Rukomet 12.10.2017. 21:32. Zadnja izmjena: 12.10.2017. 21:35.

1. LIGA RUKOMETAŠICA: Porazu asistirali i suci

ZRINSKI       18

SESVETE A.  20

Čakovec - dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 150. Suci: Nikola Knežević i Dalibor Tunuković (oba Vrpolje)

Zrinski: Žvorc, Kozjak, Gavrić 5, Lukić 3, Polak, Senčar, Pajić, Balić, Resman 1, Grubišić 3, Car 2, Vukojeviž 4, Šestak, Laptoš, Androić. Trener Goran Mrđen

Osim pobjede gošći s ove utakmice obavezno treba spomenuti i izuzetno slabo suđenje, bez ikakvih kriterija, posebno u završnici susreta kad su domaće mogle doći do pozitivnog ishoda. Zato je dobro da postoji snimka utakmice, da je utakmici bio nazočan i predsjednik Natjecateljskog povjerenstva HRS-a, te da će biti zanimljivo čuti ocjenu suđenje nadzornika Damira Kutija.

Inače Čakovčanke su slabije od očekivanja odigrale prvi dio susreta što su gošće dobro iskoristile i poluvrijeme završile 12:7 vodstvom. U drugom dijelu preokret, domaće su zaigrale vrlo odgovorno i borbeno, stizale i umalo i do tada uz slabo suđenje stigle vodstvo gošći. U 49. minuti, iako s čak dvije igračice manje došle su na samo -1 (15:16) i do kraja pokušavale sve da bar izjednače. U zadnju minutu ušlo se s vodstvom gošći 19:18, gošće su pak u posljednjem napadu iskoristile još jedan u nizu „sudačkih poklona“ i realizirale nepostojeći sedmerac za konačnu pobjedu. Šteta, uz bolju igru u prvom poluvremenu i realnije suđenje mogle su domaće do boljeg konačnog ishoda.

• Slijedi u subotu lokalni derbi, gostovanje u Varaždinu kod Koke.

Ostali rezultati 3. kola: Trešnjevka - Podravka Vegeta 16:28, Lokomotiva - Petason Vranjic 38:17, Zamet - Koka 25:22, Pitomača - Bjelovar 28:29, Dugo Selo 55 - Split 2010 31:24, Ivanić - Umag 25:25.