Sport 26.11.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:20.

MEĐIMURJE 21
UMAG 28
Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja 50. Suci: Hunjadi i Zečević (Zagreb).
Međimurje: Horvat, Goričanec 2, Mišević 3, Škrobar, Sklepić 4, Bralić, N. Petek, Levak 2, Blagus, Lacić, Hutinec 4, Bašek, Kovačević, Hajdarović, M. Petek 6. Trener Ivica Haček
Sedmerci - Međimurje 4/4, Umag 4/2. Isključenja - Međimurje 6 minuta, Umag 8 minuta
Iako su igrali bolje nego u nekim prijašnjim susretima, iako su igrali s drugoplasiranim sastavom Lige i iako su prvi dio susreta igrali uglavnom dobro, na kraju, po nekoj tradiciji, Čakovčani nisu uspjeli. U prvih 30 minuta uglavnom su vodili, imali su na golu izuzetno raspoloženog Horvata koji je osim 5-6 zicera obranio i 2 sedmerca. To nisu znali iskoristiti i već tada mnogo griješili pa je poluvrijeme završeno bez pobjednika 8:8. A i gostujući je vratar, igrač utakmice Modrušan tijekom cijelog susreta bio raspoložen, no on je, za razliku od domaćeg vratara, imao podršku ostalih. Nakon vodstva 9:8 početkom drugog poluvremena domaći su kao po već nekoj „uhodanoj tradiciji“ stali, puno su griješili u obrani i napadu što su gosti znali iskoristiti i, uglavnom iz kontri, punili im mrežu te na kraju zabilježili pobjedu.
Ostali rezultati 12. kola: Kozala - Biograd 36:31, Moslavina - Županja 27:24, Matulji - Crikvenica 26:23, KTC - Senj 30:26, Đakovo - Hrvatski dragovoljac 29:19, Dugo Selo - Osijek 23:29.
14. Senj-Wal. 12 2 1 9 -61 5
• U posljednjem kolu Čakovčani gostuju u Osijeku.

II. LIGA-SJEVER (M)
Poražena i Požega
PRELOG 30
POŽEGA 24
Prelog - sportska školska dvorana. Gledatelja 250. Suci: Baić i Šuletić.
Prelog: V. Belić 4, Matić, Balog 4, Bergovec 3, Najman, Lončarić, Bratković, Horvatić, Krajner 5, Malek, Mikloška, Martinčević 5, Halić, Janušić 4, M. Belić 5, Šelja. Trener Josip Borković
Rukometaši Preloga ostvarili su potpuno zasluženu pobjedu protiv čvrste i kvalitetne Požege. Domaćin je od početka utakmice bio bolja ekipa da bi povećavao prednost te na odmor otišao s +6. U nastavku domaćin se malo opustio te propustio realizirati nekoliko kontri i polukontri da bi gosti do 45. minute smanjili prednost na gol razlike (24:23), ali tada je ponovo Prelog pojačao i otišao na +7.
Ostali rezultati 9. kola: Garešnica - Đurđenovac 10:0, Viro-Virovitica - Slatina 23:26, B. Manastir - Borovo 30:36, Brod - Ilova 32:31, Ivanska - Ivančica 23:22.

12. Đurđen. 9 1 0 8 -76 0

• 10. kolo: Đurđenovac - Prelog. (Z. Premuš)

