Rukomet 30.01.2019. 09:23. Zadnja izmjena: 30.01.2019. 09:25.

1. LIGA RUKOMETAŠICA: Lokalni derbi pripao borbenim međimurkama

ZRINSKI – KOKA 28:25 (14:12)

• Čakovec – Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 300. Suci: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek (oba Osijek).

Zrinski: Kozjak, Žvorc, Polak, K. Balić, Gavrić 8, M. Balić, Resman 2, Pajić 1, Vukojević 8, Car 8, Blagus, Šestak 1, Senčar, Androić. Trener: Goran Mrđen.

Zanimljiv susret u lokalnom derbiju, pred kraj i neizvjestan, te važna i apsolutno zaslužena pobjeda domaćih igračica. Iako su dobro otvorile susret, nakon vodstva 3:1 dozvolile su gošćama doći do preokreta, nisu realizirale nekoliko zicera, čak i s dvije igračice više. To su gošće iskoristile, preokrenule rezultat i povele s dva gola razlike. Tada je odlično počela braniti Anja Žvorc i domaće su prvih 30 minuta završile vodstvom 14:12.

To su vodstvo odličnom igrom u drugom poluvremenu, kada su se posebno istakle uz Žvorc, Car, Vukojević i Gavrić, do 49. minute povisile na velikih +7 (24:17). Tada im je ponestalo snage što je razumljivo jer je ista sedmorka odigrala gotovo svih 60 minuta, pa su gošće dvije minute pred kraj smanjile rezultat na samo -2. No, s dva uzastopna pogotka, Ena Car je na kraju riješila pitanje pobjednika i razveselila vjerne gledatelje. Čakovčanke su tak i dalje u nastavku prvenstva neporažene, za očekivati je da će tako biti i nakon subote kada dočekuju ekipu Dalmatinke iz Ploča.