Sport 17.02.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

Čakovec - Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 300. Suci: Cerniar (Rijeka) i Grubišić (Velika Nedjelja).
MKA*IPC: Sladoaljev, Lončar, Pažin 1, Varga 1, Balog 1, Karačić 11, Crnić 2, Zadravec 5, Vidaković, Marčec, Mesarić, Krajner, Pašalić 1, Herman 2, Ćavar, Jelinić 7. Trener: Josip Borković
Medveščak: M. Šunjić, Vrselja, Rajić 3, Tarabochia 5, Balić, J. Šunjić 5, Kovačić, Kontrec 6, Raič 6, Jelić, Gvozdanović 1, Brnas 2, Šijak 1, Belfinger, Šprem, Sokolić. Trener: Zvonimir Bilić
- - - -
Važna pobjeda Čakovčana koja ih ponovo vodi uoči subotnjeg gostovanja u Metkoviću na visoko 3. mjesto tablice. Do pobjede su došli teško, mladi zagrebački sastav cijeli je susret igrao dobro, nešto su i sami krivi zbog nepotrebnog forsiranja u situacijama dok se rezultat lomio. Imali su međutim ipak kvalitetniji i ujednačeniji sastav i to je odlučilo pobjednika susreta.
Ponovo je briljirao na golu Tomica Sladoljev s čak 21 obranom, plus obranjeni sedmerac, odlično su igrali Igor Karačić koji je iako bolestan s 11 golova bio najbolji strijelac, te Mario Jelinić koji je postigao 7 golova, neke kada je najviše trebalo. Ostali mogu i moraju bolje. Kod gostiju također najbolji vratar Šunjić s 19 obrana. Zagrepčani su i bolje otvorili susret, u 7. su minuti vodili 3:1. Iza toga faza dobre igre domaćih i njihovo vodstvo 10:6. Očekivalo se da će poluvrijeme također završiti sigurnim vodstvom, nekoliko nepotrebnih grešaka koje su Zagrepčani iskoristili i poluvrijeme završili vodstvom 12:11. U drugom poluvremenu do finiša vrlo neizvjesno. Počelo je vodstvom gostiju od 16:13, koje su domaći ipak uspjeli stići i oni u 38. minuti voditi 17:16. Kod 18:18 Sladoljev je obranio sedmerac kada su domaći imali i igrača manje, Zagrepčani nisu iskoristili 2 zicera pa su kažnjeni s nekoliko pogodaka. U 29. minuti pobjednik je riješen, domaći su imali 3 gola razlike što im je bilo dostatno zabilježiti važnu i očekivanu pobjedu. U Metkoviću će međutim trebati igrati bolje ako žele nastaviti pobjednički niz.
► Nakon teške ozljede vratio se na teren mladi Ivor Vidaković, također i Danijel Mesarić dok u buduće dres čakovečkog prvoligaša neće više nositi Luka Barić i Filip Turk koji sada već uspješno igraju u Prvoj slovačkoj ligi, te Marko Petek koji je pojačao redove trećeligaša Nedelišća.

OSTALI REZULTATI 17. KOLA: Split - Croatia osiguranje odgođeno, Dubrava - Bjelovar 33:23, Varteks di Caprio - Metković 34:34, Buzet - Poreč 26:23, Nexe - Siscia 29:28, Karlovac - Moslavina 28:23, Zamet - Osijek odgođeno.
16. Moslav. 17 2 2 13 441:546 6
PAROVI 18. KOLA: Croatia osiguranje - Zamet, Osijek - Karlovac, Moslavina - Nexe, Siscia - Buzet, Poreč - Varteks di Caprio, Metković - MKA*IPC, Medveščak - Dubrava, Bjelovar - Split.

