Rukomet 03.11.2017. 15:10. Zadnja izmjena: 03.11.2017. 15:11.

SPLIT 2010 30

ZRINSKI 30

Split - Sportski centar Gripe. Gledatelja: 200. Suci: Kuhar (Samobor) i Prelčec (Zagreb)

Zrinski: Kozjak, Žvorc, Lukić 8, Balić, Resman 1, Grubišić 10, Car 5, Vukojević 3, Šestak, Androić, Gavrić 3. Trener Goran Mrđen

Novi uspjeh Čakovčanki. Na teškom gostovanju u Splitu osvojile su veliki bod, apsolutno zasluženo, kada se sve zbroji možda su mogle i 2. Svih 60 minuta bilo je izjednačeno i neizvjesno, Čakovčanke su na početku povele 4:1, vodile do sredine poluvremena s jedan i dva razlike, domaće su međutim poravnale ishod i na odmor one otišle vodstvom 16:15. Početkom drugog poluvremena čakovečke su igračice poravnale ishod (18:18), imale i vodstvo 27:25, domaće su opet preokrenule rezultat i one u samoj završnici vodile 30:28. Što im nije bilo dovoljno za pobjedu, Čakovčanke su vrlo dobrom igrom postigle dva pogotka i na kraju se veselile velikom i zasluženo osvojenom bodu. Trener Goran Mrđen nakon utakmice bio je vrlo realan:

- U neizvjesnoj utakmici gdje ni jedna ekipa nije vodila s više od dva razlike, osim na početku, zasluženo smo osvojili važan bod. U većem dijelu susreta radili smo Sizifov posao, kad smo igrom došli u poziciju prelomiti utakmicu, prema pobjedi, svaki bismo se put vraćali prema neizvjesnosti. U svakom slučaju zadovoljni smo osvojenim bodom.

Ostali rezultati: Podravka - Zamet 30:18, Koka - Bjelovar 34:22, Trešnjevka - Dugo Selo 55 29:28, Umag - Sesvete 29:23, Ivanić - Lokomotiva 19:33, Petason Vranjic - Pitomača 22:35.

14. Petason 6 0 1 5 -58 1

• U petak su Čakovčanke u dvorani GŠ u 20 sati domaćini državnim prvakinjama Podravka Vegeti. Pozivaju se gledatelji da sportskim navijanjem pomognu Čakovčankama parirati favoriziranim Koprivničankama.

2. LIGA-SJEVER (M)

Samo Čakovcu pobjeda

Čakovec - Petrinja 40:29

Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 150. Suci: Cingesar i Mraz (oba Varaždin)

Čakovec: Kovačević, Marciuš, Lacić, Bralić 1, Tkalčec 4, Horvatić 3, Gradiščaj 1, Dvanajščak 1, Petek 7, Toplek 7, Radiković 5, Korent 5, Lacić, Herman 6. Trener Josip Borković

Očekivana pobjeda Čakovčana. Već u prvom poluvremenu dobrom igrom u obrani i napadu domaći su stekli uvjerljivu prednost (22:14), a da su realizirane sve povoljne prilike mogla je biti još uvjerljivija. Do desetak minuta pred kraj i dalje vrlo dobro tako da je u 50. minuti minuti bilo čak +17. Onda su domaći nepotrebno stali, propustili realizirati nekoliko zicera, bilo je i tehničkih grešaka koje su simpatični gosti iskoristili. Šteta da su domaći vrlo dobru igru i realizaciju u zadnjih desetak minuta malo „kompromitirali“, to im je dobra lekcija za u buduće da treba odgovorno igrati cijeli susret, svih 60 minuta. A 60 minuta dobre igre trebat će im u idućem kolu kada gostuju u Prelogu.

