Sport 03.10.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

ŽUPANJA 28
MEĐIMURJE 20
Županja - Sportska dvorana. Gledatelja: 150. Suci: Knežević i Turković (oba Vrpolje).
Međimurje: Horvat, Hajdarović, Zebec 1, Mišević 4, Škrobar 4, Bralić, Martinjak 4, Levak, Pustić 1, Bašek, V. Kovačić 1, Blagus 3, Sklepić 2, T. Kovačić. Trener: Ivica Haček
Prvi poraz mladih Čakovčana, previše uvjerljiv, unatoč velikih primjedbi cijele momčadi i stručnog stožera na suđenje para iz Vrpolja, nedaleko Županje. Igralo se slabije nego u dosadašnja tri susreta, posebno u napadu, posebno u prvom poluvremenu. Domaći su to sve znali iskoristiti i već polovicom prvog poluvremena imali nedostižno vodstvo od čak 12:2, a poluvrijeme završili s 15:7. U drugom su poluvremenu Čakovčani igrali bolje, došli i na samo -4, dalje nisu mogli i smjeli, svoj dio „posla“ odradili su i suci, svojim užasnim kriterijem posebno onim oko isključenja. Domaći su tijekom susreta imali 4 minute isključenja i to pred sam kraj, Čakovčani skoro jedno poluvrijeme, čak 26 minuta. No suđenje nije jedini uzrok poraza, na gostovanjima se mora i može bolje igrati pa razloge treba tražiti i u vlastitim redovima.
Ostali rezultati 4. kola: Kozala - Hrvatski dragovoljac 29:31, Senj - Osijek 21:21, Crikvenica - Umag 25:32, Biograd - Dugo Selo 33:27, Moslavina - Đakovo 23:20, Matulji - KTC 30:31.
14. Kozala 4 0 0 4 101:124 0
• 5. kolo: Prilika za “popravni“ je u subotu kada u 19 sati u dvorani Graditeljske škole gostuje momčad Biograd. Očekuje se pobjeda koja bi izbrisala mnogo toga iz poraza u Županji, između ostaloga i probleme oko putovanja na i s utakmice.

2. HRL-SJEVER
Prelog slavio u Garešnici
GAREŠNICA 25
PRELOG 35
Garešnica - sportska dvorana. Gledatelja 200. Suci: Kalčik i Prpić.
Prelog: Matić 4, Bergovec 4, Najman, Z. Martinčević, Lončarić, Bratković 2, Horvatić 3, Logožar, Krajner 1, Malek 9, Mikloška 1, N. Martinčević 8, Halić, Janušić, M. Belić 3, Šelja. Trener: Josip Borković
Na otvaranju novog drugoligaškog prvenstva rukometaši Preloga, iako oslabljeni neigranjem Baloga, Belića i Janušića, ostvarili su pobjedu u Garešnici protiv novajlije lige. Utakmica je bila ravnopravna, igralo se gol za gol a domaćin je na odmor otišao s prednošću od dva pogotka. Petnaest minuta prije kraja kod 24:24 gosti su zaigrali kako znaju i umiju te ostvarili vodstvo od 24:32 da bi na kraju pobijedili s 10 pogodaka razlike. Ponajbolji u ekipi Preloga bili su Malek, N. Martinčević i Logožar
• U sljedećem kolu Preložani igraju derbi susret u Slatini. (Z. Premuš)

3. LIGA SJEVER - ŽENE
Derbi Čakovčankama
ČAKOVEC - PRELOG 22:18
Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 20. Suci: Majcen i Pavlović (oba Varaždin).
Čakovec: Zelić, Poljaković 6, T. Horvat 3, Križaić 1, I. Horvat, Vojković 2, Gudlin 7, Kolarić, Radić-Vržina 1, Rob, Kržina, Kodba, Mlinarić 2, Đuran. Trener: Pavao Juršić
Prelog: Režek 1, Karol 6, H. Kovač, Zimprich, Gosarić 3, Mikloška 2, Golomboš 2, Belić, Sraka, Slaviček 4, V. Kovač, Barlović. Trener: Juraj Delladio
Počela je nova sezona, zbog malog broja sudionika igra se dvokružno. Već u 1. kolu lokalni derbi, u kojem su zasluženo pobijedile Čakovčanke. U prvom poluvremenu bolje su bile gošće iz Preloga i taj su dio susreta dobile 8:7. U drugom su pak dijelu bolje, konkretnije i efikasnije bile Čakovčanke imale u finišu susreta vodstvo 19:11 koje su održale u „pretočile“ u startnu pobjedu.
Ostali rezultati 1. kola: Veliko Trojstvo - Koka II 23:23, Mlinar - Bjelovar II 29:33.