Sport 12.11.2009. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:35.

RUKOMET: Uvjerljiva igra, uvjerljiva pobjeda

MKA*IPC 35
KARLOVAC 23
Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 400. Suci: Barle i Vučić (Zagreb).
MKA*IPC: Lončar, Sladoljev, Pažin 3, Varga 3, Barić 2, Balog, Karačić 3, Zadravec 1, Turk 1, Crnić 3, Rodik 3, Mesarić 2, Krajner 3, Herman 3, Ćavar 3, Jelinić 5. Trener Josip Borković
Karlovac: Glumac, Benković 1, Šajatović 1, Mijolović 1, Zirdum 2, Obranović 1, M. Štrucelj, Rački 1, Višnić 1, Smojver, Požega 1, D. Štrucelj 7, Karić, Bačić 4, Batinić 3, Bilušić. Trener Dražen Požar
Čakovečki su rukometaši dobro iskoristili pauzu u prvenstvu, to su na svojoj ‘koži’ osjetili Karlovčani koji su na parketu čakovečke dvorane još i dobro prošli. U jednoj vrlo lijepoj i zanimljivoj utakmici, domaći su prikazali vrlo dobru igru tijekom svih 60 minuta, igru koja privlači gledatelje, trener Borković pak je dao priliku zaigrati svima i svi su je dobro iskoristili.
Već u 6. minuti vodili su 3:0, u 16. je bilo 9:1, Karlovčani su svoj drugi gol postigli tek u 16. minuti što potvrđuje konstataciju o vrlo dobroj igri domaćih. Na čelu s vratarom Sladoljevom koji je dok je branio nanizao 14 obrana, kad ga je zamijenio Lončar i on je nastavio dobro braniti. Prvo su poluvrijeme Čakovčani završili vodstvom 16:8, u drugom su nastavili, čak i s 2 igrača manje postigli su pogodak, a imali su vremena odigrati i nekoliko akcija za gledatelje. Ni nekoliko grešaka inače dobrih sudaca nije ih poremetilo u igri pa su u 48. minuti imali prednost od 9 razlike (27:18), kasnije su to vodstvo povećali i završili susret s uvjerljivih +12. Osim spomenutog vratarskog para i svi ostali igrali su vrlo dobro, trener Borković dobro je rasporedio snage i svi su dobili zasluženi aplauz s tribina. Što se tiče gledatelja, treba zabilježiti da su se “spojile” navijačke skupine rukometaša “Sjeverni vitezovi” i nogometaša “Anđeli”.
Josip Freiler

Ostali rezultati 9. kola: Buzet - Croatia osiguranje 28:39, Varteks di Caprio - Nexe 35:34, Dubrava - Zamet 29:27, Split - Osijek 32:34, Bjelovar - Moslavina 37:27, Medveščak - Siscia 27:30, Metković - Poreč 23:23.
16. Medveščak 9 2 0 7 236:295 4
Parovi 10. kola: Croatia osiguranje - Poreč, Siscia - Metković, Moslavina - Medveščak, Osijek - Bjelovar, Zamet - Split, Karlovac - Dubrava, Nexe - MKA*IPC, Buzet - Vartes di Caprio.

Sutra derbi u Našicama
Dobra igra s Karlovcem Čakovčanima treba poslužiti kao “recept” za utakmicu s Nexeom u Našicama, drugoplasiranom sastavom lige, gdje igraju već sutra (srijeda) unaprijed utakmicu 10. kola. Našičani su favoriti, ali koji ne pobjeđuju uvijek, posebno ako su uvjeti za igru regularni. U što pomalo sumnjamo jer nas na to tjeraju suci. Utakmicu naime sude braća Vedran i Vanja Banović iz Požege koje do sada uvijek pamtimo po lošem suđenju. Na svakoj su utakmici Čakovčane oštetili, možda su Našice pozitivan preokret? (j.f.)