Rukomet 20.02.2019. 09:28. Zadnja izmjena: 20.02.2019. 09:29.

1., 2. i 3. rukometna liga sjever (M): Prelog slavio u Đakovu

1.HRL SJEVER (M) - 16. KOLO: Prelog slavio u Đakovu

ĐAKOVO 31

PRELOG 34

Đakovo - GNS Dvorana. Gledatelja 300. Suci: Barle i Vučić (Zg).

Prelog: D. Begović 7, P. Begović, Krajner 8, Novosel 3, T. Novak, Škvorc, D. Novak, Požgaj, Mikac, Lončarić, Koprek 7, Zadravec 3, Belić 6, Koprivec. Trener: Alan Belko.

Odlične vijesti stižu nam iz Đakova gdje su rukometaši Preloga ostvarili izuzetno važnu i potpuno zasluženu pobjedu nad istoimenim domaćinom. Preložani su izuzetno motivirano i raspoloženo ušli u utakmicu da bi prvi dio završili vodstvom od četiri pogotka prednosti, da bi na kraju završilo s tri pogotka prednosti za goste iz Preloga.

Svi igrači odigrali su odličnu utakmicu te zaslužuju pohvale i čestitke, a novo gostovanje slijedi im u subotu u Osijeku. (zp)

2. HRL SJEVER (M) – 16. KOLO: Čakovec sve bliže naslovu

ČAKOVEC 37

PETRINJA 23

Čakovec – Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 150. Suci: Josip Gagula i Mirko Zorko (oba Zagreb).

Čakovec: Marciuš, Hajdarović, Lacić, Levak 7, Jeftić 2, Škrobar, Farkaš 3, N. Petek 1, Čapalija 3, Tkalčec 1, Srnec 5, M. Petek 4, Sklepić 4, Toplek 2, Horvat 4, Herman 1. Trener: Josip Borković.

Čakovčani nastavljaju s pobjedama, imaju sedam bodova prednosti na 1. mjestu i polako se približavaju zacrtanom cilju – osvajanju naslova prvaka i plasmanu u 1. ligu-sjever. Protiv Petrinje nije bilo dileme oko pobjednika, tek s koliko će na kraju razlike završiti ovaj susret. U prvom poluvremenu gledali smo relativno izjednačenu utakmicu da bi se domaćin pred kraj poluvremena odvojio na pet pogodaka prednosti. U drugih 30 minuta vodstvo Čakovčana je stalno raslo da bi u 45. minuti bilo već +15. Nakon toga, trener Borković dao je priliku svim igračima, koji su je dobro iskoristili i zadržali prednost do kraja.

U sljedećem kolu Čakovčani gostuju kod Dubrave II, a pobjeda u Zagrebu bi bih još više približila konačnom cilju. (jf)

3. RUKOMETNA LIGA SJEVER (M): Polovičan start naših predstavnika

Međimurski trećeligaši s polovičnim su uspjehom startali u drugi dio prvenstvene sezone. Rukometaši Nedelišća (Obadić, J. Zebec 3, Mihaljinec 3, Topličanec 1, Bedić 2, Kovačić 3, Goričanec 8, Slaviček 1, Radiković 3, Bratković 9, M. Zebec 8 – trener: Nebojša Buvač) rezultatom 41:35 bili su bolji od Vidovca II. Nažalost, u zaostalom susretu iz prvog dijela prvenstva poraženi su od ekipe Ilove 29:27. Mladi pak su rukometaši Čakovca II (Horvat, Ninić, Kocijan 2, Vrbanec 2, Lukman 5, Hozmec, Želježnjak 1, Juranić 1, Vincek, Belović, Kos 7, Čapalija 11, Vurušić, Mislović – trener: Antonio Anđel) pomalo neočekivano poraženi u Daruvaru od tamošnjeg istoimenog sastava 34:29, dok su rukometaši Preloga II bili slobodni.

Redoslijed: Marof i Ilova (20), Čakovec II (16), Ivanska (14), KTC II (12), Nedelišće (11), Bjelovar II (10), Daruvar (7), Prelog II (6), Novska (4), Vidovec II (0) (jf)