Sport 31.03.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

RUKOMET: Prokockana pobjeda

KARLOVAC 31
MEĐIMURJE 26
Karlovac - sportska dvorana. Gledatelja: 150. Suci: Cepanec i Jeftić (Varaždin).
KARLOVAC: Bilušić, Prezelj, Benković, Batinić 7, Đanković 2, Obranović 2, M. Štrucelj 5, Višnjić 6, Smojver 2, Mandalinić 4, Rajić 3, Stipčić, D.Štrucelj, Bačić, Gubaš. Trener: Dražen Požar
MEĐIMURJE: Kovačević, Kvesić, Zubac 1, Čužić 4, Varga 1, Jeftić 1, Krajner 5, Delić 3, Zadravec 2, Paponja 1, Malović, Marciuš, Herman 8, Martinjak, Petek. Trener: Željko Anić
Ponovo su Čakovčani prokockali pobjedu u Karlovcu i treće mjesto na prvenstvenoj tablici koje su mogli nakon nje imati više nije aktualno, nisu više ni četvrti, a i peto mjesto im nastave li ovako opasno visi. Prvo su poluvrijeme odigrali kako-tako, vodili su uglavnom s 3 razlike, kada je to vodstvo trebalo povećati na 4 i više nije realiziran sedmerac i zicer i prvih 30 minuta završeno je tek 13:13. Već to je bila najava i uvod u slabih 30 minuta drugog poluvremena. Još nekako je bilo do desetak minuta pred kraja kada je rezultat bio izjednačen, iza toga domaći su se razigrali, koristili niz grešaka Čakovčana i na kraju to kapitalizirali uvjerljivom pobjedom.
• Čakovčanima ostaje popraviti dojam u subotu (dvorana GŠ, 19 sati) kada su domaćini zagrebačkom Medveščaku. Za to im treba bolja igra, ali i uvjeti. Sadašnji nikako ne odgovaraju rangu natjecanja i kvaliteti momčadi, pa je i to jedan od razloga slabih igara i poraza. Ako se tijekom tjedna nešto se pokrene s mrtve točke i krene u boljem pravcu, “hod po mukama” čakovečkog premier ligaša nastavit će se.

U čakovečkom premier ligašu svakim je danom financijsko-organizacijska situacija teža, jedino još donekle “štimaju” rezultati koje postižu igrači prve i svih mladih selekcija. Što je i najvažnije, iako prvotimci i stručni stožer nisu primili plaće od listopada, a igrači mladih selekcija za putovanja skupljaju novac međusobno, od roditelja i ‘dobrih ljudi’. Loša organizacijska i financijska situacija kulminirala je prije i nakon utakmice s pulskom Arenom u Čakovcu i prilikom gostovanja kadeta u Splitu. Zato je po drugi put shodno Statutu kluba intervenirao Nadzorni odbor i “naredio” održavanje sjednice Izvršnog odbora koja je i održana gdje je odlučeno da se Nadzornom odboru predoči financijsko izvješće koje se uporno taji, ono iz razdoblja prošle i ono sadašnje uprave. Šturi podaci koje iznosi predsjednik kluba govore da je riječ o financijskoj dubiozi od cca. 1.400.000 kuna. Do nove sjednice uprave kluba, a ona je održana sinoć (ponedjeljak, op.a.) znati će se spomenuti podaci, tako da će se moći zakazati datum održavanja izvanredne Skupštine kluba gdje je potrebno izabrati njegovog novog predsjednika, a na njegov prijedlog i novo vodstvo kluba.
Članovi IO-a sadašnjeg saziva nisu do kraja bili upoznati s financijskom situacijom u klubu koja im, nitko ne zna iz kojih razloga nije predočena pa je i to jedan od razloga hitnog održavanja izvanredne Skupštine. Rješenje teške situacije traže i mnogi stari igrači kluba koji su dio života ugradili u temelje i uspjehe kluba koji je pred dvije godine trebao, a nažalost nije, proslaviti 60 godina do tada uspješnog djelovanja, traže to i roditelji brojnih mladih koji uspješno igraju i nose ime kluba, traži to i sportska, posebno rukometna javnost Čakovca i Međimurja. A mogli bi to konačno zatražiti i odgovorni koji vode brigu o međimurskom sportu, koji do sada ništa konkretno ne poduzimaju pomoći u ovoj zaista teškoj, srećom još ne i bezizlaznoj situaciji.
Zato dobro zvuči ideja članova Nadzornog odbora, a riječ je o iskusnim rukometnim djelatnicima, da se prije, makar i poslije spomenute Skupštine održi okrugli stol o situaciji i problematici cjelokupnog međimurskog rukometa i da se tamo donesu odgovarajuća rješenja i zaključci kako bolje i kako dalje. Na istom bi zajednički trebali uz klub(ove) sjesti odgovorni iz Županije, Grada Čakovca, Međimurskog rukometnog saveza te Zajednice sportova Grada Čakovca i Zajednice sportova Međimurja. I onda konačno s riječi prijeći na djela. (Josip Freiler)

