Rukomet 13.12.2017. 23:14. Zadnja izmjena: 13.12.2017. 23:14.

1. LIGA RUKOMETAŠICA: Dvije pobjede Zrinskica

DUGO SELO  30

ZRINSKI        34

Dugo Selo - sportska dvorana. Gledatelja: 150. Sutkinje: Lorena Peharda (Koprivnica) i Maja Vajdić (Zagreb).

ZRINSKI: Kozjak, Žvorc,Lukić 6, Senčar, Pajić, Polak, Balić, Resman 1, Golubić 7, Car 3, Vukojević 7, Šestak 3, Blagus, Androić, Gavrić 7. Trener Goran Mrđen

Važna pobjeda Čakovčanki u zaostalom susretu 10. prvenstvenog kola. Posebno su dobro igrale u prvih 30 minuta, gotovo bez greške u obrani i napadu, rezultat takve igre je i njihovo uvjerljivo vodstvo, čak +8 (21:13). Desetak minuta pred kraj susreta imale su vodstvo 30:21. Obje vratarke, Kozjak i Žvorc, bile su nerješiva zagonetka domaćim igračicama, a i ostale Čakovčanke također vrlo dobre, razigrane i borbene. Posljednjih desetak minuta mali pad koncentracije, nekoliko promašenih zicera, a igrale su i one koje manje igraju pa su to domaće koje tijekom cijelog susreta ni jednom nisu rezultatski vodile, iskoristile, smanjile rezultatsku razliku i na kraju sportski čestitale Čakovčankama na zasluženoj pobjedi.

ZAMET           28

ZRINSKI        31

Rijeka - Centar Zamet. Gledatelja: 50. Suci: Cepanec /Turčin/ i Dragočajac /Novska/.

ZRINSKI: Kozjak, Žvorc, Gavrić 11, Lukić 4, Polak, Senčar, Pajić, M. Balić, Resman 1, Grubišić 6, Car 2, Vukojević 6, Šestak 1, Blagus, K. Balić, Androić. Trener Goran Mrđen

Nakon pobjede u Dugom Selu Čakovčanke su zabilježile novi uspjeh ponovo na gostovanju. Odlično su, gotovo bez greške odigrale prvih 30 minuta (20:14). U drugih 30 minuta mala dekoncentracija i umor od dalekog i napornog puta što domaće koriste, smanjuju rezultat i ugrožavaju im pobjedu, desetak minuta pred kraj došle na samo gol zaostatka (24:25). Čakovčanke iza toga sređuju redove, igraju ponovo prema očekivanju vrlo dobro, ne dozvoljavaju iznenađenje, povećavaju i pametnom igrom čuvaju vodstvo. Trener Goran Mrđen prvi im je čestitao: “Važna i zaslužena pobjeda koja nam mnogo znači. Nakon odlično odigranih prvih 30 minuta u drugom poluvremenu nešto slabije, vidi se umor od igranja subota - srijeda - subota. Sada slijedi kratki odmor, analize i nastavak priprema za odlučujući dio prvenstva.“

Ostali rezultati: Lokomotiva - Pitomača 35:23, Trešnjevka - Sesvete Agro. 21:16, Umag - Split 2010 29:25, Podravka Vegeta - Petason Vranjic 34:18, Ivanić - Koka 23:41.

• Prvenstvo se nastavlja 3. veljače, utakmicom 13. kola, posljednjeg jesenjeg kola kada u Čakovcu gostuje ekipa Umaga.