Sport 17.10.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:47.

ŽUPANJA 25
PRELOG 26
Županja - dvorana OŠ Ivan Kozarac. Gledatelja 200. Suci: Matić i Orešković.
Prelog: Logožar, Halić, Horvatić, Matić 3, Bergovec, Martinčević 3, Bratković 3, Lončarić, Lisjak, Belić 4, Malek 4, Krajner 9, Janušić. Trener: Dubravko Hozjak
Rukometaši Preloga na teškom su gostovanju u Županji ostvarili tešku ali potpuno zasluženu pobjedu koja im je donijela trenutno vodeću poziciju na ljestvici. Utakmica odigrana u pravom rukometnom okruženju, puna naboja, ritma i neizvjesnosti tokom cijelog susreta. Svi igrači trenera Dubravka Hozjaka od prve do posljednje minute igrali su kolektivno, borbeno i koncentrirano bez obzira na provokacije i oštru igru domaćina. Rezultat takve igre u prvom poluvrjemenu bio je 14:14 ali već se tada osjećalo da mladi igrači Preloga imaju što pokazati protiv favoriziranih domaćina koji već dvije godine nisu izgubili na domaćem terenu. Početkom drugog poluvrjemena rukometaši Preloga preuzimaju inicijativu i pojačavaju ritam utakmice što iskusniji domaćin nije mogao pratiti, već je pokušao na sve načine neutralizirati igru gostiju grubom igrom. Ali to nije poremetilo ritam koji su diktirali Preločki rukometaši u drugom poluvrijemenu i na kraju više nego zasluženo pobijedili 26:25.
Svi igrači koji su doputovali u Županju dali su svoj dio ovoj pobjedi što znači da imaju veliku širinu igrača koji mogu zadovoljiti potrebe 1. rukometne lige a isto tako ispunili su svoje zadatke koje je trener postavio pred njih. Na kraju utakmice pobjedu su proslavili pjesmom “Međimurski lepi dečki...”.
Ostali rezultati 4. kola: Split - Osijek 27:24, Zadar - Crikvenica 29:25, Biograd - KTC 25:29, Ivanić - Dugo Selo 33:27, Matulji - Hrvatski dragovoljac 27:27.

13. Biograd 4 0 0 4 -36 0
• U sljedećem kolu Prelog je slobodan. U tom tjednu prvo moraju sanirati ozljede (Bratković teže ozlijeđen, Malek lakše), odraditi par treninga na obnovi tjelesne pripremljenosti i što spremnije dočekati nastavak prvenstva - 26.10. u dvorani Osnovne škole dočekuju Osijek. (Z. Premuš)