Rukomet 08.05.2019. 08:52. Zadnja izmjena: 08.05.2019. 10:26.

1. LIGA RUKOMETAŠICA: Zrinskice se pobjedom oprostile od domaće publike

ZRINSKI – BJELOVAR 31:25

Čakovec – Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja: 200. Suci: Davor Česi (Zagreb) i Nenad Županić (Križevci).

Zrinski: Žvorc, Kozjak, Pajić 3, Pavlović 2, K. Balić, Gavrić 5, Vukojević 10, Mrđen, M. Balić 3, Resman 2, Car 4, Blagus, Šestak 2, Senčar, Androić. Trener Goran Mrđen.

Na najbolji mogući, zasluženom i uvjerljivom pobjedom, Čakovčanke su se oprostile od svojih vjernih navijača. U posljednjoj domaćoj utakmici sezone ugostile su protivnika sa samog vrha tablice, ekipu Bjelovara te zasluženo pobijedile. Već u prvih 30 minuta, koje su zrinskice odigrale bez greške u obrani i napadu, bilo je vidljivo da će favorizirane gošće teško do bodova. Bilo je to najboljih 30 minuta odigranih tijekom cijelog prvenstva, a vodstvo nakon prvog poluvremena (18:7) to i potvrđuje.

Početkom drugog poluvremena, u 34. minuti vodstvo je naraslo na čak trinaest pogodaka razlike (21:8) i tada dolazi do određenog opuštanja i pada koncentracije, što su gošće iskoristile i u 53. minuti smanjile rezultat na četiri pogotka zaostatka. Međutim, domaće su ponovo zaigrale dobro i odgovorno te susret završile pobjedom od šest pogodaka razlike, koja im uoči posljednjeg prvenstvenog susreta s Kokom u četvrtak u Varaždinu, donosi vrlo dobro, konačno 6. mjesto na tablici.