Sport 25.05.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

Čakovec - Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 300. Suci: Vučić i Barle (oba Zagreb).
Međimurje: Kvesić, Marciuš, Kovačević, Zubac 3, Varga 3, Jeftić 5, Krajner 3, Zadravec 2, Malović, Paponja 7, Martinjak 1, Martinčević 3, Herman 3, Petek 1. Trener: Antonio Anđel
CO Zagreb: Šego, Pešić, Marić 3, Kopčo 1, Stepančić 2, Kopljar 6, Matulić 3, Jaškić, Špiler 4, Gojun 3, Štrlek 10, Vukić 2, Balić, Valčić 2, Bogunović, Šebetić. Trener: Ivica Obrvan
- - -
Iznenađujuće mali broj gledatelja prisustvovao je utakmici Čakovčana s državnim prvacima koji su očekivano pobijedili, igrali su koliko im je trebalo da dođu do 28. prvenstvene pobjede. Šteta, mogli su prisustvovati dobroj igri Čakovčana, posebno u prvih 30 minuta. Počeli su vrlo dobro, vodstvom od 2:0, ono je u 6. minuti iznosilo 6:3, tek u 11. minuti gosti su poravnali na 8:8. Njihovi vratari nisu imali rješenja za raznovrsne napade i udarce domaćih, za razliku od njih domaći je vratar Kvesić bio taj koji je odličnim obranama (u 1. poluvremenu 10+1) pridonio dobroj igri. U 20. minuti bilo je 13:13, imali su Čakovčani kod vodstva ‘zagrebaša’ 19:18 zicer za izjednačenje, a nedostajala im je desetinka sekunde da poluvrijeme završi 19:19.
Dobro su se držali i početkom 2. poluvremena, u 35. minuti gosti su vodili 22:21. Tek tada kada im je ponestalo koncentracije i kada su počeli griješiti, među ostalim propustili realizirati i dva sedmerca, igrači trenera Obrvana to su iskoristili, po pravilu iz kontri postizali golove i na kraju zabilježili očekivanu pobjedu. Trener Anđel dao je priliku zaigrati svima, posebno onima koji manje igraju, najbolje je to iskoristio mladi još junior Martinčević.
Unatoč poraza Čakovčani nisu razočarali, nadamo se da neće ni u zadnjem prvenstvenom susretu u Buzetu gdje gostuju u subotu. Nadamo se također da će se tijekom tjedna održati najavljena sjednica uprave kluba, čiji članovi imaju mnogo toga za riješiti. Naravno ako žele da se situacija u klubu stabilizira. Sadašnja je i dalje teška, da ne upotrijebimo teže riječi.

Ostali rezultati 29. kola: Karlovac - Buzet 30:25, Arena - Medveščak 31:34, Split - Gorica 30:35, Poreč - Zamet 35:34, Bjelovar - Dubrava odgođeno, Siscia - Moslavina 36:22, Nexe - Varteks Di Caprio 36:28.
1. Zagreb 28 28 0 0 981:668 56
2. Nexe 29 27 1 1 997:796 55
3. Bjelovar 28 17 1 10 788:789 35
4. Siscia 29 15 2 12 807:753 32
5. Poreč 29 14 3 12 823:842 31
6. Dubrava 28 15 0 13 782:776 30
7. Gorica 29 13 3 13 880:849 29
8. Karlovac 29 14 0 15 782:802 28