Sport 03.03.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

RUKOMET: Tijesna pobjeda Pipa, Preložani -22

POREČ 26
Čakovec - Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 400. Suci: Jurinović (Zadar) i Mrvica (Biograd na moru).
MKA*IPC: Lončar, Sladoljev, Rodik, Varga 2, Balog 3, Karačić 4, Crnić, Zadravec 1, Vidaković, Marčec, Mesarić 4, Krajner 1, Pašalić 3, Herman 5, Ćavar 1, Jelinić 2. Trener: Dario Varga
POREČ: Čarapina, Jablan, Mataija 10, Galiot 3, Turković 2, Čorić 3, Vujić 1, Radošić, Ivanačev 3, Gudić 4, Gračić
Važna utakmica za obje momčadi, Čakovčani bez ozlijeđenog Pažina i trenera Borkovića koji je nepravedno kažnjen od strane HRS-a, Porečani kompletni s reprezentativcima Čarapinom i Mataijom na čelu. O zasluženom pobjedniku na kraju je međutim ipak presudila veća kvaliteta i ujednačenost čakovečkog sastava, konačno i volja za važnom pobjedom i bodovima.
Dobro su domaći počeli susret, u 7. minuti vodili 3:0. Kratko, već u 8. minuti bilo je 3:3, do 18. minute izjednačeno, a nakon štio je Crnić propustio realizirati dva zicera gosti su čak vodili 9:8. Tada su se domaći trgli, zaigrali dobro, s igračem manje postigli pogodak i u 25. minuti imali vodstvo 12:9. Koje su Porečani uspjeli smanjiti, na odmor se otišlo rezultatom 14:12, da Lončar sekundu pred kraj nije obranio sedmerac bilo bi i 14:13.
U 2. minuti nastavka Čakovčani su vodstvo ponovo povisili na 16:12, nakon promašenog sedmerca i zicera Karačića ponovo mnogo uzbuđenja i uskoro 16:16. To kao da je bila dobra opomena domaćima, slijedi faza vrlo dobre igre i u 46. minuti njihovo ponovo uvjerljivo vodstvo 22:18. Bilo je i +5, Mesarić je mogao riješiti pitanje pobjednika već 10-ak minuta pred kraj, nije realizirao zicer, nisu realizirane još neke prilike pa su uz mnogo muke domaći iza toga uspjeli do kraja ipak održati pozitivan rezultat i zabilježiti tijesnu, kada se sve zbroji ipak očekivanu, važnu i zasluženu pobjedu. Suđenje vrlo dobro, kakvo bi trebalo biti i kada Čakovčani gostuju.
► U subotu gostuju u Sisku, gdje ih uz sve boljeg domaćina čekaju i na više utakmica ‘poznati suci’, braća Banovići iz Požege. Do te pak utakmice Čakovčani čekaju i određene poteze iz uprave oko isplate zaostalih plaća, o čemu su odgovornima jasno dali do znanja na zajedničkom sastanku. Josip Freiler
OSTALI REZULTATI 19. KOLA: Bjelovar - Croatia osiguranje odgođeno, Split - Medveščak 31:30, Dubrava - Metković 29:26, Varteks di Caprio - Siscia 27:31, Buzet - Moslavina 28:27, Nexe - Osijek 41:23, Karlovac - Zamet 27:23; 17. kolo: Zamet - Osijek 30:25, 18. kolo: Bjelovar - Split 33:32.
16. Mosl. 19 2 2 15 488:599 6
PAROVI 20. KOLA: Croatia osiguranje - Karlovac, Zamet - Nexe, Osijek - Buzet, Moslavina - Varteks, Siscia - MKA*IPC, Poreč - Dubrava, Metković - Split, Medveščak - Bjelovar.

OSMINA FINALA KUPA
HRVATSKE
S Varteksom u Čakovcu
U Hrvatskom rukometnom savezu u Zagrebu izvršen je ždrijeb 1/8 finala rukometnog kupa za muške čije su utakmice na rasporedu u srijedu, 18. ožujka, igra se jedna utakmica. Rukometaši MKA*IPC-a nakon pet sezona konačno su domaćini, u Čakovcu ugošćuju ‘susjede’ iz Varaždina Varteks di Caprio.
- Domaćini smo i realno je nadati se pobjedi i prolasku u četvrtfinale kupa. Iako će to biti težak susret s kvalitetnim protivnikom, na kojemu očekujemo i velik broj gledatelja, kratak je bio u najavi trener Čakovčana Josip Borković.
Parovi osmine finala: Bjelovar - Karlovac, Zamet - Croatia osiguranje, Osijek - Metković, Brod konstruktor - Siscia, MKA*IPC - Varteks di Caprio, Poreč - Nexe, Medveščak - Kaštela, Moslavina - Zadar.

