Sport 23.09.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:12.

Čakovec - Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 300. Suci: Gladović i Volenik (Virovitica).
Međimurje: Kovačević, Ćuzić 5, Varga 3, Jeftić 3, Krajner 5, Maretić 1, Zadravec, Malović 1, Sladoljev, Paponja 6, Šunjić, Herman 2, Ćavar 5, Marčec, Rodik 1, Balent. Trener: Alan Belko
Bjelovar: Nreca, Jurjević, Vuglač 4, Šimunović, I. Vidaković 1, Karabatić, Gavranović, Pribanić 6, Grgić, Merhar 2, Gašparović 1, J. Vidaković 4, Đuričin 5, Turković 5, Sršen 1, Horvat. Trener: Željko Vidaković
- - - -
Prva prvenstvena pobjeda Čakovčana. Kad se sve zbroji na kraju zaslužena i očekivana u igri koja će se brzo zaboraviti, opomene međutim ostaju i treba brzo nešto ispraviti ako se želi bolji rezultati i igra. Jer Bjelovarčani su na kraju zbog takve ‘igre’ domaćih mogli rezultatski čak i bolje proći. Iskoristili su na početku susreta mnoge greške i promašaje domaćih i u 13. minuti vodili 7:2, pritom promašili i 2 sedmerca. Tek tada su se domaći sredili, zaigrali bolje, ne i dobro i uspjeli u 20. minuti poravnati rezultat na 9:9 i čak povesti 10:9. U 26. minuti imali su vodstvo 13:11, nisu ga, iako su ga mogli povisiti i na odmor se je otišlo samo vodstvom 15.14.
Početkom 2. poluvremena prvi su put vodili i 3 razlike (37. minuta - 20:17), sve je to bilo kratkog vijeka, slabom su igrom dozvolili gostima da načine preokret i u 46. minuti oni vode 24:23. S igračem manje Bjelovarčani su postigli i 27. gol za vodstvo u 51. minuti +2 i nova uzbuđenja. 6 minuta pred kraj domaći ponovo vode 29:28, kod rezultata 29:29 vratar Sladoljev brani dva zicera pa iz brzih kontri domaći postižu 2 gola, u zadnjim sekundama još jedan za konačnu pobjedu.
• Pobjeda će se, ponavljamo, jedino i pamtiti, igra je bila za zaborav, ostaje međutim opomena pred subotnje gostovanje u Poreču gdje će trebati mnogo, mnogo bolje igrati ako se želi postići bolji rezultat. No važno je ipak da je zabilježena prva prvenstvena pobjeda. I još nešto, nije bilo dobro nakon što su svi gledali susret Bjelovara u Varaždinu s Varteksom i njihov uvjerljiv poraz nakon toga tvrditi da će u Čakovcu s Bjelovarčanima biti lako, pobjeda s više od 10 razlike. Samouvjerenost se je umalo osvetila. Da se i to zna.
Josip Freiler

Ostali rezultati 3. kola: Gorica - Buzet 28:28, Zamet - Medveščak 36:30, Dubrava - Karlovac 32:22, Moslavina - Arena 30.31, Varteks di Caprio - Split 36:32, Croatia osiguranje Zagreb - Poreč 39:21, Nexe – Siscia 34:30; zaostali susreti: Varteks di Caprio - Bjelovar 33:29, Moslavina - Poreč 29:35, Split - CO Zagreb 27:35.
1. CO Zagreb 4 4 0 0 141:95 8
2. Nexe 3 3 0 0 100:80 6
3. Gorica 3 2 1 0 91:81 5
4. Dubrava 3 2 0 1 92:76 4
5. Zamet 3 2 0 1 94:85 4
6. Varteks 3 2 0 1 95:90 4
7. Arena 3 2 0 1 88:94 4
8. Poreč 3 2 0 1 85:94 4