Dugo Selo - Nedelišće 41:26

D. Selo - sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Barle i Vučić (oba Zagreb).

Nedelišće: Jarni, Jakšić 1, Zebec 2, Mrčela, Bakač 1, B. Raguž 5, Farkaš 2, Car 4, Goričanec 2, M. Raguž, Slaviček 1, Škvorc 5, Bratković 3. Trener Nebojša Buvač

Šteta da rukometaši Nedelišća nisu cijeli susret odigrali u istom tempu. Kao što su igrali prvih 30 minuta koje su domaći, inače favoriti ovog susreta dobili tek s golom razlike (18:17). U drugom poluvremenu pad koncentracije, slaba igra obrane i mnogo grešaka i promašaja u napadu što su domaći obilato koristili i na kraju zabilježili ipak prema viđenome preuvjerljivu, ali zasluženu pobjedu. Prilika za popravak je idući susret sa Siskom u kojem su Nedeliščaniu dvorani GŠ Čakovec domaćini, najvjerojatnije u 13:30.

Varaždin II - Prelog 25:25

Varaždin - sportska dvorana. Gledatelja 100. Suci: Nogić i Stjepanović

Prelog: Kolarek, D. Bogović 2, P. Bogović 1, Krajner 6, Mikec, Lončarić, Kočet 3, Novak, Matijević, Sermek 2, Zadravec 5, Belić 6. Trener Alan Belko

Utakmica s dva lica Preložana. U prvom su igrali jako dobro te su ostvarili vodstvo od četiri pogotka razlike. U nastavku su posustali što je iskoristio domaćin te je do kraja utakmice uspio poravnati rezultat na konačnih 25:25. Za domaćina je nastupilo nekoliko igrača iz prve momčadi koji su i donijeli prevagu odnosno da su ostali neporaženi. U sljedećem kolu ove subote je na rasporedu je međimurski derbi u kojem Prelog ugošćuje Čakovec. (ZP)

3. LIGA-SJEVER (Ž)

Derbi zrinskicama

Prelog - Zrinski II 22:28

Prelog - sportska dvorana Osnovne škole. Gledatelja: 50. Suci: Lacko i Šimunčić (oba Varaždin).

Prelog: Koštarić, Kos, Zlojtro 3, Lipić 6, Mikloška 2, Fabić, Gašparić, Glavina 1, Koprek 6, Kokorski 4, Trstenjak. Trener Dubravko Hozjak

Zrinski II: Vuić, Gudlin, Pajić 9, Balić 7, Kocijan, Bralić 2, Felker, Polak 10, Bedić, Kamenović, Senčar. Trener Darinka Pavleković

Lokalni derbi dobile su mlade Čakovčanke. Nakon 1:0 vodstva domaćih do kraja susreta gošće su imale vodstvo, na kraju poluvremena iznosilo je +3, na kraju susreta +6. Domaće su tako i dalje bez prvenstvene pobjede, očekuju je u idućem susretu u Ludbregu.

Ostali rezultati 4. kola: Ivanec - Ludbreg 35:11, Bjelovar III - Radnik 20:27, Pitomača II - Garešnica 42:42, slobodno Veliko Trojstvo. Redoslijed: Garešnica 7, Zrinski II I Veliko Trojstvo 6, Pitomača II 5, Ivanec i Radnik 4, Prelog, Ludbreg i Bjelovar III 0 bodova.

3. LIGA-SJEVER (M)

Pobjeda Čakovčana

Gostovanje u Novskoj mladi su Čakovčani uspješno završili, pobijedili su tamošnji istoimeni sastav uvjerljivim rezultatom 29:17. Igrali su dobro, takvu igru najavljuju i u idućem prvenstvenom kolu kada su domaćini ekipi Ilove. Rezultati 4. kola: KTC II - Marof 29:24, Koprivnica/Hangar - Ivanska 26:24, Bjelovar II - Daruvar 40:36, Novska - Čakovec II 17:29, Ilova - Vidovec II 34:25, slobodna Garešnica II. Redoslijed: Koprivnica/Hangar 8, Čakovec II, Ivanska i Ilova 6, Garešnica II, Vidovec II, KTC II 4, Bjelovar II 2, Marof, Novska i Daruvar 0 bodova.