DUKAT 1. HRL

PRELOG - UMAG 27:15
Prelog - Školska sportska dvorana. Gledatelja 200. Suci: Kuhar (Samobor) i Prelčec (Zagreb).
Prelog: Kolarek, Vuk, Matić 2, Bergovec 2, Lesjak 4, Bratković 3, Čonkaš 1, Lončarić, Lisjak 3, Belić 3, Peklar 5, Zadravec 1, Hrešć, Hozjak 2, Janušić 1, Kočet. Trener: Saša Kuček.
SEDMERCI: Prelog 3 (3), Umag 4 (3); ISKLJUČENJA: Prelog 8, Umag 12 min. Igrač utakmice: Dino Peklar
Kao dobro uštimani orkestar, pod dirigentskom palicom trenera Kučeka, djelovali su rukometaši Preloga u pobjedi nad Umagom od +12, na otvorenju drugog dijela sezone. Gosti su samo poveli s 2:0, a nakon toga je, sve do kraja, bilo u znaku Preloga. Pokretljiva agresivna obrana koja nije dopuštala protivniku ulazak u zonu udarca, ‘’ubojiti’’ protunapadi i kreativni napadi na visoku obranu Umaga rezultirali su kontinuiranim rastom prednosti preloških rukometaša. Na odmor se odlazi s +4 (12:8), u 40. min. je +5, a u 50. +10. U posljednjih desetak minuta su na parketu bili kadeti Preloga koji su oduševili publiku svojim zalaganjem i atraktivnim akcijama.
- Kad se tako disciplinirano i s toliko želje i htijenja uđe u utakmicu, kao što su to učinili moji mladići protiv Umaga, to rijetko ne rezultira uspjehom, a da tako i izgubite niste posve nezadovoljni, jer ste dali sve od sebe. Ali ovo je tek prva dobivena bitka..., rekao je trener Kuček.
Ostali rezultati 14. kola: Zadar-Slad Ice C - Gorica 27:24, Županja - Slatina 36:23, Solin - Senj-Wallenborn 29:33, Crikvenica - Trilj-Pršut Voštane 28:23, Đakovo - Ivančica Ivanec 33:31, Kaštela Adriachem - Arena Jadrograd 25:31.
14. Slatina 14 2 0 12 382:478 4
• U 15. kolu u subotu Prelog na svom parketu dočekuje ekipu Đakova. (Z. Premuš)

II. LIGA SJEVER (Ž)
U subotu u Brod
U subotu se nastavlja prvenstvo Druge lige sjever u kojem igraju i rukometašice “Čakovca”. Kojima pak je osnovni cilj prema riječima direktora kluba Đure Bela popraviti sadašnji plasman i s 10. mjesta što prije ‘pobjeći’ prema sredini tablice. - To je realnost, tako smo se pripremali i pripremili. Imamo ekipu za to, ‘starija’ je za jednu polusezonu, motiva ne nedostaje, prvi je test subotnje gostovanje u Slavonskom Brodu.
Parovi 12. kola: Podravka Lino - Darda, Bjelovar - Pan Đakovo, Brod Gymnasium - Čakovec, Zelina - Pitomača, Vinkovci - Dragovoljac, slobodni Petrijevci.
Jesenje prvakinje i ekipa s najvećim izgledima za konačni naslov prvaka su rukometašice Zeline s 18 bodova, Čakovčanke na 10. mjestu imaju 5.

III. LIGA SJEVER (M)
Pobjeda Čakovčana, Nedelišće odgodilo
Nastavljeno je prvenstvo u Trećoj ligi sjever. U 14. kolu rukometaši Nedelišća udovoljili su traženjima Lipe i odgodili susret, dok su mladi Čakovčani kao domaćini zabilježili sigurnu pobjedu s Kučanom. U 15. kolu oba su naša predstavnika domaćini: Nedelišće Concordiji (subota, Aton, 19 sati), a Čakovčani Marofu.
Rezultati 14. kola: Marof - Ludbreg MB 28:26, Ilova - Bjelovar II 24:27, Varteks di Caprio II - Novska odgođeno, Daruvar - Garešnica-Žarkovo 30:40, Concordia - Ivanska 31:32, Lipa - Nedelišće odgođeno, MKA*IPC II - Kučan 34:24.
1. Ivanska 14 12 1 1 500:319 25
2. Garešnica 14 11 2 1 470:400 24
3. Nedelišće 13 10 0 3 439:384 20
4. Bjelovar 14 9 0 5 459:392 18
5. Ilova 14 9 0 5 431:391 18
6. Lipa 13 9 0 4 415:387 18
7. Ludbreg 14 9 0 5 403:387 18
8. MKA*IPC 14 8 0 6 474:435 16