ZADAR - PRELOG 44:22
Zadar - SRC ‘’Mocire’’. Gledatelja: 50.
Prelog: Kolarek, Lončarić, Vuk 1, Matić (1), Bergovec 2, Lesjak 5 (2), Bratković 2, Belić 4, Zadravec 3, Martinčević 2, Janušić 2. Trener: Saša Kuček
Iskusna ekipa Zadra uspješno je iskoristila neiskustvo i nesigurnost mladog i malobrojnog sastava ekipe Preloga. Naime, ‘’Prelog’’ je u Zadar otputovao bez petorice prvotimaca (V. Belić, Čonkaš, Hozjak, Peklar, Lisjak), te je stoga, očekivano, samo u prvoj četvrtini ove utakmice bili dostojan protivnik, fizički i brojčano superiornim i veoma angažiranim Zadranima. Od rezultata 6:6 preloški16-godišnjaci čine nekoliko neprisiljenih pogrešaka, što iskusni Zadrani koriste i već na poluvremenu vode 20:11. U nastavku je ‘vjetar u leđa’ domaćinu bio i njihov raspoloženi vratar, čije su brojne obrane omogućile Zadranima niz brzih i lakih pogodaka iz kontranapada.
Ostali rezultati 16. kola: Županja - Umag 35:27, Solin - Slatina 24:22, Crikvenica - Arena Jadrograd 20:25, Ivančica - Senj 33:33, Đakovo - Trilj Pršut Voštane 25:23, Kaštela Adriachem - Gorica 30:24.
14. Slatina 16 2 0 14 426:526 4
• U 17. kolu Prelog dočekuje Županju. (Z. Premuš)

II. LIGA SJEVER (Ž)
Tako se igra!
ČAKOVEC - BJELOVAR 35:26
Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 50. Suci: Medved i Mucko (Varaždin).
Čakovec: Kolak, Poljaković, Križaić, T. Horvat 4, Vidačić, I. Horvat 3, Vugrinec 4, Šatvar, Jurković 15, Posavec 2, Dežić 7, Sklepić 2, Jurović. Trener Stjepan Golik
SEDMERCI: Čk 8/8, B 3/2. ISKLJUČENJA: Čk 8 minuta, B 20 minuta
Iznenađenje samo za one koji nisu prisustvovali susretu. Odličnom igrom tijekom svih 60 minuta domaće su nadigrale favorizirane gošće, već nakon prvog poluvremena (19:12) bilo je sve jasno oko pobjednika. Ovaj puta nije bilo slabog mjesta u momčadi, Čakovčanke igraju u sve boljoj formi. Iako su sve igračice igrale vrlo dobro, Aleksandra Kolak na golu te ‘povratice’ Ivana Horvat i Petra Jurković posebno dobro.
Ostali rezultati 13. kola: Dragovoljac - Zelina 21:42, Pitomača - Brod Gymnasium 22:23, Pan Đakovo - Podravka Lino 28:26, Darda - Petrijevci 27:33, slobodni Vinkovci.
11. Vinkovci 11 1 0 10 224:342 2
• Utakmica 14. kola s Podravkom je odgođena pa će Čakovčanke u pauzi do iduće utakmice s Petrijevcima u Čakovcu ‘klesati’ formu.

III. LIGA SJEVER (M)
Remi Nedelišća
Nakon dvije pobjede u Čakovcu mladi su Čakovčani poraženi u Pakracu, Nedelišće pak je neočekivano prokockalo pobjedu u Daruvaru. Osvojili su tek bod, djelomično ih opravdava nekompletnost sastava, šteta da nisu iskoristili zadnji napad za pobjedu.
Rezultati 16. kola: Varteks di Caprio II - Ivanska 35:37, Concordia - Kučan 37:22, Ludbreg MB - Novska 26:17, Ilova - Garešnica Žarkovo 27:23, Lipa - MKA*IPC II 39:34, Marof - Bjelovar II 23:38, Daruvar - Nedelišće 28:28.

Neočekivan poraz Preložanki
Očekivana pobjeda i neočekivani poraz naših predstavnica u ovom kolu. Mlade Čakovčanke visokim su rezultatom slavile u Lipiku, Preložanke su iznenađeno poražene na domaćem parketu od Ivančica.
Rezultati 11. kola: Prelog - Ivančice 20:23, Lipik - Zrinski 20:37, Ivanec - Bjelovar II 39:31, Viktorija - Daruvar 15:25, Koka II - Mlinar 32:26.
1. Zrinski 11 9 0 2 325:228 18
2. Koka 11 9 0 2 336:257 18
3. Bjelovar 11 7 0 4 361:280 14
4. Ivanec 11 7 0 4 349:269 14
5. Mlinar 11 7 0 4 329:374 14
6. Prelog 11 5 0 6 303:290 10
7. Ivančice 10 5 0 5 278:278 10
8. Daruvar 11 3 0 8 252:362 6