Sport 28.02.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:02.

SPLIT 36
PRELOG 25
Split - dvorana ŠC Gripe. Gledatelja 200. Suci: Bulum i Carević.
Prelog: Logožar, V. Belić, Matić 4, Bogović, Žeželj, Bergovec, Lončarić, Bratrković, Janušić, M. Belić. Trener: Dubravko Hozjak
Desetkovani rukometaši Preloga koji su u Split krenuli sa svega deset igrača od kojih su tri bili golmani izgubili su sa istoimenim domaćinom. Onako kao što je i RK Split najavio ovaj susret je izravno prenosila Splitska TV - Fjuba prijenosi, a utakmicu su mogli gledati svi korisnici Max TV-a. Tako su se i u DG Sportu okupili najvjerniji navijači RK Preloga i izravno pratili utakmicu. Preložani su prvi put nastupili u izravnom prijenosu na TV. Ovaj prijenos samo je dokaz koliko su rukometaši Preloga cijenjeni jer su Splićani mogli prenositi bilo koju utakmicu, ali izabrali su baš ovu kao derbi budući da su u prvom dijelu izgubili od RK Preloga 28:19.
Sve bi to puno ljepše i bolje izgledalo da u Split nije stiglo samo deset igrača. Iako iscrpljeni od puta igrači su i ovaj put pokušali na terenu dati sve od sebe i od početka utakmice pružili su solidan otpor (odličan golman Lončarić) te je u 18. min. bilo 11:8. Nakon dva uzastopna isključenja (Bratković i Bergovec) domaćini odlaze na nedostižnih 16:8. Poluvrijeme završava rezultatom 16:9 za domaćine. U drugom poluvremenu domaćin održava prednost iz prvog dijela. Moramo napomenuti da je u 45. minuti zbog ozljede Bergovca trener Hozjak u igru uveo inače golmana Žeželja koji je u ovoj utakmici zbog nedostatka igrača (ozljede, bolest i privatne obaveze) bio u funkciji igrača na desnom krilu.
Ostali rezultati 16. kola: Ivanić - KTC 27:22, Biograd - Crikvenica 33:33, Zadar - Osijek 35:32, Kozala - Hrvatski dragovoljac 35:29, Matulji - Dugo Selo 19:25.
13. Biograd 15 3 2 10 -75 8
• Slijedi težak tjedan u kojem treba sanirati ozljede bitnih igrača i što spremnije dočekati RK Županju koja se nalazi na 4. mjestu ispred RK Preloga. Pošto je liga izjednačena, gdje svaka ekipa može pobijediti svaku, RK Prelog je i dalje ostao na visokom 5. mjestu tablice te je utakmica sa Županjom koja se igra u subotu početkom u 19 sati u školskoj dvorani jako bitna da RK Prelog ostane u samom vrhu a ujedno poziva sve navijače da svojim navijanjem pomognu u osvajanju novih bodova na domaćem terenu. (Z. Premuš)

2. LIGA-SJEVER (Ž)
Pobjeda na krilima reprezentativki
ZRINSKI - PODRAVKA LINO 36:32
Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 100. Suci: Magić i Špiranec (Trnovec Bartolovečki).
Zrinski: Dominić, Ivačić, P. Posavec 11, Šarić, Makar 3, Kovač, Glad, S. Posavec 6, Zadravec 7, Resman 1, Androić, Marković, Ladić, Balić 1, Benčik 1, Laptoš 6. Trener: Željko Golik
Važna pobjeda u susretu s direktnim protivnikom s vrha tablice. Odlično su Čakovčanke odigrale točno 52 minute. Nakon dopadljive i brze igre s mnogo lijepih kombinacija prvi su dio susreta dobile +7 (19:12), u drugom dijelu u 40. minuti to je vodstvo iznosilo +10, a u 52. minuti i +12 (34:22). A tada je trener Golik dao priliku igrati mlađim kadetkinjama, koje to nisu iskoristile i omogućile gošćama da ublaže poraz. Ne i ugroze apsolutno zasluženu pobjedu Čakovčanki kod kojih se ponovo istakao mladi reprezentativni ‘četverac’ (Paula i Stela Posavec, Nikolina Zadravec i Hana Laptoš).
Ostali rezultati 11. kola: Darda - Đakovo 307, Ivanec - Pitomača 26:34, Đurđevac - Brod 37:26, Tvin Trgocentar - Bjelovar 26:36.

Revanš Varaždincima
Čakovčani su se uspješno, odličnom igrom tijekom cijelog susreta revanširali Varaždincima za nezasluženi poraz u 1. dijelu prvenstva (41:25). Igrali su posebno 1. poluvrijeme gotovo bez greške, što ohrabruje pred 3 utakmice na kojima gostuju i gdje najavljuju nove uspjehe. Igrao je sljedeći sastav: Kovačević, Horvat, Škrobar 5, Kovačić, N. Petek 6, Hutinec 8, Barić 1, Hajdarović, Vurušić 2, Zvonarek 3, Bašek, M. Petek 6, Sklepić 9, Toplek, Levak 1, Torner - trener Saša Kuček.
Igrači Nedelišća pak su nakon nešto slabije igre u 1. poluvremenu u drugom “dodali gas” i visoko 35:21 pobijedili drugi sastav Križevčana. Igrali su u drugom poluvremenu vrlo dobro, nastave li tako doći će do željenog i planiranog cilja već na početku odlučujućeg dijela prvenstva. Igrali su: Trstoglavec, Vikert, Hamonajec, Radiković 3, F. Goričanec 3, Jakšić 2, Srnec 9, Prekupec 3, Vuković 3, Korent 5, Topličanec, Radović 1, Farkaš 2, Sklepić 1, Tkalčec 2, Zebec 1 - trener Matija Kraljić.
Ostali rezultati 15. kola: Vidovec - Ludbreg 27:23, Lipa - Marof 21:21, Trnovec - Gola 36:22, Concordia - Bjelovar II 31:33. Redoslijed: Čakovec i Vidovec 24, Bjelovar II 17, Trnovec 16, Marof i Ludbreg MB 15, Varaždin II 14, Nedelišće 12, Concordia i Gola 6, Lipa 5 i KTC II 3 boda.

1. HRVATSKA KADETSKA LIGA - DJEVOJKE
Osigurano finale
Pobjedom na vršnjakinjama prvoligaša Zeline 27:24, u posljednjem susretu mlade Čakovčanke (rođ. 1996. godine i mlađe) osigurale su 1. mjesto i nastup u finalu državnog prvenstva. Igrao je sljedeći sastav: Ivačić, Kovačević, S. Posavec 7, P. Posavec 9, Marković, Laptoš 6, Resman 3, Zadravec 2, Makar, Balić, Kovač, Glad, Car, Šarić, Ladić, Androić, Benčik - trener Željko Golik. ● Već ranije su nastup u finalu državnog prvenstva osigurale i mlađe kadetkinje kluba (r. 1996. godine i mlađe), finale je na rasporedu od 13. do 16. ožujka u Poreču, Čakovčanke su u grupi s Đakovom, Zametom Rijeka i Karlovcem. ● Iz kluba i vijest da su Paula Posavec i Nikolina Zadravec pozvane na pripreme kadetske reprezentacije koje će se održati u Ivanić-Gradu od 24. do 30. ožujka, a u isto vrijeme će Paula Posavec kao članica juniorske reprezentacije braniti boje Hrvatske na Croatia kupu u Umagu. (Josip Freiler)