Sport 24.02.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

PROTIV ČAKOVČANA BILI SU SVI: DOMAĆINI, SUCI, DELEGAT I - POLICIJA!!

Metković - Sportska dvorana. Gledatelja: 500. Suci: Prpić i Szekely (Zagreb).
Metković: Pušić, Kolovrat 6, Čuzić 3, Sabljić 4, Vidović 2, Sršen 6, Paponja 6, R. Ilić 1, Crnčević, Vučković, Jurković, M. Ilić, Kežić, Brozović. Trener: Anić
MKA*IPC: Lončar, Sladoljev, Varga 3, Karačić 7, Crnić 5, Zadravec 1,Pašalić 2, Herman 5, Ćavar 1, Jelinić 1, Balog, Marčec, Mesarić, Krajner. Trener: Borković
- - - -
Nakon gostovanja u Metkoviću u čakovečkom se klubu odgovorni za njegovo vođenje, igrači i struka, trebaju ozbiljno zamisliti kako dalje. Sada je već, a prvenstvo je tek nastavljeno, jasno da će imati mnogo problema u nastavku, uoči svake utakmice posebno one kada budu gostovali. Slučaj Metković to je jasno dao do znanja.
U daleki su Metković Čakovčani otputovali dan ranije i odmah naišli na prvi u nizu problema. Nitko ih od domaćina nije dočekao, morali su odmah gotovinom platiti boravak iako je prilikom gostovanja Metkovića u Čakovcu dogovoren reciprocitet, jer su u Čakovcu igrači i vodstvo Metkovića imali sve plaćeno od strane domaćina - Čakovčana. Tijekom utakmice nisu imali ni minimum zaštite službenih osoba. Zagrebački sudački par sudio je ispod svakog minimuma, uklopio se u scenarij i delegat Bukurov iz Trogira, policija kada je trebalo intervenirati “zatvorila je oči”, posebno kada je u teren u finišu susreta utrčao jedan gledatelj i napao Vargu prilikom izvođenja slobodnog udarca. U takvim se trenucima utakmica prekida, u Metkoviću to nije nitko ni zabilježio, također ni crveni karton treneru Borkoviću, dat bez razloga i objašnjenja.
U takovoj atmosferi igran je gotovo cijeli tijek susreta, svi u redovima Čakovčana pitaju se kome to služi i kamo vodi i dokle će tako. Zbog svega toga ne treba ovaj puta zamjeriti igračima na porazu i igri, nisu imali regularne uvjete za to. Istina, utakmicu su prilično loše otvorili, domaći su to iskoristili i došli u rano vodstvo, koje su zadržali do kraja. Kada su Čakovčani bili na domak izjednačenju ispriječili su im se suci i gledatelji i biti će zanimljivo pratiti daljnja događanja. Jer cijeli je susret snimila Čakovečka digitalna TV, mogli smo sve to vidjeti i potvrditi da smo u pravu kada ovako pišemo. U Zagreb ide argumentirani i dokumentirani protest, hoće li od toga biti koristi sumnjamo, slična događanja na polufinalu Kupa prošle godine u Dubrovniku daju nam pravo tako nešto tvrditi.
Ukratko Čakovčani su se iz Metkovića vratili poraženi i poniženi. Zašto im se to događa ima i za to odgovor. Kratak i jasan, moćnici u hrvatskom rukometu očito su im odlučili ‘zagorčati život’ do kraja prvenstva i onemogućiti im visoki plasman. Baš nas zanima kraj ove “tužne za rukomet priče”, koja nije od jučer i koja traje već drugu sezonu za redom.
U takvoj situaciji Čakovčani dočekuju u subotu u dvorani GŠ-e u 19 sati direktnog protivnika s vrha tablice, ekipu Poreča.

OSTALI REZULTATI 18. KOLA: Croatia osiguranje - Zamet 37:26, Osijek - Karlovac 37:31, Moslavina - Nexe 20:25, Siscia - Buzet 28:21, Poreč - Varteks di Caprio 35:26, Medveščak - Dubrava 24:24, Bjelovar - Split odgođeno.
16. Moslavina 18 2 2 14 461:571 6
PAROVI 19. KOLA: Bjelovar - Croatia osiguranje, Split - Medveščak, Dubrava - Metković, MKA*IPC - Poreč, Varteks di Caprio - Siscia, Buzet - Moslavina, Nexe - Osijek, Karlovac - Zamet.

