. Gledatelja 200. Suci: Dragojčec i Kostetski.
Prelog: Žeželj, V. Belić, Balog 5, Bergovec, Najman 1, F. Malek, Bratković, Horvatić 4, Logožar, Krajner 9, H. Malek 1, Martinčević 5, Janušić 1, M. Belić 4, Šelja. Trener: Josip Borković
Izuzetno bitna i teško ostvarena pobjeda protiv trećeplasirane ekipe prvenstva na njihovom terenu koja Preložane drži na vodećoj poziciji prvenstvene ljestvice. Prvi dio utakmice Prelog je riješio u svoju korist s dva pogotka prednosti da bi utakmicu završio na +5. Posebno raspoložen i razigran na ovoj utakmici bio je Krajner koji je postigao 9 pogodaka.
Ostali rezultati 14. kola: Beli Manastir - Viro Virovitica 32:40, Brod - Garešnica 36:36, Ilova - Požega 24:23, Slatina - Ivančica 17:25.
11. Ilova 13 4 0 9 -69 7
• U sljedećem kolu u Prelogu ove subote u školskoj-sportskoj dvorani u 19 sati utakmicu gostuje neugodni Brod, s kojim su u jesenskom dijelu prvenstva u Slavonskom Brodu odigrali neriješeno.

2. LIGA SJEVER - ŽENE
Pobjednički niz
ZRINSKI - ĐURĐEVAC 29:16
Čakovec - Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 100. Suci: Presek i Blesić (oba Koprivnica).
Zrinski: Žvorc, Ivačić, P. Posavec 3, Makar 5,Glad, S. Posavec 7, Zadravec 4, Resman 1, T. Horvat 3, Car 1, L. Posavec 3, Sinanović, E. Horv at 2, Benčik, Ladić, Laptoš. Trener: Željko Golik
Čakovčanke nastavljaju pobjednički niz, uoči subotnjeg gostovanja u Slavonskom Brodu i dalje su vodeće na tablici. S osrednjim sastavom Đurđevca nije im trebala posebno dobra igra da zabilježe očekivanu pobjedu. Nakon vodstva 9:2 opustile su se, propustile realizirati nekoliko zicera i 3 sedmerca pa je poluvrijeme završeno njihovim vodstvom tek 14:7. U drugom su poluvremenu kontrolirale igru i rezultat, trener Golik dao je priliku zaigrati svima pa na kraju pobjeda od „samo“ +13.
Ostali rezultati 11. kola: Pitomača - Brod Gym. 34:14, Pan Đakovo - Podravka Lino 19:20, Tvin Trgocentar - Bjelovar 28:26, Ivanec - Darda 30:28.
10. Đurđevac 11 0 0 11 251:367 0
• U Slavonskom Brodu očekuje se nastavak pobjedničke serije, naravno i bolja igra ako se želi u Čakovec vratiti s 2 nova boda.

3. LIGA SJEVER - ŽENE
Porazi naših
13. prvenstveno kolo nije bilo uspješno za naše predstavnice. Prelog je poražen u Velikom Trojstvu 29:25, a Čakovec u Križevcima 27:21. Da je moglo rezultatski bolje i to je točno, „popravak“ slijedi u subotu kada su obje naše ekipe domaćini.
Rezultati 13. kola: Veliko Trojstvo - Prelog 29:25, Mlinar - Čakovec 27:21, Bjelovar II - Koka II 30:22. Redoslijed: Bjelovar II 20, Mlinar 19, Veliko Trojstvo 17, Čakovec 10, Koka II 7, Prelog 5 bodova.

2. HRVATSKA
KADETSKA LIGA
Nedelišće preuzelo vodstvo
U Rukometnom klubu Nedelišće odlično su u dvorani Aton organizirali 5. krug 2. hrvatske kadetske lige, uz njih kao domaćina nastupili su i kadeti čakovečkog Međimurja, te Varteks di Capria Varaždin i Vidovec BIOS-a iz Vidovca. Oba su naša predstavnika zabilježila po dvije pobjede. Domaćini kadeti Nedelišća prvo su bili uvjerljivi u susretu s Vidovec-BIOS-om 32:20, iza toga bilo je vrlo uzbudljivo s Varteksom gdje su domaćini stigli vodstvo Varaždinaca i uz pomoć navijača na kraju pobijedili 28:27. I time preuzeli vodstvo na tablici. Ovaj uspjeh ide „na adresu“ sljedećeg sastava: Špiranec, Vrček 1, Radiković 2, Goričanec 14, Jakšić 4, Srnec 12, Prekupec 3, Vuković 5, Trstoglavec 2, Numanović 4, Tkalčec, Vikert, Zebec 2, Radović 3, Farkaš 6, Kerman 2 - trener Darko Okreša. Kadeti Međimurja također su pobijedili u oba susreta Varteks di Caprio 26:20, a Vidovec BIOS 37:34.

1. HRVATSKA MLAĐA KADETSKA LIGA
DJEVOJČICE
Dvije pobjede
S dvije sigurne pobjede nad Pan Đakovom 18:7, i Osijekom 17:13 ekipa mlađih kadetkinja čakovečkog Zrinskog (r. 1998./99.) primakla se igranju završnice prvenstva Hrvatske koje će se igrati u Čakovcu. Za „siguran prolaz“ potrebno im je osvojiti još 4 boda za što postoje realni uvjeti. Pobjede nad Pan Đakovom i Osijekom ostvarila je sljedeća ekipa pod vodstvom trenera Željka Golika: Dominić, Bogdan, Šarić 8, Hajdarović, Androić, Glad 6, Marković 2, Benčik 4, Kovačević, Mesarić, Car 9, Ladić 4, Senčar, Sinanović 2 i Vnuk.
Istovremeno su mlade igračice Zrinskog rođ. 1996. godine odigrale susret 1. kadetske lige s ekipom Đurđevca i zabilježile uvjerljivu pobjedu 25:11. Sastav koji je ostvario tu pobjedu: Ivačić, P. Posavec 2, Makar 3, Glad 1, S. Posavec 4, Zadravec 5, Resman 2, T. Horvat 4, Marković 1, Laptoš 3.