Sport 16.05.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:18.

MEĐIMURJE 30
DUBRAVA 31
Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 50. Suci: Kordić i Mitrović (oba Zagreb).
Međimurje: Matučec, Kovačević, Martinčević 6, Mišević 3, Škrobar 4, Kočevar, Petek 5, Torner 2, Goleš, Peras, Horvatić 3, Sklepić 7, Novak. Trener: Dario Varga
Ako smo do sada Čakovčane kritizirali za igru i rezultat, ovaj put na to imamo samo djelomično pravo. Jer nakon utakmice s Dubravom svi nazočni tvrde da su zaslužili pobjedu. Da nisu glavni su krivci zagrebački suci (sudili momčadi iz Zagreba, krv nije voda, op.a.) koji im u završnici nisu dozvolili pobijediti.
Naravno da u svemu ima i vlastite krivice, to također treba spomenuti, posebno u prvom poluvremenu kada su nekim nerezonskim potezima i s dva nerealizirana sedmerca domaći ‘razbranili’ gostujućeg vratara i dozvolili gostima lako postizati pogotke, a nije bilo dobro ni to da su neki iz domaćih redova igrali svoju ‘privatnu utakmicu’. Utakmica je dobro otvorena u 5. minuti, Čakovčani su vodili 4:1, izjednačeno je bilo do kraja poluvremena kada su gosti iskoristili nekoliko grešaka domaćih i taj dio susreta dobili 17:13. U drugom poluvremena Čakovčani su zaigrali bolje, poravnali rezultat, neriješen ishod (28:28) bio je do 57. minute.
Dalje nisu mogli, zagrebački su ih suci svojim u najmanju ruku neobičnim odlukama zaustavili što su gosti iskoristili i taj poklon na kraju pretvorili u, ovaj put to moramo ponoviti, nezasluženu pobjedu.

GORICA 34
MEĐIMURJE 24
Velika Gorica - sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Kalčić i Benolić (oba Rijeka).
Međimurje: Matučec, Horvatić 4, Petek 9, Kovačević 2, Kovačić 5, Sklepić 3, Kočevar 1, Novak. Trener: Dario Varga
Igrali su jer su morali igrati, neki nisu ni željeli igrati, nisu ni putovali u Veliku Goricu, obrazloženja za to nema. Oni pak koji su igrali a trener Varga imao je na raspolaganju tek 8 igrača, igrao je u polju i vratar Kovačević, borili su se s fizički i tehnički boljim sastavom i dali koliko u ovom momentu ovakav sastav može, na kraju poluvremena bio je -6, a na kraju utakmice -10.
• Dobro da prvenstvo završava, ovako sigurno više dalje ne može ići. Danas (utorak) Čakovčani bi u Zagrebu trebali odigrati susret s Dubravom, a nije sigurno ali je vjerojatno da će u četvrtak u 19,30 sati odigrati posljednji susret u ovom rangu natjecanja s Varteksom.
J. Freiler

Preostali rezultati: 5. kolo: Varteks - Kaštela 37:34, 7. kolo: Kaštela - Dubrava 38:33.

PRELOG - ILOVA 36:28
Prelog - Školska-sportska dvorana. Gledatelja 150. Suci: D. i Z. Lončar.
Prelog: Žeželj, V. Belić 4, Balog 1, Matić 1, Bergovec 3, Najman, Martinčević 2, Bratković 5, Mikloška 1, Lončarić, Lisjak 3, Belić 3, Malek 5, Sermek 1, Janušić 7, Grgek. Trener: Josip Borković
Rukometaši Preloga na najbolji mogući način su se oprostili od svojih vjernih navijača u posljednjoj utakmici sezone - pobjedom koja im je na kraju donijela vrlo dobro 2. mjesto. Gosti su na početku do 3:4 vodili da bi daljnji tijek utakmice u potpunosti pripao domaćinu koji je poluvrijeme završio s +5 da bi u nastavku još pojačao ritam te utakmicu završio s +8. Igrače i stručno vodstvo domaćina gledatelji su ispratili gromoglasnim aplauzom. (Z. Premuš)
Ostali rezultati 22. kola: Borovo - Viro-Virovitica 33:19, Požega - Boso 31:22, Đurđenovac - Nova Gradiška 35:35, Orahovica - Ivanska 41:32, KTC - Slatina 36:28.

utakmice
Tijekom proteklog tjedna odigrana su dva prvenstvena kola u muškoj i posljednje kolo u ženskoj ligi. Kod muških su prvaci rukometaši Garešnice nakon poraza Koprivnice i Info stara, pobjedu su zabilježili i rukometaši Nedelišća.
Kod žena prvakinje su rukometašice drugog sastava varaždinske Koke, naše predstavnice bilježe pobjede. Prelog u gostima, Čakovec u zaostalom susretu s Mlinarom, susret posljednjeg kola Čakovčanke su odgodile. Kod žena predstoji odigravanje još niza zaostalih susreta (Čakovec ima čak tri, ne svojom krivicom) da bi se dobio konačni poredak. Rezultati:
• MUŠKI - 24. kolo: Bjelovar II - Garešnica 33:35, Novska - Daruvar 46:24, Nedelišće - Ludbreg 30:26, Concordia - Vidovec II 30:23, Koprivnica - Info star 19:17, Veliko Trojstvo - Marof 0:10, Trnovec - Lipa 25:30. 25. kolo: Trnovec - Bjelovar II 30:40, Lipa - Veliko Trojstvo 10:0, Marof - Koprivnica 33:24, Info star - Concordia igra se danas, Vidovec II - Nedelišće odgoda, Ludbreg - Novska 29:31, Daruvar - Garešnica 31:33. Redoslijed: Garešnica 44, Koprivnica 40, Info star 36, Bjelovar II i Novska 35, Concordia 30, Nedelišće, Ludbreg i Marof 21, Vidovec II 19, Lipa 16, Daruvar i Trnovec 14, Veliko Ttojstvo 0 bodova.

• ŽENE - 22. kolo: Bjelovar II - Čakovec odgoda, Mlinar - Tvin Trgocentar II 30:39, Koka II - Veliko Trojstvo 33:24, Ivančice - Prelog 23:24, Podravka III - Gradina 10:0, slobodan Lipik, zaostali susret: Čakovec - Mlinar 29:28. Redoslijed: Koka II 37, Tvin Trgocentar II 27,Veliko Trojstvo i Mlinar 26, Prelog 25, Bjelovar II 22, Čakovec 19, Podravka III 12, Ivančice 10, Lipik 4, Gradina 2 boda.