Sport 14.10.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:12.

RUKOMET: Smijenjen trener Belko / pobjeda u Puli

Pula - Dvorana sportova Mate Parlov. Gledatelja: 20. Suci: Volenik i Gladović (Virovitica).
Arena: Popović, Osmić 1, Barišić 4, Rožman 3, A. Bašić 7, Breščić 5, M. Bašić 8, Jovanović 2, Bonić, Berček, Dobrila, Špac, Jukan, Badurina, Perlić, Tomašev. Trener: Slavica Bonić
Međimurje: Sladoljev, Rodik, Balent, Čuzić 3, Varga 11, Jeftić 3, Krajner 1, Maretić 6, Paponja 6, Herman 4, Zadravec, Ćavar, Šunji, Marčec, Malović, Marciuš. Trener: Antonio Anđel
- - - -
Nastavak uspješnih igara, na gostovanju u Puli ‘Međimurje’ je postiglo četvrtu uzastopnu pobjedu. Osim dobre igre, posebno u 2. poluvremenu, posebno u završnici susreta, pokazali su i veliku borbenost i koncentraciju. Koju su uspjeli zadržati unatoč znane situacije tijekom proteklih 10-ak dana kada je smijenjen trener Belko, kada je zbog neisplaćenih plaća najavljivan štrajk, da dalje ne nabrajamo. Unatoč svega igrači su “hladnih glava” koncentrirani i borbeni odigrali cijeli susret što im se na kraju isplatilo. U prvom poluvremenu domaći su se pokazali kao kvalitetan protivnik koji će svima biti ‘tvrdi orah’ posebno na utakmicama u Puli. Taj su dio susreta dobili 18:17, vodili su u 27. minuti i 18:14. U drugom poluvremenu predstavili su se u odličnom izdanju, izdržali sve napade i pokušaje domaćih da dođu do uspjeha, održavali su neriješen rezultat i neizvjesnost do samog kraja. Točnije do 58. minute kada su se rezultatski odvojili i pobijedili.
► Ponovo i tradicionalno najbolji pojedinac susreta bio je vratar Sladoljev, njemu uz bok i Varga s 11 postignutih golova. Pohvale i pomoćnom treneru Antoniu Anđelu koji je znalački vodio momčad do važnog uspjeha. Spominjemo i dobro suđenje, pa sve to je dobra najava subotnje utakmice s Karlovcem u Čakovcu (dvorana GŠ, 18.30 sati) gdje Čakovčani ovaj put nadamo se s manje problema najavljuju novu pobjedu i očekuju podršku iz gledališta.

Ostali rezultati 6. kola: Buzet - Bjelovar 26:32, Poreč - Siscia 25:23, Split - Nexe odgođeno, Karlovac - Croatia o. igra se danas, Medveščak - Varteks di Caprio 26:34, Gorica - Moslavina 40:20, Zamet - Dubrava 28:29.
16. Moslavina 6 1 0 5 -43 2
Parovi 7. kola: Dubrava - Buzet, Moslavina - Zamet, Varteks - Gorica, Croatia - Medveščak, Međimurje - Karlovac, Nexe - Arena, Siscia - Split, Bjelovar - Poreč.

Smijenjen trener Alan Belko?!

Pomalo neočekivano, nakon tri uzastopne pobjede u čakovečkom su premier ligašu smijenili trenera Alana Belka. Takva se kombinacija spominjala nakon dva početna poraza, iza toga imao je punu podršku uprave pa zbog toga čudi i djeluje iznenađujuće vijest da je smijenjen. Nitko od najodgovornijih u upravi nije želio detaljno komentirati spomenutu odluku (?), ponuđeno nam je šturo pismeno obrazloženje koje prenosimo u cijelosti:
»Na izvanrednom sastanku Upravnog odbora RK Međimurja održanom u srijedu 6. listopada ove godine zaključeno je: Zbog neprimjerenih i po klub štetnih izjava u medijima, te neslaganja oko vođenja klupske politike i neprimjernim ponašanjem te odnosom prema odgovornim osobama kluba, odlučeno je da se prekine suradnja s trenerom prve momčadi Alanom Belkom. Nakon razgovora s trenerom zaključeno je da bi u budućnosti bilo teško uspostaviti normalnu suradnju. Odluka je donesena jednoglasno. Do daljnjega će momčad voditi dosadašnji pomoćni trener Antonio Anđel«, u potpisu za UO kluba Duško Opačić. (Naknadno je došlo pismeno obrazloženje o razlozima smjene od strane člana uprave Damira Srneca.)
Dosadašnji trener Alan Belko koji je bio nazočan sjednici bio je iznenađen ovakvim razvojem događanja, ponudio nam je u kratkom razgovoru svoje viđenje:
- Možda sam bio previše oštar prilikom razgovora s predsjednikom kluba, također i u izjavi TV Čakovec i Digital televiziji, želio sam međutim samo zaštititi igrače. Nisam mislio ništa loše i dalje ću kada i ako budem u prilici biti na strani igrača, mislim da je sve trebalo drugačije i ne na takav način završiti.
Trenutno traju intenzivni razgovori s mogućim kandidatima za novog trenera, a mi pak u međuvremenu s pravom očekujemo da se odgovorni čakovečkog kluba konačno očituju na konferenciji za novinare i upoznaju javnost s problemima i planovima kojih ima i za koje bi upravo šira javnost trebala znati. Posebno jer je prošlo više od “100 dana” nove uprave čiji se najodgovorniji članovi još nisu očitovali o spomenutim stvarima. A trebali su se već i trebali bi se u sadašnjoj situaciji i te kako očitovati.