Sport 26.11.2009. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:36.

Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 400. Suci: Jurinović (Zadar) i Mrvica (Biograd na moru).
MKA*IPC: Lončar, Sladoljev, Pažin 2, Barić, Balog, Rodik, Karačić 7, Crnić, Zadravec, Turk 1, Mesarić 2, Krajner 4, Pašalić 2, Herman 2, Ćavar 6, Jelinić 3. Trener Davor Varga
Buzet: Petrić, Šverko, Prodan, Grižančić 3, Gašpar 2, Ljubotina, Sirotić, Mavrović 3, Vrkljan 5, Slipčević, Vozila 3, Silić, Šunjić 7, Dragičević. Trener Mario Sirotić
- - - -
Mladi-novi trener Čakovčana, još jučer kapetan ekipe i jedan od ključnih igrača Davor Varga, startao je pobjedom na novoj “dužnosti”. Važnom i zasluženom, u susretu koji je najavljivan kao ‘mali derbi’. I koji je zaslužio takav epitet, “Buzet” se, iako je novi u ligi, pokazao kao vrlo dobar i kvalitetan sastav, Čakovčani su morali zaigrati dobro da dođu do očekivane pobjede i važnih bodova.
A igrali su vrlo dobro u drugom poluvremenu kada su stekli odlučujuću prednost i kada su igrali kako se to očekuje od momčadi njihovog renomea. Pobjeda je tim važnija kada se zna da je velik broj igrača igrao ozlijeđen, bez treninga, da se igralo bez “dojučerašnjeg” uspješnog trenera Josipa Borkovića, i da je bio i imperativ pobjede.
U prvom dijelu izjednačeno, Čakovčanima nije bilo dostatno ni vodstvo od +3 (9:6) da stenu odlučujuću prednost. Uvijek su u tim trenucima griješili, u obrani i napadu, pa se na odmor otišlo s 12:12. Početkom drugog poluvremena gostujući je vratar obranio 3 zicera, gostu su poveli 13:12 i “razljutili” domaće, koji su zaigrali vrlo dobro, posebno u obrani, stekli odlučujuće vodstvo koje do kraja susreta nisu ispuštali. U 35. minuti vodili su 16:13, gosti su im se približili na 16:15, više nisu mogli. Domaći su igrali dobro, diktirali tempo i punili mrežu solidnog vratara Petrića. I kod domaćih oba vratara vrlo solidna, Igor Karačić dobro je na terenu vodio momčad u odsutnosti sada trenera Varge, bez greške je odigrao Dragan Ćavar, iako ozlijeđen u drugom poluvremenu i Igor Krajner. Ostali koji su igrali ili ulazili u igru dali su pobjedi puni doprinos. Šteta da u dvorani i dalje nema više gledatelja, Čakovčani su svojom igrom to zaslužili. Valjda će dobro igrati i u subotu u susjedskom derbiju u Varaždinu s “Varteks di Capriom”.

RUKOMET
1. DUKAT HRL (M)
Kad se suci umiješaju...
SENJ WALLENBORN - PRELOG 34:26
Senj - sportska dvorana. Gledatelja 200. Suci: Kuhar (Samobor) i Prelčec (Zg).
Prelog: Kolarek, Belić 2, Lesjak 3, Hoblaj 1, Bergovec 1, Hozjak, Novak 1, Bratković, Lončarić, Lisjak 1, Belić 5, Peklar 6, Hrešč, Vuk, Janušić 1, Bedić 5. Trener: Saša Kuček
Nakon početne nesigurne igre posebno u obrani rukometaši Preloga su se posložili, zaigrali dobro te su oko 20. minute vodili 10:9 da bi se ponovno umiješali suci s nekoliko isključenja što je kod gostiju unijelo nervozu i pad koncentracije, a to je rezultiralo porazom od 34:26.
Ostali rezultati 10. kola: Slatina - Gorica 30:42, Arena - Umag 40:34, Trilj - Zadar 23:29, Ivančica - Županja 30:21, Crikvenica - Kaštela 36:33, Đakovo - Solin 33:21.
14. Umag 10 2 0 8 255:326 4
• U sljedećem kolu Prelog ugošćuje ekipu Arena Jadrograd, koju se s kvalitetnim pristupom može dobiti. (Z. Premuš)

II. LIGA SJEVER (Ž)
Ponovo neregularnosti!
DRAGOVOLJAC - ČAKOVEC 28:28
Slatina - dvorana OŠ. Gledatelja: 100. Suci: Presak i Blesić (Koprivnica).
Čakovec: Jurović, Poljaković, Križaić, Horvat 2, Vidačić, Haček 1, Vugrinec 6, Jurković 12, Posavec 2, Dežić 3, Sklepić 2, Šatvar. Trener Stjepan Golik
Tri sekunde dijelilo je Čakovčanke do pobjede. Domaće su iza toga imale napad koji je trajao čak 10-ak sekundi i vodstvo Čakovčanki 28:27 iz tog napada anulirale. Unatoč opravdanim protestima suci i delegat priznali su ovaj neregularan pogodak. No i ovaj je rezultat za mladu čakovečku ekipu uspješan i poticajan. Posebno što su u drugom poluvremenu nadoknadile vodstvo 19:14 domaćih iz prvih 30 minuta, i što su one u finiš susreta ušle s +1. Da se nisu u Čakovec vratile s 2 boda, opisali smo razlog.
Ostali rezultati 9. kola: Bjelovar - Podravka 32:22, Brod Gym. - Petrijevci 29:26, Zelina - Darda 41:29, Vinkovci - Pan Đakovo 20:26, slobodna Pitomača.
11. Vinkovci 8 0 0 8 154:264 0
• U idućem susretu Čakovčanke ugošćuju ekipu “Vinkovaca” i očekuju sigurnu i važnu pobjedu.

III. LIGA SJEVER
Maksimalni učinak
Protekli su vikend naši predstavnici postigli maksimalni - 100% učinak u prvenstvu.
■ ŽENE - kod žena je odigrano 8. kolo, obje naše predstavnice postigle su pobjede, obje na gostovanju. Igračice “Preloga” u Novskoj kod “Viktorije” bile su vrlo učinkovite 39:22, a uspješne su bile i mlade igračice čakovečkog “Zrinskog” u Bjelovaru kod drugog sastava istoimenih drugoligašica, rezultatom 28:25. Čakovčanke u subotu u 14.30 sati u dvorani Graditeljske škole igraju derbi susret s “Mlinarom” Križevci, koji odlučuje o naslovu jesenjeg prvaka.
■ MUŠKI - kod muških je igrano 9. kolo, u derbiju u Nedelišću domaći sastav bio je superioran do tada vodećem sastavu “Garešnice”, bilo je 36:28, dileme oko pobjednika svih 60 minuta nije bilo, rezultat je poticajan pred gostovanje u Ivanskoj, vodećeg sastava. Mladi pak su rukometaši čakovečkog prvoligaša pobijedili vršnjake bjelovarskog prvoligaša, tijesno 32:30. U sljedećem kolu gostuju u Novskoj.
Rezultati 9. kola: Daruvar - Varteks 34:28, MKA*IPC II - Bjelovar II 32:30, Ivanska - Marof 40:26, Concordia - Ilova 26:27, Lipa - Ludbreg MB 36:32, Nedelišće - Garešnica 36:28, Kučan - Novska 35:30.