Sport 04.04.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:21.

RUKOMET: Sami krivi za poraz

MEĐIMURJE - MOSLAVINA 22:27
Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 100. Suci: Botinčan i Rupčić (Rijeka).
Međimurje: Horvat, Bašek, Sklepić 3, Mišević, Škrobar 4, Toplek, Potočnjak 1, N. Petek 1, Lesjak 1, Levak 2, Hutinec 8, Bedić, Zvonarek, M. Petek 1, Blagus 1, Marciuš. Trener: Ivica Haček
Sve već viđeno u Čakovcu kad je u pitanju igra domaćih. Istina, igrali su nešto bolje nego u proteklim susretima, međutim nedovoljno za bolji rezultat. Da nisu sami su krivi. Već na početku susreta propustili su realizirati 3 zicera, u 23. minuti kod vodstva gostiju 9:8, nisu u desetak sekundi realizirali 2 sedmerca, u 25. minuti kod njihovog vodstva 10:9 još jedan. Bilo je i tehničkih grešaka, ali na kraju prvog poluvremena ipak njihovo vodstvo 12:11. U drugom dijelu susreta mnogo uzbuđenja i neizvjesnosti do 52. minute i 20:20. Domaći su u tom dijelu susreta promašili još 2 sedmerca, uvijek kada su stigli vodstvo gostiju po jedan ili dva „zicera“, dva put nisu iskoristili 2 igrača više. Gosti su sve to iskoristili, a u finišu susreta bili su koncentriraniji, imali su i kvalitetniji i ujednačeniji sastav za konačni uspjeh. Šteta, mogli su Čakovčani, to ponavljamo, rezultatski i bodovno bolje proći.
Ostali rezultati 19. kola: Senj - Kozala 24:25, Hrv. dragovoljac - Crikvenica 30:26, Osijek - Županja 37:23, Umag - Biograd 29:15, Dugo Selo - Matulji 35:23, Đakovo - KTC 36:30.
14. Senj/-1 19 2 1 16 425:563 4
• 20. kolo: Matulji - Međimurje. (J. Freiler)

2. HRL-SJEVER
Serija pobjeda
B. MANASTIR - PRELOG 26:32
Beli Manastir - sportska školska dvorana. Gledatelja 100. Suci: Knežević i Tunuković.
Prelog: Žeželj, V. Belić 1, Balog 5, Bergovec 4, Najman, Vlašić, Ujlaki, Bratković 1, Horvatić 2, Krajner 4, Malek 2, Martinčević 6, Janušić 3, M. Belić 4. Trener: Josip Borković
Očekivana pobjeda Preložanaca u Belom Manastiru gdje su imali veliku podršku prilično velikog broja Međimuraca koji tamo žive. Na vrata se konačno nakon višemjesečnog izbivanja vratio Žeželj te odmah unio odličnim obranama sigurnost u ekipu. Ekipa Preloga od početka utakmice agresivnom igrom dala je do znanja domaćinu da ih zanima samo pobjeda. Tako je od početka stvarala prednost te na odmor otišla sa dva pogotka razlike da bi u jednom trenutku tu razliku povećala na 22:30. Tada je trener Borković uveo igrače koji manje igraju te je na kraju utakmica završila sa +6. Slijedeće kolo Prelogu donosi i derbi utakmicu sa Borovom ekipom koja im je jedina u dosadašnjem dijelu prvenstva nanijela poraz te domaćin želi da se im pobjedom revanšira u utakmici koja se igra u subotu s početkom u 19. sati dok domaćin poziva gledatelje da dođu na ovu zasigurno kvalitetnu utakmicu u što većem broju.
Ostali rezultati 16. kola: Brod - Ivanska 30:23, Borovo - Garešnica 27:26, Ilova - Viro-Virovitica 31:27, Slatina - Požega 20:22.

IVANEC - ZRINSKI 23:39
Ivanec - sportska dvorana. Gledatelja: 50. Suci: Presek i Blesić (oba Koprivnica).
Zrinski: Žvorc, Ivačić, Dominić, P.Posavec 7, Šarić 1, Makar 4, Benčik 1, Marković 1, S. Posavec 5, Zadravec 5, T. Horvat 6, Car 1, L. Posav ec, E. Horvat 1, Laptoš 4, Resman 3. Trener: Željko Golik
Nastavak pobjedničke serije mladog čakovečkog sastava. Već poslije prvog dijela susreta imale su nedostižno vodstvo (22:10), u drugom su dijelu uglavnom igrale one koje manje igraju, održale su to vodstvo i na kraju visokih +16. Zbog priprema kadetske reprezentacije prvenstveni susret s Tvin Trgocentrom koji se trebao igrati u subotu u Čakovcu odgođen je i igrat će se u srijedu 3. travnja. Jer čak tri mlade Čakovčanke, Paula i Stela Posavec te Zadravec nalaze se među 18 kadetkinja koje se pripremaju za kvalifikacije za Europsko prvenstvo.
Ostali rezultati 13. kola: Podravka - Brod G. 41:22, Pitomača - Bjelovar 37:33, Pan Đakovo - Darda 22:21, Tvin Trgocentar - Đurđevac 31:27.
Pobjeda i poraz
Obje naše ekipe u 15. su kolu gostovale. Čakovčanke su poslije bolje igre i uvjerljivog vodstva u 1.poluvremenu zabilježile pobjedu u Varaždinu, Preložanke su na gostovanju kod vodećeg sastava Lige Mlinara u Križevcima poražene.
Rezultati 15. kola: Mlinar - Prelog 35:21, Bjelovar II - Veliko Trojstvo 28:32, Koka II - Čakovec 25:28. Redoslijed: Mlinar i Veliko Trojstvo 21, Bjelovar II 20, Čakovec 14, Prelog i Koka II 7 bodova.
1. HRVATSKA KADETSKA LIGA - DJEVOJKE
Čakovčanke u završnici
Uvjerljivom pobjedom 41:22 u Varaždinu nad vršnjakinjama Zeline, kadetkinje ŽRK Zrinskog osigurale su nastup u finalu državnog prvenstva koje će se od 6. do 9. svibnja igrati u Umagu. Ovo je bilo i za očekivati jer Čakovčanke imaju sigurno jedan od najboljih i najperspektivnijih kadetskih sastava u Hrvatskoj. Pod vodstvom trenera Željka Golika uvjerljivu pobjedu s Zelinom ostvarile su: Ivačić, Dominić, Marković 1, Laptoš 5, S. Posavec 8, P. Posavec 7, Resman 3, Zadravec 6, T. Horvat 6, Car 1, Balić 4.
2. HRVATSKA
KADETSKA LIGA
Nedelišće i dalje uspješno
Kadeti Nedelišća nastavljaju s uspješnim igrama i rezultatima. S dvije uvjerljive pobjede u Virovitici to su potvrdili. Pobijedili su prvo prvi sastav domaćina Virovitice 33:20, iza toga i njihov drugi sastav33:27. Pod vodstvom trenera Darka Okreše igrao je „standardni“ sastav: Špiranec, Trstoglavec, Radiković, Goričanec, Jakšić, Srnec, Vuković, Pecolaj, Numanović, Radović, Farkaš, Vrček, Tkalčec i Kerman.