II. LIGA-SJEVER (Ž)
Sudački ‘masakr’ u Pitomači
PITOMAČA - ZRINSKI 27:27
Pitomača - sportska dvorana. Suci: Medved i Murić (Varaždin).
Zrinski: Markanović, Ivačić, Žvorc, P. Posavec 7, Šarić, Makar 3, Androić, Glad, S. Posavec 7, E. Horvat, Zadravec 3, Resman 1, T. Horvat 4, Car, L. Posavec 2, Benčik. Trener Željko Golik
Iako su, kada se sve zbroji, osvojile veliki bod Čakovčanke su se iz Pitomače vratile vrlo nezadovoljne, s mnogo ozljeda i modrica, ogorčene i ponižene. Domaće nisu birale sredstva i način kako uspjeti, slabi suci podlegli su velikim pritiscima i atmosferi u dvorani i na terenu, posebno u drugom poluvremenu i finišu susreta, kada su dozvolili domaćima mnogo toga što nema veze s rukometom. U prvom su poluvremenu Čakovčanke igrale vrlo dobro i taj dio susreta dobile 17:10, u drugom dijelu nije im dozvoljeno nastaviti dobrom igrom pa je neriješen rezultat na kraju čak i povoljan.
Ostali rezultati 7. kola: Tvin Trgocentar - Brod Gymnasium 34:22, Pan Đakovo - Ivanec 30:26, Podravka Lino - Đurđevac 42:22, Bjelovar - Darda 30:20.
10. Đurđevac 7 0 0 7 -77 0
► U subotu u Čakovcu gostuje Podravka Lino. Čakovčanke su izrazile veliko nezadovoljstvo odlukom HRS-a zbog oduzetog boda, a dokazale su da su sva dugovanja (riječ je o 700 kuna) uredno i na vrijeme podmirena. Sada s nestrpljenjem čekaju rješenje žalbe da im se taj nepravilno oduzeti bod vrati, također da prestanu doživljavati neugodnosti i nepravednosti na terenima.
3. LIGA SJEVER - ŽENE
Porazi naših
Kolo pred kraj prvog dijela prvenstva porazi naših predstavnica. U Varaždinu je drugi sastav Koke bio bolji od Preloga, a u Bjelovaru drugi sastav Bjelovara od Čakovca. U posljednjem su kolu obje naše ekipe domaćini, Prelog križevačkom Mlinaru, a Čakovec drugom sastavu Koke. Prilika im je to za popravak dojma i poboljšanje bodovnog salda.
Rezultati 9. kola: Koka II- Prelog 24:21, Mlinar - Veliko Trojstvo 25:34, Bjelovar II - Čakovec 33:13. Redoslijed: Veliko Trojstvo 13, Bjelovar II 12, Mlinar 9, Koka I 7, Prelog 5 i Čakovec 4 boda.
KADETSKA LIGA (Ž)
Tri pobjede Čakovčanki
Počelo je prvenstvo u kadetskoj ligi za žene (rođene 1996. i mlađe), u prva dva kruga mlade rukometašice čakovečkog Zrinskog zabilježile su tri sigurne pobjede i već na startu najavile visoke ambicije. Prvo su u Varaždinu pobijedile vršnjakinje Koke 23:16, a onda u Bjelovaru domaći istoimeni sastav 29:24, iza toga i Tvin Trgocentar Virovitica 35:13. Šteta da su ponovo pokušali, srećom nisu uspjeli svoju „igru“ u Bjelovaru odigrati suci. Pod vodstvom trenera Željka Golika za kadetkinje Zrinskog su igrale: Ivačić, Markanović, Dominić, Zadravec, Stela i Paula Posavec, Resman, T. Horvat, Makar, Benčik, Androić, Car, Šarić, Glad, Ahel, Laptoš, Marković, Sinanović i Ladić. U nedjelju se u Koprivnici igra treći prvenstveni krug.
Istovremeno su u Čakovcu igrane utakmice 2. kruga Prve HRL za djevojčice A. Mlade igračice čakovečkog Zrinskog pod vodstvom trenerice Darinke Pavleković bile su rezultatom 14:7 boje od Đakova, iza toga poražene su od TvinTrgocentra Virovitica 14:10. Igrao je sljedeći sastav: Vuić, Kozjak, Gudlin, Pajić 5, Senčar 2, Prugović 4, Ružman 1, Talaš 2, Bogdan 4, Malašić 6, P. Vnuk, Blagus i J. Vnuk. Treći krug na rasporedu je u Ivanskoj 18. prosinca.