RUKOMET
DUKAT 1. HRL (M)
Još jedna važna
pobjeda
PRELOG - ĐAKOVO 43:35
Prelog - Školska sportska dvorana. Gledatelja: 200. Suci: Lovrić i Tanasić (oba Zg).
Prelog: Kolarek, Belić, Vuk, Matić 2, Bergovec 4, Hozjak 2, Lesjak 10, Bratković 4, Čonkaš 5, Lončarić, Lisjak 2, Belić, Peklar 10, Zadravec 1, Hozjak, Janušić 3. Trener: Saša Kuček
Izuzetno važan korak na teškom putu ka opstanku napravili su rukometaši Preloga pobjedivši goste iz Đakova. Od samog početka domaća momčad je pokazala odlučnost i želju da ovu utakmicu riješi u svoju korist. Na žalost, u 3. minuti se ozlijedio Vladimir Belić (distorzija skočnog zgloba), bitna karika preloške momčadi. Ipak, već dobro prepoznatljiva igra Preloga, agresivna obrana i brzi, dobro organizirani napadi, uz bodrenje vjerne publike, rezultirali su postepenim, ali sigurnim stvaranjem rezultatske prednosti. Na poluvremenu je već značajnih +5 (21:16). U nastavku slična slika, da bi u 57. min. bilo +9 i na kraju uvjerljivih +8. U redovima domaćih po broju pogodaka istakli su se Lesjak i Peklar, iako su svi igrači iz zapisnika dali svoj značajan doprinos ovoj važnoj pobjedi.
14. Slatina 15 2 0 13 404:502 4
• U 16. kolu Preložani odlaze na teško gostovanje ekipi Zadra, koja trenutno dijeli 2. mjesto na prvenstvenoj tablici. (Z. Premuš)

II. LIGA SJEVER (Ž)
Startni poraz
BROD G. - ČAKOVEC 33:23
Sl. Brod - dvorana Brod. Gledatelja: 50. Suci: Lušić i Uglik (Vinkovci).
Čakovec: Kolak, Vidačić 1, Kržina, Vojković, Peršak 2, I. Horvat 4, Vugrinec 3, Šatvar, Jurković 5, Cerovec 5, Posavec 1, Sklepić 2. Trener Đuro Bel
Čakovčanke su u drugi, odlučujući dio prvenstva startale s porazom. Nastupile su u Sl. Brodu nekompletne, bez čak pet prvotimki i bolesnog trenera Golika. Domaće su to znale iskoristiti, imale su u tome i “podršku” slabih vinkovačkih sudaca i one su te koje bilježe pobjedu i važne bodove.
Ostali rezultati 12. kola: Podravka Lino - Darda 32:27, Bjelovar - Pan Đakovo 35:26, Zelina - Pitomača 35:24, Vinkovci - Dragovoljac 22:14, slobodni Petrijevci.
11. Vinkovci 11 1 0 10 224:342 2
• Čakovčankama ostaje planirati kako do bodova u subotu (dvorana, GŠ, 16.30 sati) s visokoplasiranim sastavom Bjelovara.

III. LIGA SJEVER (M)
Teške pobjede
Dvije nove pobjede naših predstavnika. Obje su ostvarene teško, boljom igrom u drugom poluvremenu. Nedelišće je nakon 11:15 poslije prvih 30 minuta boljom igrom u drugom dijelu došlo do pobjede 28:24 i važnih bodova nad Concordijom iz Lepoglave. U subotu na gostovanju u Daruvaru očekuju nova 2 boda. Mladi pak su Čakovčani nakon 10:10 poslije prvog poluvremena u drugom dodali “gas” i pobijedili Marof 29:25. U 19. kolu gostuju u Pakracu kod Lipe.
Rezultati 18. kola: MKA*IPC - Marof 29:25, Kučan - Lipa 31:22, Garešnica Žarkovo - Varteks DC II 32:24, Bjelovar II - Ludbreg MB 24:22, Nedelišće - Concordia 28:24, Ivanska - Daruvar 39:29, Novska - Ilova 25:37.

Početna dva poraza
Drugi dio prvenstva naše su predstavnice počele s dva poraza. U derbi susretu mlade Čakovčanke su kao domaćini poražene od jedinog konkurenta za naslov prvakinja, vršnjakinja varaždinske Koke. To im je drugi poraz u međusobnim susretima pa će do kraja prvenstva odlučivati svaki bod ili kiks. Rukometašice Preloga poražene su u Ivancu od dojučerašnjih drugoligašica pa sad oba naša sastava čekaju bodove u drugom kolu nastavka prvenstva. Čakovčanke na gostovanju u Lipiku, a Preložanke doma s Ivančicama.
Rezultati 10. kola: Bjelovar II - Mlinar 34:28, Zrinski - Koka II 23:28, Daruvar - Lipik 32:28, Ivančice - Viktorija odgođeno, Ivanec - Prelog 27:24.

Dvije pobjede
Mlađi kadeti čakovečkog prvoligaša i dalje drže vodeću poziciju na tablici. U Davoru su rezultatom 22:19 pobijedili domaći istoimeni sastav, iza toga bili uvjerljivi i sa sastavom mlađih kadeta Nove Gradiške, rezultatom 28:17. U 9. krugu Čakovčani nastupaju u Varaždinu i očekuje se da s dvije nove pobjede učvrste vodeću poziciju na tablici.
Pod vodstvom trenera Alana Belka u Davoru su igrali: Vidović 2, Horvatić 6, Škrobar 8, Novak 2, Kolarić 8, L. Raguž 1, Rešetar 1, B. Raguž 6, Torner 7, Puklek 3, Vurušić 3, Breznik, Kočevar, Varošanec 3.