Rukomet 28.11.2018. 10:09. Zadnja izmjena: 28.11.2018. 10:13.

1., 2. i 3. rukometna liga sjever (M): Poraz Preloga u Križevcima

• 1. HRL SJEVER (M) - 11. KOLO: Poraz Preloga u Križevcima

KTC – Prelog 29:25

Križevci - SD Križevci. Gledatelja 150.

Prelog: D. Bogović 5, P. Bogović 1, Krajner 6, Novak, Požgaj 1, Lončarić, Nestić, Koprek 2, Matijević, Zadravec 3, Belić 7, Koprivec. Trener: Alan Belko.

Poraz rukometaša Preloga u Križevci protiv KTC-a koji je tijekom cijele utakmice vodio s nekoliko pogodaka prednosti i to vodstvo uspio zadržati do kraja te ostvariti zasluženu pobjedu. (Z. Premuš)

• 2. RUKOMETNA LIGA SJEVER (M) – 11. KOLO: Važna pobjeda Čakovčana

ZG Dubrava – Čakovec 31:38

Zagreb – Dvorana Dubrave. Gledatelja: 150. Suci:Gagula i Zorko (oba Zagreb).

Čakovec: Marciuš, Hajdarović, Jeftić 2, Škrobar, Farkaš, N. Petek 3, Čapalija, Hozjan, Horvatić 7, Horvat 1, Srnec 11, M. Petek 2, Toplek, Sklepić 8, Levak 3, Herman 1. Trener: Josip Borković.

Važna pobjeda Čakovčana koja dvostruko vrijedi jer su bodovi osvojeni na gostovanju kod protivnika s vrha tablice. Igrali su Čakovčani jednako dobro svih 60 minuta, borbeno, efikasno i dobro u obrani, prema dogovorenoj taktici tako da uspjeh nije mogao izostati. Nakon prvih 30 minuta imali su prednost +4, a tu su prednost održali i na kraju povećali na nedostižnih +7.

Na ovoj utakmici igrao je po prvi puta nakon povratka u Čakovec njihov dojučerašnji igrač Bruno Levak koji će biti veliko pojačanje u nastavku prvenstva.

U subotu slijedi novo gostovanje, ovaj puta u Velikoj Gorici kod Zagorice, s kojeg se očekuju ponovo dobre vijesti. (Josip Freiler)

• 3. RUKOMETNA LIGA SJEVER (M): Porazi naših predstavnika

Osmo prvenstveno kolo bilo je neuspješno za naše predstavnike. Mladi rukometaši Čakovca II (Kocijan 3, Vrbanec 1, Ninić, Golubić, Škoro, I. Horvat, Novak, Ovčar 4, Lukman 3, Hozmec 9, Želežnjak 1, Vincek 1, Belović, Kos 3, Vurušić, Malovec - trener: Antonio Anđel) poraženi su u Grubišnom Polju od iskusnog sastava Ilove 35:25.

Poraženi su i rukometaši Nedelišća (J. Zebec 4, Obadić, Bedić, Kovačić 5, Goričanec 3, Krnjak, Slaviček 2, Bratković 4, M. Zebec 7 – trener: Nebojša Buvač) u Novom Marofu rezultatom 28:25 od vodećeg sastava Marofa, mogli su međutim rezultatski uz samo malo više koncentracije bolje proći.

Rukometaši Preloga II svoj su susret s Bjelovarom II odgodili.

Redoslijed: Marof 14, Čakovec II, Ilova i Ivanska 12,Nedelišće 7, Bjelovar II i KTC II 6, Prelog II 4, Daruvar 3, Novska 2 i Vidovec II bez bodova. (Josip Freiler)