RUKOMET
1. HRL
Dobri do 5 minuta prije kraja
ĐAKOVO - PRELOG 36:29
Đakovo - iako su se potajno nadali da bi mogli iznenaditi u Đakovu na njihovom terenu ipak se na kraju ispostavilo da je Đakovo bolja, brojnija, fizički jača i iskusnija ekipa predvođena najboljim strijelcem lige Bošnjakom te izvrsnim vratarom koji je skupio 26 obrana. Pet minuta prije kraja utakmice Preložani su imali još aktivan rezultat jer su gubili tri golova razlike te propustili dva zicera i sedmerac. Prelogu je puno nedostajao u ovoj utakmici Igor Balog odnosno njegova čvrstoća te sigurna realizacija. Ovim porazom Prelog je u teškoj situaciji, a u sljedećem kolu gostuje u Požegi.
14. Prelog 20 3 3 14 561:643 9
• 21. kolo: Županja - Prelog. (Z. Premuš)

II. LIGA SJEVER (Ž)
Čakovec u teškoj situaciji
ZRINSKI - VUKOVAR 38:14
Čakovec - dvorana SGC Aton. Gledatelja: 100. Suci: Plentaj (Bjelovar) i Ružić (Virovitica).
Zrinski: Žvorc, Vinković, Kristofić 1, P. Posavec 4, Laptoš 4, Makar 2, Vrbančić 1, Sanjković 2, S. Posavec 5, Bogdan 2, Zadravec, Horvat 5, Delladio 4, Resman 3, Sklepić 3, Trstenjak 2. Trener: Nebojša Buvač
Nastavak uspješne serije mladih Čakovčanki. Već nakon prvih 30 minuta imale su prednost od čak 11 razlike (15:4), u drugom su poluvremenu rezultat povećale na visokih +24, pritom je trener Buvač dao priliku igrati svima, gotovo su se sve igračice upisale u listu strijelaca. Ovakva igra oduševljava i najavljuje velike mogućnosti mladog čakovečkog sastava u nastavku prvenstva, ali i u bliskoj budućnosti.
PETRIJEVCI - ČAKOVEC 29:26
Petrijevci - sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Radoš i Šimić (Slavonski Brod).
Čakovec: Kolak, Poljaković, T. Horvat 1, Vojković, Gudlin 3, Vugrinec, I. Horvat 1, Jurković, Nedeljko 3, Dežić 15, E. Horvat 3. Trener: Stjepan Golik
Važan susret za obje ekipe u kojem su se domaće bolje snašle i zabilježile važnu pobjedu. Čakovčanke pak su si porazom znatno otežale situaciju na prvenstvenoj tablici, posebno s razloga na težak raspored do kraja prvenstva. Već u subotu (dvorana GŠ, 17 sati) u lokalnom derbiju s razigranim sastavom Zrinskog. U Petrijevcima su domaće rezultatsku prednost od 3 razlike (14:11) stekle u 1. poluvremenu, u 2. su Čakovčanke u nekoliko navrata opasno zaprijetile. Nisu uspjele više od toga, ozlijedila im se je T. Horvat, a i kriterij isključenja i sedmeraca nije bio ujednačen. Što pak nije uzrok poraza.
Ostali rezultati 17. kola: Darda Brod Gymnasium 32:25, Bjelovar - Pan Đakovo 35:15, Tvin Trgocentar - Natura Agro odgođeno, Podravka Lino - Pitomača odgođeno.

Tek bod Nedelišća
Tek osvojeni bod Nedelišća na domaćem terenu premalo za bolji učinak i dojam međimurskih sastava. Vodeći Info star poražen je od Ilove pomalo neočekivano, Međimurje II porazom je omogućilo mladim Bjelovarčanima da stignu Info star na vodećoj poziciji, a rukometašice Preloga nisu uspjele kao domaćini u susretu s vodećom Podravkom III. Rezultati:
• MUŠKI - 23. kolo: Veliko Trojstvo - Garešnica 25:38, Ilova - Info star 34:28, Varteks II - Lipa 35:28, Kučan - Ludbreg 0:10, Kneginec - Daruvar 29:33, Nedelišće - Concordia 33:33, Međimurje II - Bjelovar II 25:33, Koprivnica - Novska 26:28.
Redoslijed: Info star i Bjelovar II 35 bodova, Novska, Garešnica i Varteks di caprio II 31, Ilova 29, Nedelišće 28, Koprivnica 26, Međimurje II i Lipa 23, Concordia 21, Daruvar 15, Ludbreg 13, Kneginec 11, Veliko Trojstvo 10 i Kučan 2 boda.
• ŽENE - 17. kolo: Prelog - Podravka III 22:31, Daruvar - Ivanec 37:39, Ivančice - Gradine 33:21, Viktorija - Dragovoljac 14:38, Bjelovar II - Koka II 38:24.
Redoslijed: Podravka III 33 bodova, Mlinar 27, Ivanec 26, Koka II 23, Dragovoljac20, Bjelovar II 18, Prelog 16, Daruvar 15, Ivančice 12, Lipik i Gradina 5, Viktorija 0 bodova.

I. HRVATSKA KADETSKA LIGA
Polovičan uspjeh
Kadeti čakovečkog prvoligaša Međimurja s polovičnim su uspjehom igrali 8. krug. Igrano je u Kaštelama gdje su mladi pod vodstvom trenera Ivice Hačeka i “tehnika” Zvonka Horvatića poraženi od domaćeg istoimenog sastava 26:22, a iza toga zabilježili su pobjedu u susretu s Hrvatskim dragovoljcem iz Dugog Rata 25:23. Igrali su u sastavu: Hajdarović, Breznik, Martinčević 6, Mišević 11, Škrobar 5, Rob 7, Pustić, Bregović 10, Kušen 3 i Horvatić 5. Deveti krug prvenstva je na rasporedu u subotu u Velikoj Gorici, Čakovčani imaju priliku tamo osigurati plasman u završnicu prvenstva Hrvatske.