Rukomet 04.05.2018. 07:24. Zadnja izmjena: 04.05.2018. 07:28.

1. LIGA RUKOMETAŠICA Nova pobjeda zrinskica

ZRINSKI       27

D. SELO        18

Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 100. Suci: Ante Mikelić i Petar Parađina (oba Solin).

Zrinski: Žvorc (11+2), Kozjak, Gavrić 3, Grubišić 6 (1), Papac 1, Polak 1, Senčar, Pajić, Androić, M. Balić 3, Resman, Car 6, Vukojević 6, Šestak 1, K. Balić, Blagus. Trener Goran Mrđen

Očekivana, uvjerljiva i zaslužena pobjeda domaćih u utakmici u kojoj su gošće sigurno više očekivale. Već u prvom poluvremenu domaće su u 11. minuti vodile 6:0, gošće su prvi gol postigle tek u 11. minuti. Mogle su domaće i uvjerljivije završiti prvih 30 minuta nego što to rezultat 12:8 pokazuje, propustile su realizirati 5-6 zicera, a bilo je i tehničkih grešaka.

U drugom dijelu domaće su vrlo brzo stekle prednost od šest razlike, dva su gola postigle s igračicom manje, a Žvorc je odlično branila. U 49. minuti bilo je +8, iza toga, pet minuta pred kraj susreta i deset razlike. Završnih pet minuta odigrao je mladi sastav koji manje igra i "začinio" je pobjedu s uvjerljivih +9, tako da će gošće priliku za opstanak tražiti u tri zadnja susreta. Sljedeće kolo donosi Čakovčankama gostovanje u Zagrebu kod Lokomotive.

Ostali rezultati 23. kola: Sesvete A. - Podravka V. 19:28, Koka - Split 2010 33:27, Pitomača - Trešnjevka 33:31, Petason Vranjic - Umag 18:25, Zamet - Lokomotiva 18:28.